Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

10 грантів для підтримки українських громад: сонячні станції, агробізнес чи відновлення культури

Опубліковано

Українські громади є кому підтримати — міжнародні та національні організації пропонують свої грантові програми навіть до 100 тис євро! 

У цій підбірці ШоТам зібрали можливості, які дають змогу громадам розвиватися, попри припинення американської допомоги й обстріли.

Програма підтримки мікробізнесу в Харкові й Харківській області від БФ «Право на захист»

Дедлайн подачі: 9 лютого 2025

У межах програми 27 підприємців отримають гранти по 3 тис доларів для відновлення діяльності своїх бізнесів. Учасниками можуть стати бізнеси, зареєстровані в Харкові та області, крім тимчасово окупованих територій та зон, де йдуть бойові дії. Гранти надаватимуть підприємцям, чий бізнес постраждав унаслідок війни, зокрема через обстріли чи пожежі після них.

Детальніше про умови програми читайте тут. Подати заявку на грант можна за посиланням.

Грантовий конкурс на підтримку добровільних пожежних підрозділів ДСНС від CIVIC

Дедлайн подачі: 9 лютого

CIVIC оголошує грантовий конкурс для ОГС на підтримку місцевих пожежних команд та підрозділів ДСНС у громадах Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Метою є підтримка проєктів, орієнтованих на забезпечення місцевих пожежних команд та підрозділів ДСНС сучасним обладнанням та технічними засобами, необхідними для роботи в умовах зимового періоду.

Організація підтримає чотири проєкти загальною вартістю до 33 тисяч доларів з очікуваною тривалістю проєкту до 1 місяця. Громадські організації можуть подати не більше двох проєктних пропозицій від однієї організації.

Деталі можна знайти за посиланням. Заповнені документи необхідно надіслати з темою листа «LIF Application_Назва вашої організації» електронною поштою на адресу: kanapriiuk@civiliansinconflict.org

Конкурс мінігрантів для підтримки волонтерських центрів від ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»

Дедлайн подачі: 12 лютого 2025 року о 18:00

Організація надаватиме грант у розмірі до 1 000 доларів. Участь у конкурсі можуть взяти волонтерські центри, громадські або благодійні організації, які мають волонтерський напрямок та/або надають соціальні послуги, ініціативні групи без юридичної реєстрації, які займаються волонтерською діяльністю і розпочали процес реєстрації як організація, які діють у територіальних громадах таких областей: Полтавська, Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Черкаська. 

Проєкт потрібно буде втілити впродовж 6 місяців. Подати заявку можна на пошту infoapsoa@gmail.com. Тема листа: «Конкурс мінігрантів / (назва організації)»

Освітньо-грантова програма FemAgro для жінок в агробізнесі

Дедлайн подачі: 21 лютого 2025

Мета програми — підтримати жінок у Дніпропетровській, Полтавській та Вінницькій областях, які прагнуть започаткувати або підсилити свій бізнес у сфері агропідприємництва, зокрема, у вирощуванні овочів, ягід, квітів та зелені на невеликих ділянках, в теплицях та вертикальних фермах.

Програма складається з двох частин: освітнього модулю та захисту бізнес-ідей. Після успішного завершення навчання фіналістки проєкту візьмуть участь у пітчингу бізнес-ідей та матимуть можливість отримати грантове фінансування від фонду на реалізацію свого проєкту в розмірі 150 000 грн.

Заявку можна подати за посиланням.

Грантовий конкурс «Культура у фокусі громад» від УКФ та БО «МХП-Громаді»

Дедлайн подачі: 24 лютого 2025

Проєкт спрямований на збереження культурної спадщини, популяризацію регіональних цінностей, розвиток української ідентичності та формування спільних цінностей, актуальних в умовах війни. Це велика підтримка громад, що знаходяться поза межами великих міст та обласних центрів

Учасники проєкту можуть претендувати на гранти від 500 тис до 1 млн грн. Обов’язковою умовою є співфінансування, яке має становити щонайменше 10% від бюджету проєкту.

Детальніше про конкурс читайте тут. Подати заявку можна на сайті.

Читайте також: 10 європейських грантів на розвиток медіа, культури та громадських організацій

Грантова допомога за проєктами безпеки людини «Кусаноне» від Уряду Японії

Дедлайн подачі: 28 лютого 2025

За програмою «Кусаноне» фінансову допомогу в середньому розмірі 10 млн японських єн (≈72 тис доларів) надають неурядовим благодійним та громадським організаціям, лікарням, школам та іншим неприбутковим організаціям для здійснення проєктів розвитку місцевих громад. 

Прикладами таких проєктів можуть бути: постачання медичного або реабілітаційного обладнання, ремонти з метою забезпечення безпечного навчального процесу в школах, постачання кухонного обладнання у харчоблоки шкіл, ремонт або постачання обладнання для центрів ментального здоров’я, ремонт укриттів, постачання сільськогосподарської техніки тощо.

Усю необхідну інформацію можна знайти на сайті. Заявки потрібно надсилати на пошту: kusanone@kv.mofa.go.jp.

Великі інфраструктурні гранти від House of Europe

Дедлайн подачі: 28 лютого 2025 до 18:00

Громади зможуть отримати майже 100 тис євро на відновлення кінотеатру, зеленої сцени, музею, бібліотеки, будинку культури або іншого місця, яке є важливою точкою на мапі. Організація шукає культурні простори поза межами Києва, адже там більше постраждалих і менше фінансування. Проєкт треба реалізувати до грудня цього року.

Подати заявку для отримання гранту можна за посиланням.

Гранти на розвиток громад від NextWorldNow

Дедлайн подачі: 1 березня 2025

Спільнота NextWorldNow інвестує та підтримує проєкти розвитку громад, які потребують невеликих капіталовкладень. Для їхньої реалізації можна отримати грант до 10 тис доларів. У пріоритеті — проєкти, які спрямовані на вирішення довготривалих проблем.

Заявку можна подати тут.

Конкурс на отримання сонячних станцій для лікарень від Greenpeace

Дедлайн подачі: 25 березня 2025

Greenpeace та Європейська рада з виробництва сонячної енергії (ЄРВС) об’єдналися, щоб підтримати критичну інфраструктуру України за допомогою сонячних систем з Європи. Сонячні електростанції як варіант децентралізованого виробництва електроенергії є найбільш стійким рішенням для забезпечення аварійного постачання, а також довгостроковим рішенням для виробництва електроенергії в Україні.

Деталі про умови конкурсу читайте за посиланням. Щоб взяти участь, завантажте й заповніть анкету та опитувальний лист і відправте їх на адресу pkolodia@greenpeace.org.

Гранти на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства від Мінагрополітики

Дедлайн подачі: безтерміново

Грант у розмірі до 400 тис грн/га надають для саду площею від 1 до 25 гектарів. Також у разі отримання гранту людина зобовʼязана створити вказану кількість робочих місць, здійснювати діяльність не менше ніж 5 років та сплачувати податки в бюджет. З переліком культур та площі для посадок можна ознайомитися за посиланням.

Заявку на грант можна подати в «Дії».

Можливості

Українські стартапи можуть безплатно долучитися до онлайн-програми BeFounder

Опубліковано

Для українських стартапів запустили акселераційну програму BeFounder Ukraine Edition, де учасники зможуть отримати нові можливості для масштабування.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Програма триватиме шість місяців. Експерти розказуватимуть про те, як пришвидшити масштабування компанії та вивести проєкт на ринки Німеччини, Австрії та Швейцарії.

Також учасники отримають:

  • знання та інструменти для успішного виходу стартапу на ринки країн Європи;
  • менторство від більш ніж 64 експертів;
  • навчальну програму з воркшопами, менторськими сесіями та демоднями;
  • нетворкінг й обмін досвідом.

Читайте також: Розробники з України створили першу соцмережу для власників собак

Як долучитися до програми

Податися можуть стартапи на стадіях:

  • pre-seed — має сильну бізнес-ідею та команду, що готова зростати;
  • seed і вище — уже досягнув перших успіхів на ринку (MVP) та має потенціал для масштабування.

Також для участі мінімум один засновник повинен вільно володіти англійською. Деталі та форму для подання заявки можна знайти за посиланням.

Участь у програмі BeFounder коштує п’ять тисяч євро, та українські стартапи отримали можливість навчатися безплатно завдяки співпраці Міністерства цифрової трансформації, Українського фонду стартапів та BeFounder.

Нагадаємо, що в Україні відкрили перший в Європі центр розробки ШІ-рішень на рівні держави.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Можливості

На Харківщині 27 бізнесів отримають по 3000 доларів на відновлення: як взяти участь

Опубліковано

27 підприємців отримають гранти по 3000 доларів для відновлення діяльності своїх бізнесів. Ініціативу запускає Благодійний фонд «Право на захист» для підтримки мікробізнесу в Харкові й Харківській області, що постраждав від війни. 

Про це повідомляє фонд на своєму сайті.

Які умови 

Учасниками програми підтримки можуть стати бізнеси, зареєстровані в Харкові та області, крім тимчасово окупованих територій та зон, де йдуть бойові дії. Гранти надаватимуть підприємцям, чий бізнес постраждав унаслідок війни, зокрема через обстріли чи пожежі після них. 

Заявники надають: 

  • докази пошкодження бізнесу через війну;
  • план відновлення бізнесу з розумінням ринку й клієнтів;
  • досвід у підприємництві.

Як зазначають організатори, пріоритет отримають бізнеси, що створюють нові робочі місця, та особи із вразливих груп населення.

Читайте також: «Укрпошта» автоматизувала сортування всіх посилок в Україні.

Грантові кошти можна використати на закупівлю:

  • обладнання;
  • матеріалів і сировини для відновлення бізнесу;
  • товару на продаж.

Додаткові переваги програми

Також на підприємців чекають консультації юриста й психолога-коуча та онлайн-тренінги за темами:

  • «Бізнес-ідея та стратегія бренду»;
  • «Бізнес-модель»;
  • «Маркетинг, просування та продажі»;
  • «Написання бізнес-плану»;
  • «Фінансова модель»;
  • «Управління ризиками»;
  • «Сервіс та клієнтоорієнтованість»;
  • «Бухгалтерія для власного бізнесу».

Подавайте заявку у гуглформі  до 9 лютого.

Нагадуємо, що в Ірпені відкрили першу в Україні лінію з переробки текстилю (ФОТО).

Фото: Freepik

Читати далі

Можливості

15 українських школярів зможуть безкоштовно навчатися у Венеції: як доєднатися

Опубліковано

Eruditus шукає 15 школярів, які цікавляться STEM: наукою, технологіями, інженерією та математикою. Для юних талантів стартує стипендіальна програма Nova Scholars, за умовами якої учасникам оплачують навчання та проживання в школі-пансіоні H-FARM у Венеції.

Про це повідомляє Nova Scholars.

Що пропонують 

15 кандидатів, що проходять відбір, поїдуть навчатися у відому європейську школу. H-FARM — інноваційний навчальний заклад, що допомагає своїм студентам опановувати технології, створювати стартапи, вивчати іноземні мови. Як говорять організатори, ця школа у Венеції — трамплін для вступу в університети рівня Оксфорду та Ліги Плюща. За статистикою, 85% випускників H-FARM вступають до найкращих університетів світу. Серед міжнародних партнерів навчального закладу – Apple Distinguished School та Boarding Schools’ Association.

На території H-FARM обладнані:

  • сучасний кампус на 51 гектар;
  • навчальні класи й лабораторії;
  • спортцентр та відкриті спортмайданчики; 
  • комфортні бібліотеки;
  • просторі їдальні та лаунж-зони;
  • затишні кімнати для проживання. 

Читайте також: у Литві відкрили новий осередок «Міжнародної української школи».

Як взяти участь

Умови:

  • навчатися у восьмому, дев’ятому або десятому класі школи;
  • бути підлітком від 15 до 17 років;
  • цікавитися та вивчати STEM (науку, технології, інженерію та математику);
  • мати англійську на рівні B1. 

Основним критерієм відбору організатори визначають прагнення створювати проєкти, які змінять світ на краще. 

Інструкція, як залишити заявку для участі:

  • заповнити реєстраційну форму
  • завантажити копію паспорта;
  • написати про школу, в якій навчаєтеся;
  • вказати кількість навчальних годин або середній бал із математики, фізики, інформатики та технологій і дизайну.

Зявки приймають до 15 березня 2025 року.

Що відомо про програму

В Україні стипендію реалізують у партнерстві з освітньою компанією Eruditus.

Eruditus — всеукраїнська освітня компанія. За 13 років допомогли понад 6500 українським школярам і студентам обрати країну, навчальний заклад, спеціальність, аби долучитися до навчальних програм найкращих шкіл та університетів світу. 

H-FARM — інноваційний навчальний заклад у Венеції, який підтримується Apple Distinguished School, Boarding Schools’Association та іншими міжнародними партнерами. 

Нагадуємо, що український школяр винайшов технологію для вивчення жестової мови на основі ШІ.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі