Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

25 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

25-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:20

Надвечір 20 березня вдалося провести часткову ротацію персоналу Чорнобильської АЕС та евакуювати людей, які перебували на території окупованої станції.

19:00

Під час боїв біля міста Тростянець на Сумщині Збройні сили України розгромили колону російських окупантів, у складі якої був дослідний танк Т-80УМ2 «Чорний орел».

18:30

Військовослужбовці Збройних сил України знищили російську ракету над Вінницькою областю. Про таке повідомив очільник військово-цивільної адміністрації регіону Сергій Борзов.

18:00

У Запорізькій області бійці мотопіхотного батальйону «Вінницькі скіфи» разом із морпіхами розбили колону російської техніки та захопили трофейну бойову броньовану автівку «Тигр».

17:20

Військовослужбовці Збройних сил України вкотре розбили техніку російських окупантів у Чернігівській області. Про це повідомили на сторінці Оперативного командування “Північ” у Facebook.

16:45

Бійці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ на південному напрямку розбили підрозділ окупантів з 126-ї бригади берегової оборони Чорноморського флоту РФ. Про це повідомили на сторінці Командування ДШВ у Facebook.

16:05

Українські військові знову розбили ворожий блокпост біля м. Ізюм на Харківщині.

15:55

Мешканці українських міст, що перебувають під тимчасовою окупацією, влаштували масові антиросійські мітинги. Люди вимагають, аби кремлівські загарбники покинули їхні міста, повідомили в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

15:15

Бійці Збройних сил України розбили чергову колону техніки окупантів, цього разу – під Сумами. Про це повідомили на сторінці Сухопутних військ ЗСУ в Facebook.

14:30

Більшість українців — а саме 93% — вірять у те, що Україна зможе відбити напад РФ. Впевненість у перемозі домінує у всіх регіонах країни.

14:15

Українські захисники які нещодавно були призвані на захист країни, відпрацьовують дуельний бій «двійками».

13:50

Артилерія 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського розбила склад боєприпасів російських загарбників.

13:30

Криптоактиви суттєво масштабують зусилля України залучати додаткові кошти на підтримку нашої армії. Криптофонд України вже зібрав понад $60 мільйонів на потреби ЗСУ.

13:00

Бійці полку “Азов”, які героїчно захищають Маріуполь від російських загарбників, розгромили спецпризначенців Головного розвідувального управління РФ. Про це українські військові повідомили в своєму Telegram-каналі.

12:20

Чеченські військові російської армії (також відомі як “кадирівці” за іменем очільника Чеченської республіки Рамзана Кадирова) повернулися в Грозний. За час перебування в Україні вони втратили сотні бійців та не виправдали очікування командування РФ.

11:40

Військові Першої окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна на півдні України знищили ворожі броньовані машини піхоти українським протитанковим ракетним комплексом «Корсар».

11:00

Українські військові розбили колону росіян, яка складалася з майже 15 одиниць техніки. Зокрема, 8 бойових машин десанту РФ, 1 бронетранспортер, командно-штабна бронемашина, 2 МТ-ЛБ (плавучий бронетранспортер, який часто називають “мотолига”) та 2 бойові машини піхоти.

10:20

ЗСУ дали відсіч російським загарбникам, які намагалися піти в наступ біля міста Ізюм, що на Харківщині. Під час бою нашим захисникам вдалося полковника, заступника керівника інженерних військ Західного воєнного округу Російської Федерації.

09:30

Українські військові ліквідували капітана 1 рангу та заступника командувача Чорноморського флоту РФ Андрія Палія. Про таке повідомили на сторінці Сухопутних військ Збройних сил України.

09:00

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” російські війська 19 березня зазнали важких втрат під час спроб прорвати українську оборону. Про це повідомляє оперативно-тактичне угруповання “Схід”.

Зазначається, що протягом дня на Донецькому напрямку було знищено п’ять танків, шість БМП, чотири одиниці автомобільної техніки, а також один БПЛА типу “Орлан”.

08:00

За останні два тижні жителі Фландрії (адміністративний регіон Бельгії) пожертвували майже €18 мільйонів на допомогу постраждалим від війни в Україні. 

Суспільство

“У пошуках Нікі”: в Україні відбулася премʼєра фільму про порятунок тварин під час війни

Опубліковано

В Україні вийшов документальний фільм “У пошуках Ніки” режисера Станіслава Капралова. Ця стрічка розповідає про дії росіян щодо тварин та порятунок чотирилапих під час повномасштабного вторгнення. 

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська.

фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Про кінострічку

Історія створення

На початку повномасштабної війни ідея зняти стрічку прийшла до Станіслава Капралова. Під час евакуації його собаки Ніки, коли вона злякалася вибухів і втекла, режисер особисто переконався, наскільки багато злочинів щодо тварин вчинила російська армія на Київщині.

Це вразило його, і Капралов вирішив зосередитися на документуванні цих подій по всій країні через історію невинних істот, щоб показати світу нелюдяність російських дій.

Документальна стрічка

Знімальна група зафіксувала понад 50 годин унікальних та складних матеріалів. Вони були першими, хто прибув з камерами на звільнені території Бучі та Ірпеня, а також організували евакуацію тварин під час обстрілів на Харківщині. Самі зйомки виявилися надзвичайно важкими, оскільки знімальна група декілька разів опинялася під обстрілом російських окупантів.

Фільм “У пошуках Ніки” розкриває жахливі історії про вбитих домашніх собак, коней, яких згоріли живцем, та розстріляних страусів, кого окупанти вбивали заради розваги. Одночасно стрічка також розповідає про героїзм українців. Разом з волонтерами знімальній групі вдалося врятувати сотні тварин і евакуювати десятки з них за кордон.

Читатати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Премʼєра фільму

У листопаді фільм “У пошуках Ніки” вперше з’явився на екранах у Нью-Йорку під час фестивалю DOC NYC, а в березні його презентували на програмі швейцарського фестивалю FIFDH Geneva. Цього літа стрічку планують показати на великому азійському з’їзді Green Asia Network у Південній Кореї, де зберуться провідні зоозахисники та екологи світу.

Права на показ фільму вже придбали Латвія, Південна Корея, Японія, Швейцарія, Фінляндія, Іспанія, Норвегія, Австрія, Франція, Бельгія та країни Середнього Сходу. Зараз також триває фінальний етап переговорів з однією з найбільших стрімінгових платформ.

Українці ж зможуть подивитися фільм “У пошуках Ніки” безоплатно. Стрічка доступна до перегляду в ютубі.

Нагадаємо, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

Також ми повідомляли, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Читати далі

Суспільство

В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

Опубліковано

Під час заходу організатори представлять писанки з різних регіонів України, а митці проведуть майстер-класи. Крім того, на фестивалі заплановано встановлення Світового рекорду з масового розпису писанок, а також благодійний аукціон з писанками від зірок шоу-бізнесу.

Про це повідомляє МКІП.

Деталі про подію

Писанки, створені під час події, передуть на передову нашим захисникам через Міжнародний штаб допомоги українцям. Цей захід є значущою складовою національної культурної програми та спрямований на популяризацію української традиції та мистецтва писанкарства.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Він відбудеться 30 квітня.

Подія триватиме з 14:00 до 18:00. 

Адреса: м. Київ, вул. Дорогожицька, 3.

Його організували МКІП у співпраці з ГО “Інститут культури України” та UNIT.CITY. Щоб взяти участь у події необхідно заповнити реєстраційну форму.

Нагадаємо, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Добропарк

Читати далі

Суспільство

В Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість начання

Опубліковано

Законопроєкт, прийнятий Верховною Радою, розширює можливості українських студентів. Тепер вони мають право самостійно обирати свій освітній шлях, контролювати темп та тривалість навчання, а також змінювати спеціальність за необхідності.

Про це повідомив Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України.

Про законопроєкт

Відповідно до документа, студенти тепер мають можливість самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям, що сприяє формуванню індивідуального освітнього шляху.

Крім того, студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб.

Також, якщо студент після року або півтора року навчання вирішить змінити напрямок підготовки, він зможе це зробити без непотрібних ускладнень.

Читати також: Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Якщо через 1-1,5 років студент розуміє, що його більше цікавить політологія, він може вибрати необхідну спеціальність та продовжити навчання за новим напрямом“, – відзначає Федоров.

Студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання. Вони зможуть пройти чотирирічну бакалаврську програму за 3 роки або продовжити навчання до 6-8 років, поєднуючи його з роботою.

Федоров також зауважив, що ця система навчання вже успішно застосовується у вишах Європи.

Нагадаємо, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Фото: КОВА

Читати далі