Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

56 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

56-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:05

Шведська компанія-виробник ексклюзивних суперкарів Koenigsegg направить всю виручку від продажу аксесуарів Koenigsegg Gear за березень та квітень українським благодійним організаціям.

18:20

На Харківщині Служба безпеки України викрила законспірований склад із боєприпасами та комплектуючими до військової техніки на $200 млн.

17:45

Фельдшерка з Луганської області врятувала дві карети швидкої допомоги. Разом із батьком вона вивезла автівки з-під обстрілів окупантів.

17:30

Предстоятель Православної церкви України митрополит  Епіфаній проголосив гетьмана Петра Сагайдачного покровителем українського війська.

17:15

Бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти разом із іншими підрозділами ЗСУ та Нацгвардії провели успішну спецоперацію з евакуації прикордонників та поліцейських з порту Маріуполя.

17:00

Збройні сили України продовжують давати відсіч окупантам та звільняти населені пункти на Харківщині. Про це під час брифінгу повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, наразі основні сили противника зосереджені на Ізюмському напрямку. Утім ЗСУ не лише стримують ворожі атаки, а й переходять у контрнаступ.

«На Харківщині тривають бої й генеральний штаб ЗСУ заявляє про декілька звільнених населених пунктів. Тобто там ми тихенько, тактично, але наступаємо», – зазначив Арестович.

16:30

Волонтери благодійного фонду «Клуб Добродіїв» за підтримки ЮНІСЕФ запустили безкоштовні творчі заняття для дітей та підлітків, які перебувають у Києві.

Заняття планують проводити регулярно: орієнтовно двічі на тиждень. Графік та список локацій доступний у Телеграм-каналі: Київ. Дозвілля для дітей і молоді. 

16:00

У межах проєкту «Громада Діє» команда ШоТам створила серію графічних інструкцій про те, як громадам бути корисними під час війни. Цього разу ми детально та зрозуміло розповідаємо, як створити муніципальну варту та навіщо вона потрібна.

15:25

Станом на 15 квітня українські військові захопили щонайменше 1000 одиниць російської техніки, придатної для подальшого використання. Про це розповіли волонтери міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm в Telegram.

14:30

В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшла підліткова драма «Стоп-Земля» режисерки Катерини Горностай. Це останній український фільм, що вийшов у прокат до початку повномасштабного вторгнення РФ. Про це ШоТам повідомили в пресслужбі онлайн-платформи.

Фільм здобув Кришталевого ведмедя 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю та Ґран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю 2021 року. Стрічка вже доступна українською з англійськими субтитрами на сайті Takflix.

14:05

Воїн Бригади швидкого реагування Нацгвардії пострілом з РПГ знищив російську бойову машину піхоти разом із екіпажем.

13:30

Артилеристи 56-ї Маріупольської бригади знищили чергову партію військової техніки російських окупантів.

13:00

Воїни десантно-штурмових військ ЗСУ поділилися світлинами чергових збитих безпілотників РФ. Цього разу ворожі БПЛА знищили пострілами з переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger та Starstreak.

12:00

Дорожники почали відновлення найбільш зруйнованої ділянки дороги Н-33 «Одеса – Білгород – Дністровський – Монаші».

11:00

Укрзалізниця відновила роботу залізничної платформи Київська Русанівка, яка не працювала з 2011 року.

10:45

Громадська організація «Смарт освіта» та nus.org.ua за підтримки ЮНІСЕФ проводить короткі онлайн-практикуми стійкості та відновлення зі сімейною й дитячою психологинею Світланою Ройз для всіх охочих.

10:30

Збройні Сили України за підтримки Аеророзвідки спалили танки окупантів та іншу броньовану техніку.

«Знайдемо та спалимо кожен ворожий танк! На фото — результат спільної роботи Аеророзвідки та ЗСУ», — йдеться у повідомленні Аеророзвідки.

10:00

Норвегія передала Україні систему протиповітряної оборони «Містраль».

09:30

19 квітня на Сході та Півдні нашої держави протиповітряна оборона України вразила 9 повітряних цілей російських окупантів.

09:00

Пошкоджену під час війни українську броньовану техніку відправлятимуть на заводи чеської приватної компанії Czechoslovak Group.

08:30

На Луганщині військові 24-ї ОМБр імені короля Данила знищили бойову машину піхоти окупантів.

08:00

Російські загарбники відступили з Харківської області до пункту постійної дислокації — до населеного пункту Солоті Бєлгородської області РФ. Про це повідомили у зведенні Генерального штабу Збройних сил України 20 квітня станом на 6.00 ранку.

«Через важкі втрати, окупанти вивели батальйонну тактичну групу 237-го танкового полку 3-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу для відновлення боєздатності», — йдеться у повідомленні.

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі