Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

20 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

20-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:15

Бійці Збройних сил України двічі успішно відбили наступ російських військ під Харковом, змусивши окупантів відступати на незручні позиції. 

18:00

«Я не хочу нікуди бігти». ШоТам публікує історію журналістки з Києва, яка замість евакуації обрала службу в теробороні.

17:30

Верховна Рада проголосувала за визнання добровольців Територіальної оборони ветеранами війни. Відповідний законопроєкт №7151 прийнято в цілому.

17:00

Військовослужбовці Збройних сил України знищили російського майора Олександра Федорова, який працював заступником начальника штабу 103-ї ракетної бригади РФ. Саме його бригада обстрілювала українські міста з «Іскандерів».

16:00

Черкаський гурт Spiv Brativ записав мотивуючу пісню про війну «Наші хлопці гасять москалів».

15:00

Бійці 58 окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського знищили 5 реактивних систем залпового вогню «Град» та транспортно-заряджальних машин окупантів.

14:20

Військові 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади поділилися записом із роботою нашої реактивної артилерії по позиції російських окупантів. 

13:30

Бійці львівської 24-ої окремої механізованої бригади імені короля Данила розбили колону російської техніки в Лугаській області.

12:25

Захисники українського Маріуполя з полку “Азов”  знищили бійців 22-ї бригади Головного розвідувального управління Генштабу РФ. За інформацією з відкритих джерел, військовослужбовці цієї бригади беруть участь у російсько-українській війні з 2014 року.

11:50

Бійці Десантно-штурмових військ Збройних сил України знищили підрозділ 37-ї окремої мотострілецької бригади російських окупантів на околицях Києва.

11:25

Бійці полку “Азов”, які захищають Маріуполь від російських окупантів, ліквідували генерал-майора РФ. Посада та прізвище ліквідованого окупанта наразі встановлюються.

11:10

Служба безпеки України затримала колаборанта, який допомагав ворогу забезпечувати мобільний зв’язок в Україні. Зловмиснику оголошено про підозру.

11:00

На спецрахунках Національного банку для допомоги Збройним силам України та на гуманітарну допомогу переселенцям зібрано близько 12 млрд грн.

10:40

Організація Veteran Hub запустила лінію підтримки для сімей військових і ветеранів. Лінія працює для дружин, чоловіків, дівчат і партнерів, батьків, сестер, дітей та друзів будь-кого, хто захищає Україну. 

10:30

Українська артилерія знищила ворожу реактивну систему залпового вогню, що обстрілювала житлові квартали Чернігова.

10:20

Українські вйськові, які захищають нашу країну, знищили більше 400 танків ворога, а також збили вже 81 літак та 95 гелікоптерів РФ.

10:00

Світовий банк додатково виділить Україні 200 мільйонів доларів на тлі російської агресії.

09:30

Упродовж понеділка, 14 березня, протиповітряна оборона Повітряних Сил Збройних Сил України знищила чотири вертольоти і один літак окупантів.

09:00

На Миколаївщині наші військовослужбовці здійснили успішну операцію проти окупантів, а після бою вдалося забрати як трофеї озброєння та боєприпаси противника.

08:00

Захисники України ліквідували полковника з РФ Сергія Порохню. Окупант командував 12-ю інженерною бригадою російської ворожої армії.

Суспільство

“У пошуках Нікі”: в Україні відбулася премʼєра фільму про порятунок тварин під час війни

Опубліковано

В Україні вийшов документальний фільм “У пошуках Ніки” режисера Станіслава Капралова. Ця стрічка розповідає про дії росіян щодо тварин та порятунок чотирилапих під час повномасштабного вторгнення. 

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська.

фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Про кінострічку

Історія створення

На початку повномасштабної війни ідея зняти стрічку прийшла до Станіслава Капралова. Під час евакуації його собаки Ніки, коли вона злякалася вибухів і втекла, режисер особисто переконався, наскільки багато злочинів щодо тварин вчинила російська армія на Київщині.

Це вразило його, і Капралов вирішив зосередитися на документуванні цих подій по всій країні через історію невинних істот, щоб показати світу нелюдяність російських дій.

Документальна стрічка

Знімальна група зафіксувала понад 50 годин унікальних та складних матеріалів. Вони були першими, хто прибув з камерами на звільнені території Бучі та Ірпеня, а також організували евакуацію тварин під час обстрілів на Харківщині. Самі зйомки виявилися надзвичайно важкими, оскільки знімальна група декілька разів опинялася під обстрілом російських окупантів.

Фільм “У пошуках Ніки” розкриває жахливі історії про вбитих домашніх собак, коней, яких згоріли живцем, та розстріляних страусів, кого окупанти вбивали заради розваги. Одночасно стрічка також розповідає про героїзм українців. Разом з волонтерами знімальній групі вдалося врятувати сотні тварин і евакуювати десятки з них за кордон.

Читатати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Премʼєра фільму

У листопаді фільм “У пошуках Ніки” вперше з’явився на екранах у Нью-Йорку під час фестивалю DOC NYC, а в березні його презентували на програмі швейцарського фестивалю FIFDH Geneva. Цього літа стрічку планують показати на великому азійському з’їзді Green Asia Network у Південній Кореї, де зберуться провідні зоозахисники та екологи світу.

Права на показ фільму вже придбали Латвія, Південна Корея, Японія, Швейцарія, Фінляндія, Іспанія, Норвегія, Австрія, Франція, Бельгія та країни Середнього Сходу. Зараз також триває фінальний етап переговорів з однією з найбільших стрімінгових платформ.

Українці ж зможуть подивитися фільм “У пошуках Ніки” безоплатно. Стрічка доступна до перегляду в ютубі.

Нагадаємо, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

Також ми повідомляли, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Читати далі

Суспільство

В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

Опубліковано

Під час заходу організатори представлять писанки з різних регіонів України, а митці проведуть майстер-класи. Крім того, на фестивалі заплановано встановлення Світового рекорду з масового розпису писанок, а також благодійний аукціон з писанками від зірок шоу-бізнесу.

Про це повідомляє МКІП.

Деталі про подію

Писанки, створені під час події, передуть на передову нашим захисникам через Міжнародний штаб допомоги українцям. Цей захід є значущою складовою національної культурної програми та спрямований на популяризацію української традиції та мистецтва писанкарства.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Він відбудеться 30 квітня.

Подія триватиме з 14:00 до 18:00. 

Адреса: м. Київ, вул. Дорогожицька, 3.

Його організували МКІП у співпраці з ГО “Інститут культури України” та UNIT.CITY. Щоб взяти участь у події необхідно заповнити реєстраційну форму.

Нагадаємо, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Добропарк

Читати далі

Суспільство

В Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість начання

Опубліковано

Законопроєкт, прийнятий Верховною Радою, розширює можливості українських студентів. Тепер вони мають право самостійно обирати свій освітній шлях, контролювати темп та тривалість навчання, а також змінювати спеціальність за необхідності.

Про це повідомив Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України.

Про законопроєкт

Відповідно до документа, студенти тепер мають можливість самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям, що сприяє формуванню індивідуального освітнього шляху.

Крім того, студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб.

Також, якщо студент після року або півтора року навчання вирішить змінити напрямок підготовки, він зможе це зробити без непотрібних ускладнень.

Читати також: Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Якщо через 1-1,5 років студент розуміє, що його більше цікавить політологія, він може вибрати необхідну спеціальність та продовжити навчання за новим напрямом“, – відзначає Федоров.

Студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання. Вони зможуть пройти чотирирічну бакалаврську програму за 3 роки або продовжити навчання до 6-8 років, поєднуючи його з роботою.

Федоров також зауважив, що ця система навчання вже успішно застосовується у вишах Європи.

Нагадаємо, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Фото: КОВА

Читати далі