Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим прикрасити дім на свята? 7 варіантів оригінального декору на стіл та ялинку

Опубліковано

А що, як цьогоріч на вашій ялинці замість звичайних висітимуть прикраси з фантастичними звірами Марії Примаченко, а на столі біля святкових страв горітиме свічка у вигляді старовинної української хати?

ШоТам зібрав оригінальний декор, який прикрасить вашу оселю до свят і підтримає українських підприємців та благодійників.

Гноми-помічники для маленького хлопчика

Майстриня Юлія виготовляє новорічний декор, зокрема, популярних гномів, аби допомогти своєму синові, який має розклад аутичного спектру. Кошти, які отримує від продажу фігурок і новорічних композицій, жінка витрачає на заняття для хлопчика, аби допомогти йому заговорити й адаптуватися до світу.

«Це не вирок, але великий виклик, який вимагає багато зусиль, любові та ресурсів. Моя єдина мрія — дати сину шанс на щасливе майбутнє, і кожен ваш вибір на користь моєї творчості — це не лише підтримка маленького сімейного бізнесу, а й великий внесок у життя дитини», —  пише майстриня в соцмережах.

Гном, якого створили без світла. Фото з соцмереж

Вартість: гном на фото — 1350 гривень

Де купити: інстаграм

Плетені прикраси ручної роботи

Майстриня Христина Івасюк створює плетені новорічні прикраси, які називає «мистецтвом паперової лози». У неї можна придбати ялинкові прикраси у вигляді зірок, зайчиків, машинок, чобітків і сердечок.

«Час прикрасити дім різдвяним теплом і затишком! Ці чарівні плетені прикраси ручної роботи не лише створюють святкову атмосферу, але й приносять частинку природи в оселю», — розповідає жінка в інстаграмі.

Набір із семи прикрас. Фото з соцмереж майстрині

Вартість: набір, як на фото, — 680 гривень, одна прикраса — 120 гривень

Де купити: інстаграм

Прикраси з малюнками Примаченко

«Красиві речі з українським характером» — так називає свої прикраси в соцмережах бренд «Ґроно». Серед іграшок на ялинку можна звернути увагу на набір «Люди Примаченко», який бренд створив у співпраці з Фондом родини Марії Примаченко.

Також кулі «Дівчина чекає», «Паляниця», «Поцілунок», «Змій в садок заліз» тощо можна придбати окремо. 

«Кожна куля несе ідеї, які залишаються актуальними завжди: життя повне світла, надії та радості, навіть у найскладніші часи», — йдеться на сайті бренду.

Набір «Люди Примаченко». Фото з сайту бренду

Вартість: набір на фото — 4 800 гривень, окремі кулі — 800 гривень

Де купити: сайт

Старовинна хатина, що світиться

«Будиночки, зроблені з любов’ю» — пише про свої керамічні вироби бренд «КераМісто».

Маленький колоритний будиночок-підсвічник розміром від 12 до 14 сантиментів має спеціальний сховок, куди можна поставити чайну свічку. Це поєднання перенесе нас у дитячі спогади, у сільську хатину бабусі. Ми відчуємо запах дров, які тріскотять у печі — символ справжньої української зими.

«Ми створюємо міста. З кераміки. З любов’ю. Це не просто слова, а дійсно в кожному нашому будиночку-підсвічнику є часточка нас. Вона передається з теплим мерехтінням свічечки ввечері на вашому столі або підвіконні», — йдеться в соцмережах бренду.

Виріб з серії «Українське село». Фото з соцмереж бренду

Вартість: від 750 гривень

Де купити: інстаграм

Благодійна свічка від «Просто Миколка»

Це свічки з натурального воску, які допомагатимуть діткам з онкологією. 175 гривень з кожної проданої свічки бренд «Просто Миколка» та благодійна мережа «Карітас України» передадуть на потреби пацієнтів Київської обласної дитячої лікарні та Охматдиту, аби допомогти організувати річну арттерапію для дітей. Зокрема, за ці кошти планують закупити матеріали та оплатити роботу терапевтів.

«Благодійна різдвяна свічка КАРІТАС — це маленьке зібрання символів українського Різдва. Тут калита, зірка, павук, баранець та, звісно ж, дідух. Ми розповідаємо про символи, традиції та їхнє значення, бо з покоління в покоління вони були світлом єднання для багатьох українських родин», — розповідають на сайті бренду.

Різдвяна свічка КАРІТАС у двох кольорах. Фото з сайту бренду

Вартість: 750 гривень

Де купити: сайт

Текстиль до свят з народними мотивами

«100% льону та 100% сенсів у вишивках» — пише про себе в соцмережах бренд «Пташатам». Його історія почалася чотири роки тому, коли молода сімʼя шукала натуральний комплект постелі для свого маленького сина. Вони не знайшли, чого хотіли, тому почали створювати речі з льону самі. 

До свят бренд презентував колекцію різдвяного лляного текстилю «Коляда». На виробах зображені чоловік з різдвяною зіркою, дівчина, коза, ангел, чорт і вівця. Можна замовляти набори чи окремі вироби. До кожного замовлення додають святкові листівки та наліпки.

«Коляда це назва усіх різдвяних свят в Україні. Також коляда або колядка це пісня, яку співають на різдвяні свята, ходячи від хати до хати та прославляючи Різдво. Ще коляда це дари господарів колядникам за їхнє віншування», — читаємо в соцмережах опис святкової колекції.

Колекція різдвяного лляного текстилю «Коляда». Фото: інстаграм бренду

Вартість: скатертина — 4 900 гривень, ранер з вишивкою по центру — 2 900 гривень, а серветка — 600 гривень

Де купити: інстаграм

Посуд, який не хочеться тримати в серванті

І наостанок, якщо хочете на свята здивувати своїх близьких красивим посудом, то тарілка й горнята з козою цілком можуть впоратися з цією місією. Такі оригінальні вироби ручної роботи пропонує сімейна майстерня кераміки TatiSoltes ceramics. Тут же можна знайти традиційні трисвічники з давнім українським орнаментом.

«Це речі, які мають особливу історію. Незважаючи на відключення й труднощі, ми зуміли випалити їх з любовʼю та наполегливістю, щоб вони стали частиною вашого святкового настрою та надії на краще», — пишуть у соцмережах майстерні.

Вироби сімейної майстерні кераміки TatiSoltes ceramics. Фото: інстаграм бренду

Вартість: тарілки — від 800 гривень, горнятка — від 920 гривень
Де купити: інстаграм

Коментарі

Суспільство

У Києві відкрили сучасний реабілітаційний центр для важкопоранених військових (ФОТО)

Опубліковано

«РеабіЦентр» відкрили 18 грудня на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України у Києві. У новому закладі щороку зможуть отримувати допомогу тисяча військових.

Про це повідомили представники центру.

Ініціатором створення закладу став Олесь Довгий. Проєкт втілили разом із українською інжиніринговою компанією СBM Forum, БФ «Спільна справа», БФ Solidarity та іншими приватними донорами.

«Чим раніше пораненим військовослужбовцям надається високоспеціалізована допомога та якісна реабілітація, тим кращою буде якість їхнього життя. У разі повноцінної реабілітації військовослужбовець зможе повернутися до лав Збройних сил України, поповнить бойові бригади і буде основою, буде тим досвідченим бійцем, який мотивуватиме інших виконувати всі бойові завдання. Завдання реабілітації надзвичайно важливе», — сказав головний хірург ЗСУ, полковник медичної служби Костянтин Гуменюк.

Обладнання в «РеабіЦентр»

У межах спільного проєкту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України HEAL центр отримав: 

  • систему для підвісної терапії Levitas Pro;
  • тренажер для активної реабілітації Mini Tensor;
  • реабілітаційну бігову доріжку;
  • рухому нестабільну платформу Imoove 600;
  • систему для активної реабілітації Luna;
  • реабілітаційний велосипед 7.0U;
  • систему аналізу ходи А7 та інше обладнання.

Також у закладі встановили апарат, завдяки якому в ігровій формі можна тренувати ті чи інші функції, необхідні пацієнтові. Обладнання зберігає інформацію про кожного пацієнта, в інтерактивному режимі проводить діагностику кожного суглоба та видає план лікування.

«На своєму прикладі я хочу сказати, що гарна реабілітація є запорукою якісного майбутнього життя. Зараз спортивна реабілітація — це мій number one. По-перше, заняття спортом — це емоційна реабілітація: спілкування і моральна підтримка від команди, вболівальників та тренерів. По-друге, це фізична реабілітація, яка необхідна особам з ампутованими кінцівками», — поділилася ветеранка, учасниця національної жіночої збірної України з ампфутболу Ольга Бенда.

Нагадаємо, що Міноборони впроваджує адаптивний одяг для військових на реабілітації та лікуванні.

Раніше ми писали, що на Київщині відкрили модернізовану лікарню, в будівлі якої був штаб окупантів.

Фото: представники центру

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні вперше розробили Індекс гендерної рівності: для чого він потрібен

Опубліковано

Індекс представили в Брюсселі на другому Форумі гендерної рівності. Його створили для того, аби дослідити гендерні розриви між жінками й чоловіками.

Про це повідомили в Українському Жіночому Фонді.

Як використовують індекс

Індекс гендерної рівності застосовують у країнах ЄС з 2013 року. У ньому аналізують гендерні розриви у таких сферах:

  • робота;
  • гроші;
  • здоров’я;
  • знання;
  • вплив;
  • час.

Дослідження гендерних розривів дозволяє враховувати ці показники під час розробки та удосконаленні державних політик. Разом із тим український індекс дасть змогу порівнювати нашу країну з європейськими у сферах гендерної рівності. Як вказують в УЖФ, у певних галузях Україна лідирує серед 27 країн Європейського Союзу.

Фото: УЖФ

«Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків є одним з безумовних пріоритетів уряду України та залишається ним в умовах війни. Розробка Індексу гендерної рівності, особливо у воєнний час, є практичним механізмом визначення і аналізу як слабких, так і сильних сторін управлінських рішень в економічній, соціальній, освітній, фінансовій сферах та політичному житті. Врахування всіх наявних ресурсів в умовах війни є запорукою нашої перемоги», — зазначила головна спеціалістка Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Емілія Ніцевич.

Читайте також: В Україні запустили платформу для зеленого туризму

Хто створив Індекс гендерної рівності

Над розрахунком Індексу працювала команда Українського Жіночого Фонду разом із Державною службою статистики України за підтримки Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України й Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.

Публічну презентацію дослідження запланували на січень 2025 року.

Про форум у Брюсселі

Другий Форум гендерної рівності організував Європейський інститут гендерної рівності (EIGE). Під час події обговорювали майбутнє гендерної рівності в ЄС та визначали виклики й пріоритети до 2030 року.

Нагадаємо, що в Україні 65 підприємиць отримали гранти до 15 тисяч доларів на розвиток бізнесу.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)

Опубліковано

Ялинку створили з колосків, які зібрали по всій країні під час жнив у цьому році. Інсталяцію встановили біля кафе-пекарні «Завертайло».

Про це повідомили на сторінці кафе-пекарні в інстаграмі.

Цей артоб’єкт зробили для того, аби вшанувати цінність зерна і тих, хто його сіє та збирає. Окрім колосків, на ялинці створили чорну площину, яка символізує згорілі поля на лінії фронту.

Фото: інстаграм-сторінка закладу «Завертайло»

«На полях Харківської, Запорізької, Сумської, Миколаївської, Одеської області, що лишились, збір врожаю відбувається під обстрілами, КАБами, ворожими дронами, часто в лічених кілометрах від лінії фронту. Та ми нація справжніх аріїв-аграріїв і під прикриттям Сил оборони бережемо зерно, яке символізує тяглість української традиції попри все сіяти та збирати хліб, обробляти землю, шанувати її дари»‚ — написали в закладі.

Також у пекарні закликали пам’ятати про ціну українського Різдва й шанувати всіх тих, хто працює, щоби життя і боротьба тривали.

Нагадаємо, що малюнок 12-річної українки став офіційною листівкою урядового офісу Шотландії (ФОТО).

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі