Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

20 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

20-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:15

Бійці Збройних сил України двічі успішно відбили наступ російських військ під Харковом, змусивши окупантів відступати на незручні позиції. 

18:00

«Я не хочу нікуди бігти». ШоТам публікує історію журналістки з Києва, яка замість евакуації обрала службу в теробороні.

17:30

Верховна Рада проголосувала за визнання добровольців Територіальної оборони ветеранами війни. Відповідний законопроєкт №7151 прийнято в цілому.

17:00

Військовослужбовці Збройних сил України знищили російського майора Олександра Федорова, який працював заступником начальника штабу 103-ї ракетної бригади РФ. Саме його бригада обстрілювала українські міста з «Іскандерів».

16:00

Черкаський гурт Spiv Brativ записав мотивуючу пісню про війну «Наші хлопці гасять москалів».

15:00

Бійці 58 окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського знищили 5 реактивних систем залпового вогню «Град» та транспортно-заряджальних машин окупантів.

14:20

Військові 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади поділилися записом із роботою нашої реактивної артилерії по позиції російських окупантів. 

13:30

Бійці львівської 24-ої окремої механізованої бригади імені короля Данила розбили колону російської техніки в Лугаській області.

12:25

Захисники українського Маріуполя з полку “Азов”  знищили бійців 22-ї бригади Головного розвідувального управління Генштабу РФ. За інформацією з відкритих джерел, військовослужбовці цієї бригади беруть участь у російсько-українській війні з 2014 року.

11:50

Бійці Десантно-штурмових військ Збройних сил України знищили підрозділ 37-ї окремої мотострілецької бригади російських окупантів на околицях Києва.

11:25

Бійці полку “Азов”, які захищають Маріуполь від російських окупантів, ліквідували генерал-майора РФ. Посада та прізвище ліквідованого окупанта наразі встановлюються.

11:10

Служба безпеки України затримала колаборанта, який допомагав ворогу забезпечувати мобільний зв’язок в Україні. Зловмиснику оголошено про підозру.

11:00

На спецрахунках Національного банку для допомоги Збройним силам України та на гуманітарну допомогу переселенцям зібрано близько 12 млрд грн.

10:40

Організація Veteran Hub запустила лінію підтримки для сімей військових і ветеранів. Лінія працює для дружин, чоловіків, дівчат і партнерів, батьків, сестер, дітей та друзів будь-кого, хто захищає Україну. 

10:30

Українська артилерія знищила ворожу реактивну систему залпового вогню, що обстрілювала житлові квартали Чернігова.

10:20

Українські вйськові, які захищають нашу країну, знищили більше 400 танків ворога, а також збили вже 81 літак та 95 гелікоптерів РФ.

10:00

Світовий банк додатково виділить Україні 200 мільйонів доларів на тлі російської агресії.

09:30

Упродовж понеділка, 14 березня, протиповітряна оборона Повітряних Сил Збройних Сил України знищила чотири вертольоти і один літак окупантів.

09:00

На Миколаївщині наші військовослужбовці здійснили успішну операцію проти окупантів, а після бою вдалося забрати як трофеї озброєння та боєприпаси противника.

08:00

Захисники України ліквідували полковника з РФ Сергія Порохню. Окупант командував 12-ю інженерною бригадою російської ворожої армії.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі