

Можливості
10 міжнародних та українських грантів на підтримку культури
Якщо ви працюєте у сфері культури, мистецтва чи креативних індустрій, то ця добірка грантів для вас. ШоТам зібрали 10 актуальних грантів, які допоможуть втілити ваші ініціативи — від локальних подій до міжнародних проєктів.
Конкурс воєнної короткої прози та поезії від видавництва «Білка»
Дедлайн подачі: 24 лютого
Видавництво «Білка» оголосило два конкурси воєнної літератури: конкурс короткої прози пам’яті Василя Паламарчука та конкурс поезії пам’яті Гліба Бабіча. Їхня мета — зібрати твори 2024 року, присвячені російсько-українській війні, для подальшого видання «Альманаху 2024».
Грошова винагорода за друк творів переможців становить 10 тисяч гривень у кожній номінації. Оголошення результатів — 1 вересня 2025 року, вихід альманаху запланований на 2026 рік.
Грант на створення культурного продукту або проєкту від УКФ
Дедлайн подачі: 24 лютого
Серед можливих проєктів: артоб’єкти, аудіозаписи, виставки, відеоконтент, телепередачі, радіопередачі, сценарії, вистави, мурали, цифрові продукти, спеціалізовані видання, концерти та вироби народних промислів. Пріоритет надаватимуть тим, що висвітлюють тематику війни, проблеми постраждалих українців, волонтерський рух і меморіалізацію героїчної боротьби народу.
У межах програми надаватимуть гранти від 500 тисяч до 2 мільйонів гривень. Заявки можуть подавати юридичні особи всіх форм власності та фізичні особи-підприємці, зареєстровані в Україні не менше ніж за рік до дати початку конкурсного відбору. За інформацією можна звертатися, написавши на [email protected].
Гранти на локальні культурні проєкти «Культура. Регіони» від УКФ
Дедлайн подачі: 24 лютого
Програма надає гранти до мільйона гривень для підвищення спроможності громад у створенні конкурентоспроможних культурних продуктів, збереження та популяризації місцевої культури, розвитку кроссекторальних партнерств та підтримки культурної реінтеграції деокупованих та прифронтових регіонів.
У неї входять три лоти:
- «Локальна культура»;
- «Реінтеграція культурою»;
- «Культура у фокусі громад».
Обов’язкове співфінансування не менше 10% від суми проєкту. Інструкцію, як подати заявку, читайте за посиланням.
Грантові можливості для медіа, кіно й відеоігор у межах програми «Креативна Європа»
Дедлайн подачі: з 26 лютого до 17 липня
У програму входять 11 грантових можливостей, спрямованих на розвиток європейських кіно- та аудіовізуальних секторів. Серед відкритих конкурсів варто відзначити «Європейську спільну розробку» (CREA-MEDIA-2025-CODEV), яка підтримує співпрацю між європейськими продюсерськими компаніями для створення проєктів з високою творчою цінністю та потенціалом для міжнародного розповсюдження. Також є конкурс «Телевізійний та онлайн контент» (CREA-MEDIA-2025-TVONLINE), спрямований на підтримку виробництва художніх фільмів, анімації та документальних стрічок для лінійних та нелінійних медіа.
Детальнішу інформацію про ці та інші грантові можливості можна знайти на офіційному сайті програми «Креативна Європа».
Грантова програма «Стійкість суспільства через культуру» від УКФ
Дедлайн подачі: 3 березня
Метою програми є підтримка проєктів, що сприяють подоланню культурних бар’єрів, збереженню єдності та розвитку культурної спадщини корінних народів України. За конкурсом «Культура корінних народів України» можна отримати грант від 500 тисяч до 3 мільйонів гривень.
Програма охоплює такі сектори культури та мистецтв, як аудіовізуальне, візуальне, аудіальне, перформативне та сценічне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, а також культурні та креативні індустрії. Детальні умови та вимоги доступні на офіційному сайті УКФ.
Гранти на інноваційні культурні та креативні проєкти від EIT CULTURE & CREATIVITY
Дедлайн подачі: для одного заявника — 11 березня, для консорціуму — 11 квітня
Конкурс акцентує увагу на моді, архітектурі, культурній спадщині, аудіо-візуальних медіа та іграх та орієнтований на швидкі інноваційні проєкти (тривалістю до 6 місяців). Проєкт має на меті впровадити рішення, які відповідають на виклики глобалізації, цифрової трансформації, нових технологій (як-от ШІ) та екологічної стійкості, надавши переможцям грант у розмірі до 120 тисяч євро.
Аплікаційні форми можна знайти на сайті.
Стипендія для хореографів і танцівників від PINA BAUSCH FELLOWSHIP
Дедлайн подачі: 15 березня
Стипендія дає хореографам та танцівникам можливість професійного розвитку через співпрацю з вибраними партнерами. Для цього не потрібно створювати новий твір. Стипендія покриває період в три місяці з вересня 2025 року по серпень 2026 року.
Програма пропонує щомісячну виплату: 2500 євро для проєктів з навантаженням понад 21 годину на тиждень або 1000 євро для проєктів до 20 годин на тиждень. Ці кошти можуть бути використані на подорожі, проживання, добові та візові витрати. Заявки приймаються через онлайн-форму англійською мовою.
Гранти для митців на перформанс у Нью-Йорку від FRANKLIN FURNACE FUND
Дедлайн подачі: 1 квітня
Фонд підтримує митців-початківців (не студентів), які створюють оригінальні роботи. Участь можуть брати ті, хто ще не отримав значного визнання у своїй галузі, у ЗМІ чи на широку публіку. Заявку можна подати раз на рік як фізична особа та раз як частина колаборації. Розмір гранту — від 2 до 10 тисяч доларів.
Щоб подати заявку, варто зареєструватися на сайті.
Гранти на підтримку розвитку креативних навичок і талантів від «Креативної Європи»
Дедлайн подачі: 24 квітня
Програма допомагає професіоналам краще адаптуватися до нових творчих процесів, ринкових умов і цифрових технологій, які впливають на весь процес створення вартості.
Фінансування надаватимуть проєктам, що охоплюють такі напрями:
- підтримка нових творчих процесів, зокрема міждисциплінарної співпраці та інноваційного сторітелінгу;
- цифрова трансформація, включаючи тренінги з використання сучасних цифрових інструментів та аналітики даних для креативного виробництва та маркетингу;
- адаптація до нових ринкових тенденцій, з акцентом на права інтелектуальної власності тощо.
Загальний бюджет конкурсу становить 7,5 мільйонів євро.
Форму заявки можна знайти за посиланням.
Грантовий конкурс у сфері культури від «Креативної Європи»
Дедлайн подачі: 13 травня
Конкурс спрямований на підтримку інноваційних проєктів, які сприяють створенню та поширенню європейського культурного контенту, а також заохочують експерименти в мистецтві. Заявки можуть подавати організації з усіх культурних і креативних секторів, окрім тих, що зосереджені виключно на аудіовізуальному контенті.
Грант поділяється на три категорії залежно від масштабу проєкту:
- малий (мінімум 3 організації з 3 різних країн, грант до 200 тисяч євро, співфінансування 80%);
- середній (мінімум 5 організацій з 5 країн, грант до мільйона євро, співфінансування 70%)
- великий (мінімум 10 організацій з 10 країн, грант до 2 мільйонів євро, співфінансування 60%).
З формою заявки можна ознайомитися тут.
Можливості

Український уряд розширив програму грантів на власну справу через «Дію» — до переліку регіонів з підвищеним фінансуванням додали ще сім областей. Тепер максимальна сума гранту для восьми областей становить 500 тисяч гривень.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Хто може отримати грант
Підвищена сума гранту діє для бізнесів із таких областей:
- Донецька;
- Дніпропетровська;
- Запорізька;
- Миколаївська;
- Херсонська;
- Чернігівська;
- Сумська.
Раніше такою можливістю могли скористатися лише підприємці з Харківщини.
Читайте також: Українські стартапи можуть отримати мільйон гривень на розвиток власного бізнесу
Грантові кошти можна використати на закупівлю обладнання, придбання сировини та матеріалів, оренду приміщення та інші витрати, пов’язані зі створенням або розвитком бізнесу.
Подати заявку можна через портал або застосунок «Дія» за посиланням.
Нагадаємо, що українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу.
Фото обкладинки: Freepik
Можливості

Вісім українських стартапів зможуть представити свої проєкти на одному з найвідоміших технологічних заходів світу — Web Summit Vancouver. Податися на відбір можна до 13 квітня.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Про захід
Web Summit — глобальна платформа для пошуку партнерів, інвесторів і нових можливостей. У 2025 році подія вперше відбудеться у канадському місті Ванкувер з 27 до 30 травня. Саміт збере понад 15 тисяч учасників, 750 стартапів та понад 600 інвесторів.
У межах події Україну представить делегація з 8 стартапів. Вони отримають змогу отримати партнерства з провідними світовими компаніями.
Читайте також: Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України
Умови участі
Податися на відбір можуть стартапи, які відповідають таким критеріям:
- їх заснували менш ніж 6 років тому (стадія Seed або Series A);
- вони мають унікальний software- або hardware-продукт і функціональний сайт;
- є незалежними командами, що створюють технології в Україні.
Дедлайн подачі — 13 квітня. Прочитати більше про умови та заповнити форму можна за посиланням.
Участь української делегації організовує Міністерство цифрової трансформації України та Український фонд стартапів за підтримки UMAEF.
Нагадаємо, що українські стартапи можуть отримати мільйон гривень на розвиток власного бізнесу.
Фото обкладинки: сайт Web Summit
Можливості

Міністерство цифрової трансформації оголосило про набір на інкубаційну програму для стартапів від проєкту PERSH1. Учасники зможуть покращити свої стартап-ідеї під керівництвом менторів, пройти навчання, а також отримати мільйон гривень гранту.
Про це повідомили в Мінцифри.
Що відомо про програму
У межах проєкту PERSH1 об’єднуватимуть талановитих українських інноваторів, які роблять перші кроки до запуску власного стартапу.
Протягом двох місяців учасники проходитимуть онлайн-навчання, слухатимуть лекції від провідних українських і міжнародних підприємців, матимуть індивідуальні консультації з менторами та стажуватимуться у стартап-командах.
Читайте також: Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах
Фінальним етапом програми стане Demo Day, під час якого найсильніша команда отримає грант на мільйон гривень для запуску власного бізнесу.
Участь у програмі безплатна. Дізнатися більше та зареєструватися можна за посиланням.
Програму PERSH1 реалізує YEP Accelerator за підтримки Ukraine-Moldova American Enterprise Fund.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik