

Суспільство
53 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
53-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
21:00
Воїни Збройних сил України перейшли в контрнаступ та звільнили два населені пункти в Харківській області. Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
За його словами, військовим вдалося вибити російських окупантів з сіл Базаліївка та Леб’яже. Крім того, звільнено половину селища Кутузівка.
20:00
«Житомиробленерго» профінансувало придбання БПЛА «Лелека-100» для Аеророзвідки.
18:00
Воїни 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського розбили черговий підрозділ російських окупантів на Миколаївщині.
17:40
Україна здобула перше «золото» на «Іграх нескорених» (Invictus Games) у Гаазі. Про це повідомили на сторінці національної збірної в Facebook.
Першу «золоту» медаль виборов ветеран Національної гвардії Родіон Сітдіков.
17:20
Футбольний клуб «Прикарпаття» з Івано-Франківська майже повним складом приєднався до лав Збройних сил України.

16:35
Він почав навчати військових ще на початку російсько-української війни. Згодом – перетворив власні знання на успішний бізнес. Компанія FAST стала лідером українського ринку та проводила тренінги для найбільших компаній країни. А сам Федір увійшов до українського та європейського списків Forbes «30 under 30».
Але це все було до повномасштабного вторгнення. Сьогодні частина команди FAST захищає Україну в лавах ЗСУ, а засновник бізнесу Федір Сердюк знову проводить навчання для Сил оборони. Його люди щотижня навчають щонайменше 700 захисників і захисниць, які здатні врятувати не лише здоров’я, а й життя.
15:30
Бійці Національної гвардії України влучним пострілом розгромили російський танк Т-72 в Луганській області.
14:30
Воїни десантно-штурмових військ розгромили колону морських піхотинців РФ та щонайменше 15 одиниць ворожої техніки на Харківщині.
13:30
Кухонну шафку з керамічним півником, яка стала відомою завдяки фотографці Єлизаветі Серватинській, передали до фонду Національного музею Революції Гідності.
13:00
У Харкові бійці спецпідрозділу KRAKEN полку «Азов» демонтували пам’ятник радянському маршалу Георгію Жукову.
12:40
Сили оборони Запоріжжя за добу, 16 квітня, знищили 18 одиниць ворожої техніки. Зокрема, один танк, 9 броньовиків та 7 автомобілів.
12:00
Міністерство оборони України опублікувало відео, у якому продемонструвало роботу вітчизняної реактивної системи залпового вогню «Верба».
«Артилеристи ЗСУ вітають із Вербною Неділею! У цей день українці кажуть: “Не я б’ю – верба б’є”. Для окупантів ЗСУ мають особливу “Вербу”, яка вже 53 дні не перестає бити ворога. Слава ЗСУ! Україна переможу», – підписали відео в міністерстві.
11:00
На Донеччині ЗСУ знищили російський безпілотний авіаційний комплекс «Орлан-10», повідомили у Командуванні Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
10:00
Цей чоловік знає і як пошту розвозити, і як окупантів бити. Знайомтесь, це менеджер «Укрпошти» Сергій Чижиков. І він збив ворожий літак вартістю до 65 млн доларів!
09:00
Упродовж суботи, 16 квітня, зенітними-ракетними підрозділами Повітряних Сил уражено 13 повітряних цілей російських окупантів. Про це повідомили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.
Наші воїни збили:
- один літак;
- один вертоліт;
- п’ять безпілотних літальних апаратів;
- шість крилатих ракет.
08:00
Українська Аеророзвідка оприлюднила відео, як український безпілотник «Лелека» навів вогонь артилерії на російських загарбників.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: