

Можливості
10 європейських грантів на розвиток медіа, культури та громадських організацій
Європейські гранти — це шанс реалізувати ідеї та знайти нових партнерів. У підбірці ШоТам зібрали гранти, які допоможуть втілити ваші плани попри призупинення американської допомоги.
Підтримка для українських культурного та креативного секторів від ЄС
Дедлайн подачі: 6 лютого 2025 о 18:00
ЄС надає можливість отримати грант у розмірі до 2 мільйонів євро для реалізації культурних та креативних проєктів в Україні. Мета — підтримка мистецьких ініціатив та творчих індустрій, відновлення українського культурного сектору та надання фінансової допомоги культурним організаціям.
Подати заявку можна за посиланням.
Конкурс грантів від Helvetas Ukraine для підприємців та самозайнятих осіб
Дедлайн подачі: 9 лютого 2025 року
Підприємці з Харківської, Полтавської та Дніпропетровської областей можуть отримати 117 000 гривень. Грант надаватимуть підприємцям та самозайнятим особам, які мають соціальну або фінансову вразливість та хочуть покращити свій бізнес. Під час відбору пріоритет надаватимуть послугам зі сфери краси, HoReCa, малому фермерству, швейній справі або виробам ручної роботи. Детальніше читайте за посиланням.
Подати заявку можна тут.
Перекладні проєкти від «Креативної Європи»
Дедлайн подачі: 11 лютого 2025 року
Програма виділить 5 мільйонів євро на підтримку 40 проєктів з перекладу, публікації, розповсюдження та просування європейської літератури. Кожен проєкт повинен мати надійну редакційну і рекламну стратегії та націлюватися на переклад щонайменше п’яти творів, написаних громадянами, резидентами чи визнаними частиною літературної спадщини відповідної країни, включно з Україною. Заявники можуть подавати проєкти різного розміру: малий (принаймні 5 перекладів), середній (принаймні 11 перекладів) і великий (принаймні 21 переклад).
Подати заявку можна за посиланням.
Конкурс мінігрантів для підтримки волонтерських центрів від ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»
Дедлайн подачі: 12 лютого 2025 року о 18:00
Організація надаватиме грант у розмірі до 1 000 доларів. Участь у конкурсі можуть взяти волонтерські центри, громадські або благодійні організації, які мають волонтерський напрямок та/або надають соціальні послуги, ініціативні групи без юридичної реєстрації, які займаються волонтерською діяльністю і розпочали процес реєстрації як організація, які діють у територіальних громадах таких областей: Полтавська, Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Черкаська.
Проєкт потрібно буде втілити впродовж 6 місяців. Подати заявку можна на пошту [email protected]. Тема листа: «Конкурс мінігрантів / (назва організації)».
Професійні гранти розвитку для екологічної журналістики від Journalismfund Europe
Дедлайн подачі: 13 лютого 2025 року
Грантодавці підтримають проєкти журналістів-розслідувачів, які працюють з екологічною тематикою. Організатори розподілять 115 тисяч євро між усіма підтриманими проєктами. Подати заявки можуть тільки юридичні особи — організації, компанії тощо, офіційно зареєстровані принаймні за рік до кінцевого терміну подання заявок на конкурс — які можуть підтвердити свій досвід у журналістських розслідуваннях.
До проєктів входять програми навчання, професійного розвитку або дії, що допоможуть журналістам-розслідувачам підвищити якість репортажів про екологічні проблеми.
Подати заявку можна за посиланням.
Гранти на медіаконтент про національні спільноти від House of Europe
Дедлайн подачі: 17 лютого 2025 року о 15:00
Грант до 20 000 євро допоможе розповісти про різноманіття культур, які населяють території України. Він буде корисний для медіа, маркетингових агенцій, продакшенів, організацій національних спільнот, а також окремих журналістів, режисерів та сценаристів, які мають:
- досвід створення медіаконтенту;
- прибуткову або неприбуткову юридичну особу, зареєстровану в Україні (ФОП, ТОВ, ГО);
- свою медіаплатформу або домовленість про публікацію з іншими медіа.
Більше про грантові можливості від House of Europe можна прочитати за посиланням. Подати заявку можна тут.
Гранти міжнародної співпраці для організацій, які працюють з національними спільнотами, від House of Europe
Дедлайн подачі: 28 лютого 2025 року о 15:00
Гранти фінансують спільні проєкти організацій з України спільно з організаціями ЄС чи Великої Британії на тему національних спільнот. Ви можете отримати до 50 000 євро на фестиваль електронної музики, резиденцію для звукових митців, документальний театральний спектакль, виставку сучасної української фотографії або інший сміливий задум. Про деталі щодо подання заявки ми писали тут.
Підтримка журналістів від SoJo Europe
Дедлайн подачі: 6 березня 2025 року.
SoJo Europe надає гранти для підтримки журналістських проєктів, спрямованих на соціальну журналістику. Ця ініціатива підтримує незалежних журналістів та медіаорганізації, які працюють над висвітленням соціально значущих тем. До заявки слід додати інформацію про учасників команди, супровідні документи юридичної особи, деталі про досвід або інтерес до журналістики рішень, кліматичних розслідувань та транскордонних розслідувань. Загальний бюджет програми становить 1,6 мільйонів євро, з яких 320 тисяч євро виділили на гранти для підтримки незалежних редакцій.
Подати заявку можна за посиланням.
Гранти на підтримку креативних навичок і талантів від «Креативна Європа»
Дедлайн подачі: 24 квітня 2025 року
Програма «Креативна Європа» надає гранти для медійників і митців, що сприятимуть адаптації до нових творчих процесів, розвитку ринку та цифрових технологій. Бюджет конкурсу складає 7,5 мільйонів євро, а підтримувані проєкти охоплюють інноваційний сторителінг, цифрову трансформацію, аналітику даних, а також адаптацію до нових ринкових тенденцій. Заявки можна подати через офіційний сайт програми.
Відновлення спроможностей ГО від German Marshall Fund «Recovery and capacity building for CSOs»
Дедлайн подачі: не вказаний
Програма фонду, спрямована на допомогу Україні, покликана вирішити нагальні потреби громадських організацій, аби продовжити їхню діяльність та надання допомоги. ГО та незалежним медіа, які юридично зареєстровані, розташовані, переміщені до, та/або працюють з України й сусідніх країн, надають грант до 25 тисяч доларів. Допомогу можна витратити на:
- купівлю обладнання;
- доступ персоналу й волонтерів до психологічної та медичної допомоги;
- юридичну підтримку для людей в абʼюзивних ситуаціях;
- відшкодування заробітних плат, орендної плати, комунальних послуг тощо;
- підготовку до надзвичайних ситуацій;
- розвиток спроможностей запобігання цифровим та фізичним атакам.
Подати заявку можна, надіславши пропозицію на пошту [email protected]. Завантажити форми заявки та бюджету можна за посиланням.
Можливості

Український уряд розширив програму грантів на власну справу через «Дію» — до переліку регіонів з підвищеним фінансуванням додали ще сім областей. Тепер максимальна сума гранту для восьми областей становить 500 тисяч гривень.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Хто може отримати грант
Підвищена сума гранту діє для бізнесів із таких областей:
- Донецька;
- Дніпропетровська;
- Запорізька;
- Миколаївська;
- Херсонська;
- Чернігівська;
- Сумська.
Раніше такою можливістю могли скористатися лише підприємці з Харківщини.
Читайте також: Українські стартапи можуть отримати мільйон гривень на розвиток власного бізнесу
Грантові кошти можна використати на закупівлю обладнання, придбання сировини та матеріалів, оренду приміщення та інші витрати, пов’язані зі створенням або розвитком бізнесу.
Подати заявку можна через портал або застосунок «Дія» за посиланням.
Нагадаємо, що українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу.
Фото обкладинки: Freepik
Можливості

Вісім українських стартапів зможуть представити свої проєкти на одному з найвідоміших технологічних заходів світу — Web Summit Vancouver. Податися на відбір можна до 13 квітня.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Про захід
Web Summit — глобальна платформа для пошуку партнерів, інвесторів і нових можливостей. У 2025 році подія вперше відбудеться у канадському місті Ванкувер з 27 до 30 травня. Саміт збере понад 15 тисяч учасників, 750 стартапів та понад 600 інвесторів.
У межах події Україну представить делегація з 8 стартапів. Вони отримають змогу отримати партнерства з провідними світовими компаніями.
Читайте також: Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України
Умови участі
Податися на відбір можуть стартапи, які відповідають таким критеріям:
- їх заснували менш ніж 6 років тому (стадія Seed або Series A);
- вони мають унікальний software- або hardware-продукт і функціональний сайт;
- є незалежними командами, що створюють технології в Україні.
Дедлайн подачі — 13 квітня. Прочитати більше про умови та заповнити форму можна за посиланням.
Участь української делегації організовує Міністерство цифрової трансформації України та Український фонд стартапів за підтримки UMAEF.
Нагадаємо, що українські стартапи можуть отримати мільйон гривень на розвиток власного бізнесу.
Фото обкладинки: сайт Web Summit
Можливості

Міністерство цифрової трансформації оголосило про набір на інкубаційну програму для стартапів від проєкту PERSH1. Учасники зможуть покращити свої стартап-ідеї під керівництвом менторів, пройти навчання, а також отримати мільйон гривень гранту.
Про це повідомили в Мінцифри.
Що відомо про програму
У межах проєкту PERSH1 об’єднуватимуть талановитих українських інноваторів, які роблять перші кроки до запуску власного стартапу.
Протягом двох місяців учасники проходитимуть онлайн-навчання, слухатимуть лекції від провідних українських і міжнародних підприємців, матимуть індивідуальні консультації з менторами та стажуватимуться у стартап-командах.
Читайте також: Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах
Фінальним етапом програми стане Demo Day, під час якого найсильніша команда отримає грант на мільйон гривень для запуску власного бізнесу.
Участь у програмі безплатна. Дізнатися більше та зареєструватися можна за посиланням.
Програму PERSH1 реалізує YEP Accelerator за підтримки Ukraine-Moldova American Enterprise Fund.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik