Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
49329083 2401004489926951 5092456857881018368 n 49329083 2401004489926951 5092456857881018368 n

Суспільство

7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі

Опубліковано

Кількість відходів росте величезними темпами і з’являється все більше ініціатив пов’язаних з другим життям старих речей. Таке поняття як upcycling становить філософію багатьох закордонних брендів, які створюють одяг, аксесуари, домашній текстиль та інші речі з вторинної сировини. До них вже приєдналися і українські виробники. Те, що ми викидаємо на смітник, тим самим забруднюючи довкілля, для дизайнерів є джерелом натхнення на створення нових речей.

Пропонуємо вам почитати підбірку українських брендів, які дарують старим речам нове життя.

RCR Khomenko – сорочки з старого одягу та штор

RCR Khomenko – еко-марка, заснована київською дизайнеркою Ясею Хоменко. Дівчина пропагує тему етичної моди, використовує у роботі виключно вінтажні тканини і щиро захоплюється світом секонд-хенду, часто називаючи його джерелом свого натхнення.

Речі з колекції бренду RCR Khomenko виготовлені із старого одягу, меблевої оббивки і штор. Дизайнерка блукає по “блошиному ринку” чи секонд хендам і шукає там речі, які потім пускає у хід.

Кожна річ бренду RCR Khomenko є справді унікальною, тому що існує в одному єдиному екземплярі. Речі зроблені якісним друком і є екологічними, тому що дизайнерка не працює зі шкірою та хутром.

У асортименті магазину є сорочки з яскравими принтами-ілюстраціями, вартістю 1980 та 1480 гривень, а також сорочки з коротким рукавом, які можна придбати за 2500 гривень.

Щось Цікаве – підсвічники з використаних пляшок

Це Львівський творчий простір. Тут можна не тільки купити посуд, домашній декор із скла, а й насолодитись філіжанкою кави та подивитись цікавий фільм.

А ще майстри пропонують речі з лінійки “ArtRecycling”. Це підсвічники, серветниці, тарілки, ємності для зберігання круп, які зроблені зі старих пляшок та банок.  

Коли використані пляшки потрапляють у майстерню, то проходять кілька етапів дезінфекції, при високій температурі вироби “печуться” у спеціально обладнаній муфельній печі, після чого майстри формують з них той чи інший предмет.

Майстри попереджають: «Кожен раз, викидаючи пляшку, – згадайте, що арт-майстерня «Щось цікаве» може зробити з неї щось нове!».

Ціна таких виробів стартують від 100 гривень за спечену пляшку, яка може послужити як посуд чи декор, та до 650 гривень за світильник.

Zelenew – декор для дому з пластику

Zelenew – це “recycling-лабораторія”, яка дає друге життя пластику, шляхом його вторинної переробки. З цього матеріалу майстри створюють мильниці, горщики для рослин, вази, підставки і різні ємності.

Майстерня Zelenew також створює обладнання, яке допомагає одноразовому пластику знову служити людям. Це невелике виробництво переробляє пластикові відходи у нові продукти одразу, минаючи складні і затратні технологічні процеси.

Автори позиціонують Zelenew, як соціально відповідальний бізнес, об’єднуючи позитивний вплив на довкілля та можливість розвивати свою власну справу.

На сторінці бренду у Facebook можна купити мильницю за 50 гривень, контейнер для канцелярії за 120 гривень, плетені миски від 200 до 480 гривень.

PAPINARUBASHKA – блокноти зі старої сорочки

Це upcycling-майстерня, де створюються вручну авторські, дизайнерські блокноти з вінтажних тканин.

В основі блокнота лежить вручну зшитий блок з якісного паперу та обкладинка з тканини, яка раніше слугувала для інших цілей: сорочки, штори, скатерть та інший текстиль. Ці речі майстри знаходять на барахолках, секонд хендах або горищах. І з старої “папіної рубашки” можна створити новий унікальний блокнот.

Таким чином кожен тираж і серія блокнотів є першою і останньою. З однієї вінтажної речі можна створити 4-5 блокнотів і в подальшому серії ніколи не повторюються.

Такі блокноти з вашої старої сорочки можуть коштувати в середньому 450 гривень.

Armchairity – нові меблі на благодійність

Armchairity – це проект реставрації старих крісел від київської дизайнерки Насті Жеребецької. Дівчина шукає вінтажні крісла, повністю їх переробляє, залишаючи тільки дерев’яний каркас, і дає їм нове життя.

Дизайнерка шукає переважно крісла, які були виготовлені не пізніше 80-х років,  бо після вже почався масовий промдизайн, а у 60-70-х роках можна знайти щось особливе, що справді варте уваги.

Настя шукає крісла по всій Україні та на різних сайтах. Якщо люди розуміють, що їх меблі підуть на реконструкцію, то, за словами дизайнерки, ставлять ціни 5000 гривень. А у когось крісла просто збирають пил у гаражі, тому продають за 200-300 гривень.

25 % від продажу реставрованих крісел дівчина жертвує у фонд Starenki, який забезпечує людей похилого віку продуктами харчування та послугами з догляду.

UliUlia – сумки з вторинної сировини

Цей бренд виготовляє аксесуари з матеріалів, що вже були в ужитку. Це можуть бути клатчі, сумки, рюкзаки з так званої “вінтажної” шкіри.

У UliUlia переконані, що використання старих речей, як сировину дозволить більш раціонально використовувати природні ресурси та знизити шкідливі викиди у атмосферу.

Бренд UliUlia використовує шкіру, замшу, вовну, льон, денім, які уже були використані раніше. Кожен екземпляр аксесуару робиться вручну, і орієнтується на деталі, тому сумки бренду мають унікальну підкладку з натуральних матеріалів.

Сумки та клатчі від бренду UliUlia можна придбати за 600- 1200 гривень залежно від моделі, рюкзак – від 670 до 2000 гривень, а поясні сумки – за 690 гривень.

Hi! Legs – реставрація старого взуття для нужденних

Український взуттєвий бренд Hi! Legs (створений на базі українського бренду вишитого одягу Etnodim) обмінює старе жіноче та чоловіче взуття будь-якої марки на нову пару зі знижкою 25%.  Команда бренду збирає та реставрує старе взуття і віддає безкоштовно людям, які цього потребують: студенти з малозабезпечених сімей або працівники з низьким рівнем доходу, які не мають можливості придбати якісне взуття.

Взуття може бути як новим, так і ношеним, мати незначне пошкодження, або вклеєну підошву. Головне, щоб воно було з якісного матеріалу, яке можна відреставрувати та віддати, зробивши трохи щасливішим іншу людину.

Для обміну не підійде взуття з неякісного шкірозамінника, високі підбори, домашні капці, в’єтнамки та інше дешеве взуття, яке не придатне для реставрації.

Охочі отримати безкоштовне взуття повинні заповнити анкету на сайті та пояснити, чому саме вам воно потрібно. Основна ідея бренду полягає в тому, щоб заохотити людей допомагати один одному. Hi! Legs надає можливість не тільки придбати новеньку пару зі знижкою, а й долучитись до гарної справи.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі