Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 ідей для весняної велопрогулянки Києвом: вам сподобається

Опубліковано

У Києві підтримують велосипедистів: у 2024 році заплановано будівництво нових велодоріжок на Троєщині та в Дарницькому районі. Зараз у місті вже діє мережа велосипедних доріжок завдовжки понад 200 км. Давайте розкажемо про найкращі місця для велопрогулянок у центрі уваги цієї весни.

ШоТам зробили добірку локацій, де у Києві можна прогулятися на велосипеді. Детальніше читайте у нашому матеріалі.

Читайте також: Перший погляд на історію: тизер серіалу “Епізоди” про незалежну Україну

Троєщина — центр 

Чи не найпопулярніший велосипедний маршрут “Троєщина — центр”, що функціонує у столиці вже вісім років. Це дві суміжні з тротуаром односторонні велодоріжки, які тягнуться з обох сторін проїжджої частини по проспекту Романа Шухевича.

  • ДЕ? Вул. О. Бальзака, 75

Пуща-Водиця 

Легендарним трамвайчиком №12 від Контрактової площі можна дістатися Пущі-Водиці. Цей маршрут унікальний, бо працює вже 100 років. Потрапивши сюди на двоколісному, ти можеш обкатати густий ліс, ґрунтові доріжки та велику кількість піщаних пляжів поблизу озер. Маршрут іде по колу. Довжина 11 700 м, приблизний час руху — 60 хвилин. Салатові або червоні стрілки на деревах вказують напрямок руху.

  • ДЕ? Вул. Федора Максименка, 78

Межигір’я

У селі Нові Петрівці розташована ще одна чудова локація, куди варто прихопити із собою велосипед: резиденція Межигір’я площею 140 га. Численні асфальтовані доріжки дозволяють прокласти кілька цікавих маршрутів.

Найкоротший з них має протяжність 4,3 км. На території розташований ліс із велосипедними стежками, що ведуть до Дніпровської набережної. 

  • ДЕ? Нові Петрівці, Київська обл. 

Велосипедні маршрути на ВДНГ і Голосієво

Серед найпопулярніших маршрутів для велосипедної прогулянки — ВДНГ, де асфальтованими доріжками катаються власники шосейних велосипедів.

На території “Експоцентру” є велопрокат, де можна вибрати маршрут, за яким хочеш вирушити у мініподорож.

А з ВДНГ ти з легкістю можеш переміститися до Голосіївського парку, де є як асфальтовані доріжки, так і стежки та смуги перешкод для велокросу. І все це на свіжому повітрі з чудовими краєвидами. 

Оболонська набережна

Також чимало велолюбителів вибирають для спокійної прогулянки Оболонську набережну вздовж парку “Наталка”, що завдовжки 4 км. Хоча там дуже багато бігунів, відпочивальників та мам з дітьми, зручна розмітка допомагає розминутися з пішоходами. 

Київський велотрек

иївський велотрек на вул. Богдана Хмельницького — один із найстаріших у Європі, його побудували у 1913 році, а його сучасний етап розпочався у 2017 році після реконструкції. Тут затяті любителі залізних коней зможуть покататися з вітерцем на спеціальній кільцевій трасі 286 м завдовжки. При цьому максимально допустима швидкість сягає 73,58 км/год, а нахил — 38º. 

Сирецький парк 

Парк на Парково-Сирецькій вулиці розташований поблизу станцій “Дорогожичі” та “Берестейська”. Обкатаних стежок у Сирецькому парку в рази більше, ніж асфальтованих велодоріжок. Деякі з них навіть ведуть до парків Нивки чи Дубки, чим роблять маршрут ще цікавішим.

Труханів острів

На Трухановому в теплий сезон збираються сотні велосипедистів.

Тут є змога покататися як асфальтованими доріжками, так і ґрунтовими стежками. Звідси можна дістатися парку “Муромець”, який теж припав до душі велолюбителям. Острів з’єднує і Пішохідний міст, який вразить тебе своїми краєвидами. 

Парк Партизанської слави

З вулиці Тростянецької у Дарницькому районі розпочинається “стежка здоров’я”. Це освітлена ділянка ґрунтової стежки протяжністю 6 км. А поза межами веломаршруту є безліч алейок, якими можна прокататись, а відтак відпочити на березі озера. 

Велосипедний маршрут в парку “Муромець”

Мальовничий парк “Муромець” — центр спортивного відпочинку, що має велосипедну доріжку завдовжки 8,4 км. Після велопрогулянки влітку можна відпочити на пляжі чи скупатися у Дніпрі.

Тут можна відпочити в X-Park, де пропонують понад 150 видів розваг, серед яких — мотузковий парк, вейксерфінг, вейкбординг, волейбол, пейнтбол, бокс-клуб, тир, лазертаг та багато іншого. Отже, це чудове місце для катання на двоколісному коні, відпочинку з друзями чи навіть риболовлі. 

  • ДЕ? За стоянкою в кінці під’їзної алеї, навпроти входу в X-Park

Нагадаємо, у Чернівцях запрацює парк світлових фігур.

Фото: Вечірній Київ

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі