Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

32 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

32-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:30

У мережі з’явилася докуменальна короткометражна стрічка, як підрозділ «Кракен» полку спеціального призначення «Азов» звільнив селище Вільхівка на Харківщині.

17:50

Збройні сили України почали поступово переходити у контрнаступ на території Сумщини та Харківщини. Про це під час брифінгу повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, цей контрнаступ «маленький», утім він вже триває. Також українські захисники продовжують відтісняти ворога у Київській та Херсонській областях.

«Протягом доби стан, положення та характер дій противника не змінився. Щоправда, за маленьким виключенням. Наші війська розпочали маленькі тактичні, але контрнаступальні дії. Ідемо в маленький, але контрнаступ», – розповів Арестович.

16:45

Ще місяць тому одесит Денис Когут керував будівельною компанією та планував відпустку в Угорщині. Він багато читав про можливий наступ РФ, але вірив, що цього не станеться. Та ранок 24 лютого повністю змінив життя бізнесмена. Власну справу довелося зупинити того ж дня, а самому – допомагати місту готуватися до захисту.

Так Денис, який ніколи раніше не мав волонтерського досвіду, став співорганізатором цеху з виробництва протитанкових їжаків, бронепластин та «буржуйок». Свою історію одесит розповів команді ШоТам.

15:50

Мешканці тимчасово окупованого Генічеська підпалили місцевий військкомат, у якому розмістилися російські військові. Про це розповів депутат Херсонської обласної ради та учасник боїв за Україну Сергій Хлань.

14:35

Українські військові захопили на Чернігівщині дві практично нові броньовані вантажівки «Торнадо-У». Крім того, нашим захисникам вдалося розгромили колону російської техніки.

14:20

За добу підрозділи протиповітряної оборони 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ збили над Миколаївщиною три крилаті ракети окупантів. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

13:30

Підрозділи протиповітряної оборони Збройних сил України знищили дві російські ракети, що летіли в напрямку Одеської області.

12:45

Мобільні підрозділи протиповітряної оборони ЗСУ знищили російський винищувач Су-34 над Ізюмським районом у Харківській області.

12:33

Станом на ранок 27 березня втрати російських окупантів у живій силі перевищили 16 тисяч бійців. Також російська армія втратила 582 танки та майже 250 літаків і гелікоптерів. Крім того, нашим захисникам вдалося знищили понад 1600 бойових броньованих машин РФ, майже 300 артилерійських систем та 52 засоби протиповітряної оборони ворога.

11:55

Збройні Сили України розбомбили техніку окупантів на аеродромі в Чорнобаївці під Херсоном вже 11-й раз.

11:00

Фонд «Повернись живим» передав 9 пікапів одній із військових частин ракетних військ Збройних Сил України.

10:00

Через тиждень в Україні набуде чинності постанова Уряду, згідно з якою кожен українець, чиє майно зруйнувала війна, зможе фіксувати і повідомляти про це через портал і мобільний застосунок «Дія».

09:30

Українська армія захопила російську інженерну машину розгородження ІМР-2. Тепер спецтехніка працюватиме на ЗСУ.

09:00

Українські захисники знищили дві батальйонні тактичні групи російських загарбників у селі Гусарівка на Харківщині та звільнили від окупантів населений пункт.

08:30

На Донецькому та Луганському напрямках ЗСУ відбили 7 ворожих атак.

За інформацією Генштабу, українськими воїнами знищено:

  • 8 ворожих танків,
  • 8 одиниць броньованої техніки,
  • 3 автомобілі противника,
  • один міномет.

08:00

Упродовж 26 березня Збройні Сили України збили один літак окупантів, 12 безпілотників і 5 крилатих ракет.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі