Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

43 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

43-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

22:30

Знаменитий британський рок-гурт Pink Floyd уперше з 1994 року презентував пісню під назвою Hey Hey Rise Up. Учасники музичного колективу записали її на підтримку народу України.

20:20

На східному напрямку упродовж 7 квітня Збройні Сили України відбили шість атак ворожих військ.

19:30

Воїни із 5-го резервного батальйону 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу показали, як із переносного протитанкового ракетного комплексу «Джавелін» знищили ворожий танк.

18:00

Україна отримає 150 млн євро від німецького державного банку на підтримку малого та середнього бізнесу.

16:55

Українські військові розгромили черговий «елітний» підрозділ армії російських окупантів. Про це повідомили на сторінці Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

16:20

Бійці полку «Азов», які героїчно захищають український Маріуполь, розбили танки російських окупантів на вулицях міста.

15:40

Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з мобільними операторами розгортає систему оповіщення із використанням технології Cell broadcast.

15:25

Бійці 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха перетворили чергову партію російської техніки на металобрухт.

13:55

Українські прикордонники виявили сховище російських боєприпасів у Чернігівській області. Про це розповіли на сторінці Державної прикордонної служби в Facebook.

13:30

Воїни 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади розгромили черговий танк російських окупантів.

13:15

Артилеристи Збройних сил України влучним пострілом розгромили кілька одиниць ворожої техніки.

13:05

Українські прикордонники разом із бійцями Збройних сил України знищили один із пунктів забезпечення російських окупаційних військ у Харківській області.

12:50

Українські військові захопили кілька одиниць техніки ворожої протиповітряної оборони. Про це повідомили на сторінці Командування Сил спеціальних операцій ЗСУ в Facebook.

12:30

Воїни 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади відкинули позиції російських окупантів на 6-10 кілометрів від міста Кремінна, що в Луганській області.

12:15

Станом на ранок 7 квітня втрати російських окупантів у живій силі досягли 18 900 солдатів. Також російська армія втратила 698 танків та понад 280 літаків і гелікоптерів. Крім того, нашим захисникам вдалося знищити понад 1891 бойову броньовану машину РФ, 332 артилерійські системи та 111 безпілотників.

11:35

Мережа «АТБ» запустила послуга «АТБ-пошта» або безкоштовну доставку термінових гуманітарних посилок між Львовом, Харковом, Одесою та Дніпром.

10:55

Збройні Сили України даси відсіч ворогу на Херсонщині і розбили цілий артилерійський підрозділ окупантів.

10:40

Російські загарбники напилися награбованого алкоголю і втопили свою ж бойову машину десанту БМД-3. Світлини з місця події опублікував Генеральний штаб Збройний сил України на фейсбук-сторінці.

10:30

Бійці 30 окремої механізованої бригади імені Князя Острозького та 93 окремої механізованої бригади Холодний Яр ЗСУ знищили техніку російських окупантів. Разом із нею ліквідовано й екіпаж.

10:00

Освітня платформа Projector Institute запускає проєкт Projector Creative & tech Foundation для навчання 5000 українських жінок новим професіям у креативних та IT-індустріях.

09:30

Російські загарбники не змогли прорвати оборону Збройних сил України в районі населеного пункту Новотошківське Попаснянського району на Луганщині.

09:00

Український стартап Coolon розпочав виробництво багі для військових, оскільки у війні мобільність підрозділів не менш важлива, ніж гарне озброєння.

08:30

Українські військові минулої доби збили на території Сумщини ворожу ракету. За попередніми даними, вона летіла в напрямку Полтави.

08:00

У середу, 6 квітня, підрозділи зенітних ракетних військ Повітряних сил України збили російський винищувач. Про це повідомило командування Повітряних сил ЗСУ.

«Попередньо це винищувач-бомбардувальник Су-34. Його було збито під час авіанальоту противника на східному напрямку», — йдеться у повідомленні.

Суспільство

Оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024

Опубліковано

Музична премія Jager Music Awards повернулася на початку 2024 року після двох років перерви, вперше з початку повномасштабного вторгнення й оголосила своїх цьогорічних лауреатів.

Про це повідомляється в прямій трансляції премії на YouTube.

фото: ANDRII BARMALII . Суспільне Культура/Юлія Ткачук

Переможці премії

Лауреатами 2024 року стали:

  • “Артист року” – OTOY;
  • “Трек року” – Стасік, “Герої вмирають”;
  • “Відео року” – ANDRII BARMALII, “Я нормально”;
  • “Колаба року” – NAZVA, альбом “ГУРМА”;
  • “Явище року” – Василь Байдак, креативні музичні збори;
  • “Лейбл року” – КONTRABASS PROMO;
  • “Журналіст року” – Олексій Бондаренко, головний редактор та засновник медіа “Лірум”;
  • “Майданчик року” – !FESTREPUBLIC;
  • YOUNG BLOOD:
    People’s Choice – OKAZIA, YAD BAND, ANGELA VERÁ;
    Jägermeister Choice – ALEZJAZZ, RENIE CARES, A04F feat. JorDee;
    Jury’s Choice: SOPHIÈME, YARIMA, Drum&Tuba Band;
фото: Юля Юріна на Jager Music Awards. Суспільне Культура/Юлія Ткачук
  • “Майстерність: сучасні пісні” – ANTON KRAMER, “Знаєш, як болить” (LAMA);
  • “Майстерність: народні пісні” – “Щука-Риба”, BUNHT, YEVHEN PUHACHOV, “То не ластовка”.

Читати також: “Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

До шортліста номінації YOUNG BLOOD потрапило одразу 56 молодих виконавців, які гучно заявили про себе цьогоріч.

Медіа “Ти.Київ” окремо нагородило ANGELA VERÁ — вони отримали інтерв’ю у виданні.

Фото: Гурт NAZVA “Колаба року” за альбом “ГУРМА”. Суспільне Культура/Юлія Ткачук

Про премію

Jager Music Awards — перша премія української незалежної музики, яка підтримує представників альтернативної сцени з 2018 року. У 2023 році вона не проводилася, замість цього у рамках ініціативи #SupportUkrainianCreators організатори підтримали 56 українських артистів і креативників мінігрантами на загальну суму 840 000 гривень.

Нагадаємо, що у Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну.

Фото: Jager Music Awards

Читати далі

Суспільство

“Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Опубліковано

В четвер 28 березня в залі “Планета кіно” в Києві відбулася церемонія відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest. Участь у конкурсі взяли шість українських документальних стрічок.

Про це повідомляє фестиваль на своїй сторінці в Facebook.

Фестивальний конкурс

В перший день анонсували цьогорічних конкурсантів – ними стали шість документальних стрічок українських режисерів та режисерок:

  • “Коли закінчиться зима 2022?”, режисерка Ганна Трофімова;
  • “Лінії”, режисерка Ганна Трофімова;
  • “Мій тато — дослідник блискавок”, режисерка Ірина Шостка;
  • “Фортеця Маріуполь. Саймон”, режисерка Юлія Гонтарук;
  • “Домівка на спині”, режисер Володимир Бакум;
  • “Одеса уві сні”, режисер Кирило Наумко.

Вирішувати, який із фільмів стане переможцем, буде міжнародне журі, до якого ввійшли українська продюсерка Ольга Бесхмельниціна, ізраїльський режисер Ітай Енгель та німецький продюсер Ерік Холланд. Окрім міжнародного журі оцінювати фільми буде журі Спілки кінокритиків України.

Читати також: Дві подруги в розкішних вишиванках. Як виглядали українки у Бахмуті в 1913 році

Про фестиваль

Doc Kyiv Fest – щорічний міжнародний кінофестиваль середньометражного глядацького документального кіно, започаткований Громадською організацією “Кінофест” за підтримки Одеського міжнародного кінофестивалю та Starlight Media.

Місією кінофестивалю є розвиток та популяризація середньометражної глядацької документалістики в Україні та її інтеграція в світову.

Програма фестивалю:

Нагадаємо, що ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку.

Також ми повідомляли, що в Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну.

Фото: Doc Kyiv Fest

Читати далі

Суспільство

У Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну

Опубліковано

26 березня в бібліотеці Gallaratese в Мілані відбулося відкриття читальної зали імені Вікторії Амеліної – української письменниці, яка загинула 1 липня 2023 року під час російського обстрілу Краматорську.

Про це повідомляє PEN Ukraine.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна – українська письменниця, авторка романів “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”, “Дім для Дома” та книжок для дітей. Була волонтеркою, громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території Україні.

фото: PEN Ukraine

Читати також: Вікторії Амеліній присудили норвезьку премію за свободу слова

Про бібліотеку на читальну залу

Gallaratese – це людний бібліотечний простор, де знаходять для себе місце всі ті, хто прагне отримати додаткові знання. На книжкових полицях зберігається якісна підбірка українських текстів та текстів про Україну.

фото: PEN Ukraine

Ініціатива з присвоєння зали імені Вікторії Амеліної належить головному редактору італійського видання Linkiesta Крістіану Рокка, чия газета з відповідальністю та щирістю ставилася до місії Вікторії, яку вона несла у своїх текстах та на ділі. Мерія міста Мілан відповіла на заклик головного редактора Linkiesta й одразу знайшла відповідну бібліотечну залу варту імені Вікторії Амеліної.

Нагадаємо, що театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”.

Також ми повідомляли, що фільм-лауреат Крістіни Тинькквич “Як там Катя?” зʼявився на Takflix.

Фото: PEN Ukraine

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: