Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

8 благодійних колекцій від українських брендів одягу та прикрас

Опубліковано

Українські бренди успішно встигають підкорювати світ, сяяти на концертах Бейонсе, та працювати на нашу перемогу, регулярно створюючи благодійні колекції або окремі айтеми, кошти від продажу яких спрямовують на допомогу українським військовим і постраждалим від війни.

Про 8 важливих колекцій та ініціативи від українських брендів розказав Cosmopolitan.

Нова колаборація SOVA X FROLOV

Нова колекція прикрас стала вже четвертою колаборацією бренду FROLOV та ювелірного дому SOVA. Основний мотив прикрас — дика троянда, що виросла в бабусиному саду, нагадуючи про квітку з дитячих спогадів і теплих літніх вечорів.

Ця колаборація має важливу благодійну мету — підтримка психологічного здоров’я дітей. Близько 8 тисяч дітей потребують індивідуальних консультацій психолога та реабілітації через втрату батьків, дому внаслідок війни, життя в окупації та травми після вибухів. Статистика невпинно зростає. Частина коштів від продажу колекції SOVA x FROLOV буде передана на підтримку психологічної реабілітації дітей через БФ «Діти Героїв».

Колекція налічує 19 прикрас, кожна з яких — витвір ювелірного мистецтва, що складається щонайменше з 5 елементів. Золоті квітки поєднують жовте і рожеве золото, створюючи тепле сяйво. Квіти представлені у двох варіаціях — з діамантами та без вставок. Делікатні вкраплення діамантів прикрашають рухливі ланцюжки на моносережках, кольє та браслеті. Обличчям кампанії стала українська акторка Соломія Кирилова.

Лімітований дроп кремів CRUMB ТА GEN.UKRAINIAN

Бренд доглядової косметики Crumb та громадська організація Gen.Ukrainian, що спеціалізується на ментальній реабілітації дітей, об’єдналися для створення благодійного дропу кремів. Їхня спільна мета — зібрати 100 000 гривень для організації червневої зміни освітньо-реабілітаційного табору Gen.Camp.

У межах цієї співпраці було представлено набір із двох мінікремів на карабіні з ароматами ветивер-бергамот та вишня-сантал. Дизайн кремів розроблений на основі малюнків дітей, які втратили батьків та пройшли реабілітацію минулого року. Це роботи 10-річної Олександри із селища Бургунка Херсонської області, чиї батьки загинули на її очах внаслідок обстрілу будинку, та 9-річної Лілії з Козятина Вінницької області, яка втратила свого тата, енергетика Укрзалізниці, під час обстрілу критичної інфраструктури.

Вартість набору становить 600 гривень, весь прибуток від продажу спрямовується на благодійність. Креми можна придбати на офіційному сайті.

Вишиванки, присвячені країнам, які допомагають Україні

Бренд українського етнічного одягу Etnodim, прагнучи висловити свою повагу і вдячність країнам, які допомагають Україні в боротьбі за свободу, представив масштабний проєкт-присвяту. Команда бренду ретельно дослідила символи державності та свободи країн, які підтримують Україну: США, Великобританії, Польщі, Латвії, Естонії, Литви, Франції, Німеччини та Канади. Ці символи, що втілюють право бути вільними, знайшли своє відображення на вишиваних сорочках для жінок і чоловіків, а також на сукнях.

Вишиванки можна придбати та приміряти не лише в магазині бренду, а й у цифровому форматі. У межах проєкту Etnodim співпрацює з інноваційною платформою DressX, яка оцифрувала всі створені вишиванки і наразі презентує їх на своєму маркетплейсі, поєднуючи моду та цифрові технології.

Кошти від продажу фізичних та діджитал-вишиванок будуть передані на закупівлю засобів зв’язку для воїнів Міжнародного легіону при ГУР МО України. Крім того, Etnodim відкрив збір пожертв, де будь-яка сума стане вагомим внеском у допомогу нашим героям.

Благодійні світшоти NOVITSKA ТА «ФОНДУ МАША»

Бренд NOVITSKA представив дроп світшотів із вишитими символічними серцями, прибуток від продажу яких буде спрямовано до «Фонду Маша» на допомогу жінкам та дітям, що постраждали від війни. Колекція включає оверсайз-світшоти із сердечками у трьох кольорах: пісочному, рожевому та блакитному. Для висвітлення запуску нового проєкту бренд зібрав у Львові друзів та команду, які продекламували рядки з вірша Володимира Сосюри «Любіть Україну». Придбати світшоти та зробити донат можна за посиланням.

Колекція «Жити назустріч» від проєкту «Ми однієї крові»

Проєкт «Ми однієї крові» запустив колекцію одягу «Жити назустріч», яка надає можливість підтримати захисників у реабілітації. Одяг для військових був розроблений за рекомендаціями командира саперного відділення Юрія Гудименка, який отримав важке поранення на фронті. «Після повернення з операційного столу звичайний одяг може вже не підходити», — пояснює він.

До запуску лінійки «Жити назустріч» також приєдналися інші важкопоранені військові: захисник Маріуполя Владислав Жайворонок та ветеран війни Владислав Єщенко.

Колекція «Жити назустріч» складається з двох лінійок: адаптивний одяг з мотиваційними принтами для поранених військових і худі, сорочки та футболки з лаконічною вишивкою та рядками з віршів Сергія Жадана для всіх українців.

За кожне замовлення з нової колекції одна адаптивна річ буде передана пораненим захисникам через благодійний фонд «Коло», волонтерів-кураторів у евакуаційні потяги та шпиталі. Також можна оплатити одну або кілька одиниць одягу для поранених.

Колекція светрів, присвячена регіонам України

Красивий «пейзажний» дроп — результат спільної роботи Platfor.ma та українського бренду Woolkrafts. До колекції увійшли 15 светрів зі знайомими й любими серцю пейзажами: карпатськими полонинами й териконами Донбасу, степами Таврії й полями Поділля, лісами Сіверщини та горами Криму. Мета — зібрати 500 тисяч гривень на FPV-дрони для 3-ї окремої штурмової бригади. Окраса колекції — новий светр, присвячений регіону Приазов’я: на ньому зображені Бердянський маяк та Азовське море. Благодійним партнером колекції став фонд KOLO, що займається оперативною допомогою військовим.

В’язана стрічка від O.TAJE X CVIT


Щоб підтримати українських захисників, бренд O.TAJE створив особливий аксесуар — в’язану стрічку як альтернативу модним бантам. Це благодійний товар, і весь прибуток від його продажу буде перераховано до фонду CVIT. Створюючи цей аксесуар, бренд прагнув підкреслити зв’язок із кожним клієнтом через найбільшу красу — красу серця, а також віру в перемогу і бажання зробити для цього все можливе.

Цей проєкт є внеском у «МУЛЬТИЗБІР» фонду, спрямований на найнагальніші потреби військових, зокрема на придбання двох машин, п’яти тепловізійних мавіків, двох купольних РЕБів і FPV-дронів. Купуючи стрічку, ви не тільки долучаєтесь до благодійного проєкту, а й маєте шанс виграти один із трьох сертифікатів на 10 000 грн на шопінг від O.TAJE.

Лімітована колекція прикрас від ZARINA ТА ДОНОРUA

Ювелірний дім ZARINA та ДонорUA створили лімітовану колекцію срібних прикрас на підтримку проєкту «Моя група крові». Гроші від продажів ідуть на навчання військових і бойових медиків переливання крові й на закупівлю апаратів для трансфузії. На срібних підвісах зазначені група та резус-фактор, а на браслетах додані кольорові вставки залежно від групи крові.

У межах проєкту всіх охочих запрошують на безкоштовне тестування групи крові. За декілька хвилин можна отримати результат, міжнародний сертифікат EldonCard та взяти участь у розіграші прикраси. Детальніше — за посиланням.

Нагадаємо, жителі Києва можуть запропонувати ескізи для нових муралів в місті.

Фото: cosmo

Коментарі

Суспільство

У Київській області волонтери відновлюють будинок для багатодітної родини (ФОТО)

Опубліковано

У місті Ірпінь волонтери київського осередку «Добробату» працюють над відновленням будинку, який було пошкоджено під час російського наступу 2022 року.

Про це повідомили в Ірпінській міській раді.

Як допомагають родині

У будинку проживає багатодітна сім’я — подружжя пенсіонерів разом із дітьми та онуками. Під час бойових дій споруда зазнала значних ушкоджень, через які її частина стала непридатною для життя.

Фото: виставлено у фейсбуці Ірпінської міської ради

Читати також: В Україні відновили понад 900 медзакладів, пошкоджених війною

Шестеро волонтерів демонтують зруйновані конструкції, а також реконструюють каркас даху. За словами команди «Добробату», їхня мета — не лише відновити будинок, а й повернути родині відчуття безпеки та домашнього затишку.

Нагадаємо, що в «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО).

Фото обкладинки: виставлено у фейсбуці Ірпінської міської ради.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Опубліковано

Медіа позитивних новин ШоТам запустило новий проєкт «Ба та Ді проти брехні». Його мета — підвищити рівень цифрової та медійної грамотності серед людей старшого віку. 

Проєкт втілюється в межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства за підтримки IREX in Ukraine. 

Він складається з двох частин:

  • перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
  • друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».

«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків. 

Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.

Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.

У проєкті взяли участь двоє зіркових гостей — телеведучий та актор Микола Луценко й народний артист України Павло Зібров, який поділився особистою історією про те, як натрапив на шахраїв у телеграмі.

«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.

Наразі в соцмережах ШоТаму можна подивитися перше відео проєкту за участі Павла Зіброва на тему: «Як розпізнати фейкову новину?».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні відновили понад 900 медзакладів, пошкоджених війною

Опубліковано

За час повномасштабної війни в Україні відновили понад 900 медичних об’єктів, які постраждали через дії російських окупантів.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Що вдалося зробити

Станом на кінець листопада 2024 року:

  • 565 медичних закладів відновлено повністю.
  • 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.

Йдеться про лікарні та амбулаторії, розташовані на деокупованих територіях або в регіонах, які постраждали від обстрілів. Переважно це будівлі з вибитими вікнами, пошкодженими дахами та фасадами.

Читати також: В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Де відновлення наймасштабніше

Найбільше медзакладів відремонтовано у таких областях:

  • Миколаївській;
  • Дніпропетровській;
  • Київській;
  • Харківській;
  • Херсонській;
  • Чернігівській.

Нагадаємо, що у Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку.

Фото обкладинки: виставлена на фейсбуці Олега Синєгубова.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура4 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура3 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство1 місяць тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...