

Суспільство
32 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
32-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
19:30
У мережі з’явилася докуменальна короткометражна стрічка, як підрозділ «Кракен» полку спеціального призначення «Азов» звільнив селище Вільхівка на Харківщині.
17:50
Збройні сили України почали поступово переходити у контрнаступ на території Сумщини та Харківщини. Про це під час брифінгу повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.
За його словами, цей контрнаступ «маленький», утім він вже триває. Також українські захисники продовжують відтісняти ворога у Київській та Херсонській областях.
«Протягом доби стан, положення та характер дій противника не змінився. Щоправда, за маленьким виключенням. Наші війська розпочали маленькі тактичні, але контрнаступальні дії. Ідемо в маленький, але контрнаступ», – розповів Арестович.
16:45
Ще місяць тому одесит Денис Когут керував будівельною компанією та планував відпустку в Угорщині. Він багато читав про можливий наступ РФ, але вірив, що цього не станеться. Та ранок 24 лютого повністю змінив життя бізнесмена. Власну справу довелося зупинити того ж дня, а самому – допомагати місту готуватися до захисту.
Так Денис, який ніколи раніше не мав волонтерського досвіду, став співорганізатором цеху з виробництва протитанкових їжаків, бронепластин та «буржуйок». Свою історію одесит розповів команді ШоТам.

15:50
Мешканці тимчасово окупованого Генічеська підпалили місцевий військкомат, у якому розмістилися російські військові. Про це розповів депутат Херсонської обласної ради та учасник боїв за Україну Сергій Хлань.
14:35
Українські військові захопили на Чернігівщині дві практично нові броньовані вантажівки «Торнадо-У». Крім того, нашим захисникам вдалося розгромили колону російської техніки.
14:20
За добу підрозділи протиповітряної оборони 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ збили над Миколаївщиною три крилаті ракети окупантів. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
13:30
Підрозділи протиповітряної оборони Збройних сил України знищили дві російські ракети, що летіли в напрямку Одеської області.
12:45
Мобільні підрозділи протиповітряної оборони ЗСУ знищили російський винищувач Су-34 над Ізюмським районом у Харківській області.
12:33
Станом на ранок 27 березня втрати російських окупантів у живій силі перевищили 16 тисяч бійців. Також російська армія втратила 582 танки та майже 250 літаків і гелікоптерів. Крім того, нашим захисникам вдалося знищили понад 1600 бойових броньованих машин РФ, майже 300 артилерійських систем та 52 засоби протиповітряної оборони ворога.
11:55
Збройні Сили України розбомбили техніку окупантів на аеродромі в Чорнобаївці під Херсоном вже 11-й раз.
11:00
Фонд «Повернись живим» передав 9 пікапів одній із військових частин ракетних військ Збройних Сил України.
10:00
Через тиждень в Україні набуде чинності постанова Уряду, згідно з якою кожен українець, чиє майно зруйнувала війна, зможе фіксувати і повідомляти про це через портал і мобільний застосунок «Дія».
09:30
Українська армія захопила російську інженерну машину розгородження ІМР-2. Тепер спецтехніка працюватиме на ЗСУ.
09:00
Українські захисники знищили дві батальйонні тактичні групи російських загарбників у селі Гусарівка на Харківщині та звільнили від окупантів населений пункт.
08:30
На Донецькому та Луганському напрямках ЗСУ відбили 7 ворожих атак.
За інформацією Генштабу, українськими воїнами знищено:
- 8 ворожих танків,
- 8 одиниць броньованої техніки,
- 3 автомобілі противника,
- один міномет.
08:00
Упродовж 26 березня Збройні Сили України збили один літак окупантів, 12 безпілотників і 5 крилатих ракет.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»