Суспільство
11-річний хлопчик озвучує книжки і донатить на ЗСУ (ВІДЕО)
Вдруге втративши свою домівку через окупантів, 11-річний Захар з Донецька знайшов втіху в поширенні та підтримці української мови. Щодня він записує аудіокниги, аби діти могли не лише читати, а й слухати українською.
Про талановитого підлітка розповідає ШоТам.
Любов до літератури батьки прищепляли Захарові ще до початку війни у 2014. Коли через окупацію його родина покинула Донецьк, хлопчику було лише два роки. Та у 2022 росіяни атакували і його другий дім — Нікополь.
Родина Черникових знайшла прихисток в Івано-Франківську, де Захар і розпочав творчий шлях. Через проблеми із зором хлопчик не міг приділяти книжкам стільки часу, скільки хотілося б.
«Що робити, коли книжка, ґаджети недоступні? Почали шукати джерела аудіокнижок саме українською мовою. Виявилося, що українською мовою книжок, на жаль, було дуже мало», — Захар Черников, школяр, який озвучує аудіокниги.
Так з’явилося нове хобі — створювати власні аудіокниги. У цьому хлопчика підтримала мама.
«”Давай спробуємо записати, і якось я викладу це в мережу. І подивимось, який буде відгук”». Я виклала, і це прямо шквал відгуків прийшов», — Тетяна Черникова, мама.
Читайте також: Як це — бути мамою чотирьох дітей під час війни. Історія переселенки з Луганщини, що знайшла новий дім на Львівщині
Надихнувшись, Захар начитував книжку за книжкою та викладав у соцмережах. Одна з улюблених у Захара — книга українського поета та військового Андрія Максимчука. Після того, як хлопчик отримав дозвіл від автора, ця книга у виконанні Захара є в аудіоформаті. Наразі він пише вже тринадцяту книжку, щовечора працюючи по пів години.
Її, як і інші, обрали підписники хлопчика, з якими він підтримує зв’язок у соцмережах.
«Ми робили в телеграм-каналі, можна сказати, такі опитування, де наші слухачі самі обирали, яка їм подобається книжка. І за яку книжку було найбільше голосів, ту ми й читали», — Захар Черников, школяр, озвучує аудіокниги.
Підписники за бажанням донатять на рахунок Захара. Більшість грошей хлопчик віддає на ЗСУ. Саме війна, каже Захар, вплинула на його світогляд. Найбільше він хоче, аби діти читали та слухали українською. А його особиста мрія — стати актором чи актором дубляжу.
Нагадаємо, 10-річний волонтер із Вінниччини придбав дрон для ЗСУ.
Також ШоТам розповідав, донька загиблого воїна зібрала для ЗСУ 100 тис. грн.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі