Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

56 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

56-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:05

Шведська компанія-виробник ексклюзивних суперкарів Koenigsegg направить всю виручку від продажу аксесуарів Koenigsegg Gear за березень та квітень українським благодійним організаціям.

18:20

На Харківщині Служба безпеки України викрила законспірований склад із боєприпасами та комплектуючими до військової техніки на $200 млн.

17:45

Фельдшерка з Луганської області врятувала дві карети швидкої допомоги. Разом із батьком вона вивезла автівки з-під обстрілів окупантів.

17:30

Предстоятель Православної церкви України митрополит  Епіфаній проголосив гетьмана Петра Сагайдачного покровителем українського війська.

17:15

Бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти разом із іншими підрозділами ЗСУ та Нацгвардії провели успішну спецоперацію з евакуації прикордонників та поліцейських з порту Маріуполя.

17:00

Збройні сили України продовжують давати відсіч окупантам та звільняти населені пункти на Харківщині. Про це під час брифінгу повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, наразі основні сили противника зосереджені на Ізюмському напрямку. Утім ЗСУ не лише стримують ворожі атаки, а й переходять у контрнаступ.

«На Харківщині тривають бої й генеральний штаб ЗСУ заявляє про декілька звільнених населених пунктів. Тобто там ми тихенько, тактично, але наступаємо», – зазначив Арестович.

16:30

Волонтери благодійного фонду «Клуб Добродіїв» за підтримки ЮНІСЕФ запустили безкоштовні творчі заняття для дітей та підлітків, які перебувають у Києві.

Заняття планують проводити регулярно: орієнтовно двічі на тиждень. Графік та список локацій доступний у Телеграм-каналі: Київ. Дозвілля для дітей і молоді. 

16:00

У межах проєкту «Громада Діє» команда ШоТам створила серію графічних інструкцій про те, як громадам бути корисними під час війни. Цього разу ми детально та зрозуміло розповідаємо, як створити муніципальну варту та навіщо вона потрібна.

15:25

Станом на 15 квітня українські військові захопили щонайменше 1000 одиниць російської техніки, придатної для подальшого використання. Про це розповіли волонтери міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm в Telegram.

14:30

В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшла підліткова драма «Стоп-Земля» режисерки Катерини Горностай. Це останній український фільм, що вийшов у прокат до початку повномасштабного вторгнення РФ. Про це ШоТам повідомили в пресслужбі онлайн-платформи.

Фільм здобув Кришталевого ведмедя 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю та Ґран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю 2021 року. Стрічка вже доступна українською з англійськими субтитрами на сайті Takflix.

14:05

Воїн Бригади швидкого реагування Нацгвардії пострілом з РПГ знищив російську бойову машину піхоти разом із екіпажем.

13:30

Артилеристи 56-ї Маріупольської бригади знищили чергову партію військової техніки російських окупантів.

13:00

Воїни десантно-штурмових військ ЗСУ поділилися світлинами чергових збитих безпілотників РФ. Цього разу ворожі БПЛА знищили пострілами з переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger та Starstreak.

12:00

Дорожники почали відновлення найбільш зруйнованої ділянки дороги Н-33 «Одеса – Білгород – Дністровський – Монаші».

11:00

Укрзалізниця відновила роботу залізничної платформи Київська Русанівка, яка не працювала з 2011 року.

10:45

Громадська організація «Смарт освіта» та nus.org.ua за підтримки ЮНІСЕФ проводить короткі онлайн-практикуми стійкості та відновлення зі сімейною й дитячою психологинею Світланою Ройз для всіх охочих.

10:30

Збройні Сили України за підтримки Аеророзвідки спалили танки окупантів та іншу броньовану техніку.

«Знайдемо та спалимо кожен ворожий танк! На фото — результат спільної роботи Аеророзвідки та ЗСУ», — йдеться у повідомленні Аеророзвідки.

10:00

Норвегія передала Україні систему протиповітряної оборони «Містраль».

09:30

19 квітня на Сході та Півдні нашої держави протиповітряна оборона України вразила 9 повітряних цілей російських окупантів.

09:00

Пошкоджену під час війни українську броньовану техніку відправлятимуть на заводи чеської приватної компанії Czechoslovak Group.

08:30

На Луганщині військові 24-ї ОМБр імені короля Данила знищили бойову машину піхоти окупантів.

08:00

Російські загарбники відступили з Харківської області до пункту постійної дислокації — до населеного пункту Солоті Бєлгородської області РФ. Про це повідомили у зведенні Генерального штабу Збройних сил України 20 квітня станом на 6.00 ранку.

«Через важкі втрати, окупанти вивели батальйонну тактичну групу 237-го танкового полку 3-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу для відновлення боєздатності», — йдеться у повідомленні.

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі