Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 ідей для весняної велопрогулянки Києвом: вам сподобається

Опубліковано

У Києві підтримують велосипедистів: у 2024 році заплановано будівництво нових велодоріжок на Троєщині та в Дарницькому районі. Зараз у місті вже діє мережа велосипедних доріжок завдовжки понад 200 км. Давайте розкажемо про найкращі місця для велопрогулянок у центрі уваги цієї весни.

ШоТам зробили добірку локацій, де у Києві можна прогулятися на велосипеді. Детальніше читайте у нашому матеріалі.

Читайте також: Перший погляд на історію: тизер серіалу “Епізоди” про незалежну Україну

Троєщина — центр 

Чи не найпопулярніший велосипедний маршрут “Троєщина — центр”, що функціонує у столиці вже вісім років. Це дві суміжні з тротуаром односторонні велодоріжки, які тягнуться з обох сторін проїжджої частини по проспекту Романа Шухевича.

  • ДЕ? Вул. О. Бальзака, 75

Пуща-Водиця 

Легендарним трамвайчиком №12 від Контрактової площі можна дістатися Пущі-Водиці. Цей маршрут унікальний, бо працює вже 100 років. Потрапивши сюди на двоколісному, ти можеш обкатати густий ліс, ґрунтові доріжки та велику кількість піщаних пляжів поблизу озер. Маршрут іде по колу. Довжина 11 700 м, приблизний час руху — 60 хвилин. Салатові або червоні стрілки на деревах вказують напрямок руху.

  • ДЕ? Вул. Федора Максименка, 78

Межигір’я

У селі Нові Петрівці розташована ще одна чудова локація, куди варто прихопити із собою велосипед: резиденція Межигір’я площею 140 га. Численні асфальтовані доріжки дозволяють прокласти кілька цікавих маршрутів.

Найкоротший з них має протяжність 4,3 км. На території розташований ліс із велосипедними стежками, що ведуть до Дніпровської набережної. 

  • ДЕ? Нові Петрівці, Київська обл. 

Велосипедні маршрути на ВДНГ і Голосієво

Серед найпопулярніших маршрутів для велосипедної прогулянки — ВДНГ, де асфальтованими доріжками катаються власники шосейних велосипедів.

На території “Експоцентру” є велопрокат, де можна вибрати маршрут, за яким хочеш вирушити у мініподорож.

А з ВДНГ ти з легкістю можеш переміститися до Голосіївського парку, де є як асфальтовані доріжки, так і стежки та смуги перешкод для велокросу. І все це на свіжому повітрі з чудовими краєвидами. 

Оболонська набережна

Також чимало велолюбителів вибирають для спокійної прогулянки Оболонську набережну вздовж парку “Наталка”, що завдовжки 4 км. Хоча там дуже багато бігунів, відпочивальників та мам з дітьми, зручна розмітка допомагає розминутися з пішоходами. 

Київський велотрек

иївський велотрек на вул. Богдана Хмельницького — один із найстаріших у Європі, його побудували у 1913 році, а його сучасний етап розпочався у 2017 році після реконструкції. Тут затяті любителі залізних коней зможуть покататися з вітерцем на спеціальній кільцевій трасі 286 м завдовжки. При цьому максимально допустима швидкість сягає 73,58 км/год, а нахил — 38º. 

Сирецький парк 

Парк на Парково-Сирецькій вулиці розташований поблизу станцій “Дорогожичі” та “Берестейська”. Обкатаних стежок у Сирецькому парку в рази більше, ніж асфальтованих велодоріжок. Деякі з них навіть ведуть до парків Нивки чи Дубки, чим роблять маршрут ще цікавішим.

Труханів острів

На Трухановому в теплий сезон збираються сотні велосипедистів.

Тут є змога покататися як асфальтованими доріжками, так і ґрунтовими стежками. Звідси можна дістатися парку “Муромець”, який теж припав до душі велолюбителям. Острів з’єднує і Пішохідний міст, який вразить тебе своїми краєвидами. 

Парк Партизанської слави

З вулиці Тростянецької у Дарницькому районі розпочинається “стежка здоров’я”. Це освітлена ділянка ґрунтової стежки протяжністю 6 км. А поза межами веломаршруту є безліч алейок, якими можна прокататись, а відтак відпочити на березі озера. 

Велосипедний маршрут в парку “Муромець”

Мальовничий парк “Муромець” — центр спортивного відпочинку, що має велосипедну доріжку завдовжки 8,4 км. Після велопрогулянки влітку можна відпочити на пляжі чи скупатися у Дніпрі.

Тут можна відпочити в X-Park, де пропонують понад 150 видів розваг, серед яких — мотузковий парк, вейксерфінг, вейкбординг, волейбол, пейнтбол, бокс-клуб, тир, лазертаг та багато іншого. Отже, це чудове місце для катання на двоколісному коні, відпочинку з друзями чи навіть риболовлі. 

  • ДЕ? За стоянкою в кінці під’їзної алеї, навпроти входу в X-Park

Нагадаємо, у Чернівцях запрацює парк світлових фігур.

Фото: Вечірній Київ

Коментарі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Як біотехнологиня та вчителька мотивують жінок змінювати професії (ВІДЕО)

Опубліковано

Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.

Історія героїнь випуску

Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.

«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.

Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)

Фото: ютуб-канал ШоТам

У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.

Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.

Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.

Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні презентували стрічку «Сімейний альбом» про родинну історію Голодомору й війни (ВІДЕО)

Опубліковано

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 21 листопада презентували документальну стрічку «Сімейний альбом». Його зняла режисерка Марина Ткачук у партнерстві з Музеєм Голодомору та Українським культурним фондом.

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

У фільмі досліджують історичні паралелі, які є між геноцидом росії під час Голодомору 1932–1933 років і в період повномасштабної війни.

Фото: пресслужба МКСК

Читайте також: У Сикстинській капелі та Папських апартаментах створили вісім українських аудіогідів (ФОТО)

«Прем’єра відбулася за участі творчої команди та головної героїні стрічки — британської фотохудожниці Самари Пірс. Її прадід, австрійський інженер Александр Вінербергер став випадковим свідком Голодомору в Харкові 1933 року. Йому вдалося таємно сфотографувати жертв трагедії і передати ці світлини за кордон. Вінербергер прагнув донести світу правду про геноцид українців і зупинити його», — написали в МКСК. 

Коли Самара віднайшла камеру свого прадіда та альбом із фотографіями з України, вона переосмислила свій творчий шлях. Жінка вирушила на Харківщину через 90 років після Голодомору, аби засвідчити сучасні прояви геноциду проти українського народу. 

Відео: ютуб-канал Планети кіно

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

У міністерстві зазначають, що фільм «Сімейний альбом» уперше представили у світі на ювілейному Варшавському міжнародному кінофестивалі 13 жовтня 2024 року. 

Цей фільм уже озвучили п’ятьма мовами:

  • англійською;
  • польською;
  • німецькою;
  • французькою;
  • іспанською.

Фільм «Сімейний альбом» здобув перемогу на Мистецькому конкурсі державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» у 2023 році. Стрічку створила компанія «Гуд Монінг Дістрібьюшн».

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: ютуб-канал Планети кіно

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...