Суспільство
Знищити звалища шин і зберегти екологію. Як це вдасться амбітному стартапу Ecotyre
Їх небезпечно спалювати, складно правильно утилізувати і просто неприпустимо купами залишати на звалищах. Автомобільні шини – це серйозна екологічна проблема і для світу, і для України зокрема.
А, між іншим, в Україні ми або нагромаджуємо покришки тоннами на полігонах і звалищах, де вони щедро виділяють токсичні сполуки у землю та грунтові води навколо. Або спалюємо, і тоді кожна тонна шин все-одно потрапляє у навколишнє середовище – у вигляді 250 кг сажі і 450 кг токсичних газів.
На цьому моменті ми починаємо розповідати вам про команду хлопців, які взялись за вирішення проблеми. Команда Ecotyre винайшла спосіб, як зберегти всю використану шину, відправивши її без залишку на повторну переробку.
Будь-який стартап повинен вирішувати якусь проблему. Ми, наприклад, взялись розібратись з утилізацією шин.
Зараз у світі переробляють покришки так: або дроблять разом з металом у шредерах, або просто спалюють, тим самим збільшуючи об’єм викидів в атмосферу.
Ми вирішили підійти до цієї проблем з точки зору сучасних трендів – тобто циркулярної економіки.
Це означає, що сировину можна було б повторно використовувати в майбутньому.
Головним нашим завданням було придумати, як зробити так, щоби подати покришку на початок лінії, а на виході одразу ж отримати матеріал, придатний для виготовлення нової покришки.
Наша команда близько 10 років працювала над цим питанням. І прийшла до рішення – нагрівання металу у шинах за допомогою електромагнітних хвиль, за принципом роботи мікрохвильовки.
Сама по собі технологія, яку ми використовуємо, вже була доступна.
Взагалі, з її допомогою можна переробляти неоднорідні матеріали: розщеплювати на окремі елементи електричні кабелі, випарувати воду з вологого дерева.
Зараз наш винахід виглядає як ціла переробна лінія, яка може вміститись у два-три дванадцятиметрових контейнери.
До того етапу, на якому Ecotyre знаходиться зараз, ми дійшли приблизно за останній рік. А до того працювали над удосконаленням технології та патентами.
Як це працює
Покришка складається з гуми (75-85 %), високоякісної сталі з протектора(15-25 %) та невеликого відсотка інших добавок.
Метал, по суті, і робить покришку такою міцною.
Коли шина потрапляє на нашу лінію, то в процесі переробки розділяється без подрібнення на складові: метал, гуму, гумотекстиль.
Індуктор за принципом мікрохвильовки нагріває метал до тої межі, коли резина, яка його оточує, починає обуглюватись. Нагрітий до високої температури, метал автоматично витягується з шини із допомогою спецпристрою на сортувальній лінії.
В процесі переробки виділяється невелика кількість газів, які можна закачувати в балони і продавати.
Врешті-решт на виході отримуємо чисту гуму без металевих домішок, яка тут же подрібнюється. І нарешті кінцевий етап – це перетворення чистої гуми на гранули, яка є сировиною на нових товарів, що містять гуму.
Що інноваційного в лінії?
Це сам індуктор, який є ключовим елементом лінії переробки. Наразі пропускна здатність складає близько однієї тонни на годину і ми хочемо її довести до двох тонн на годину, шляхом подальших удосконалень.
Окремо індуктор не буде продаватись, оскільки його важливо інтегрувати в існуючі лінії переробки, тому ми націлені на виробництво саме цілих ліній власного виробництва.
Переваги перед конкурентами
Значна перевага лінії – це її мобільність. Ви можете з нею заїхати на полігон і прямо на місці переробляти шини. Інші наші переваги – відносна доступність та чистота продукції на виході. Лінію ми плануємо продавати за 1,5 мільйони євро, що дешевше за найближчого конкурента французьку компанію MTB.
Вони роблять схоже обладнання – також мобільне і в контейнерах. Їх лінії коштують більше 2 мільйонів євро. При цьому, їх технологія переробки – стандартна: спочатку дроблення, а потім процес розділення металу та текстилю.
За такого підходу важко досягти високої чистоти кінцевої продукції: і відділений метал, і гума, і текстиль все-одно міститимуть домішки одне одного.
Наше ж завдання – отримати максимально чисту гуму, змінивши процес переробки, спершу розділивши шину і лише потім подробивши.
З клієнтами проблем немає
Ми їздимо по світу і розповідаємо про нашу технологію, “обростаємо” партнерами та менторами.
Клієнтів також багато. Нещодавно підписали меморандум з компанією з Південно-Африканської Республіки про придбання трьох ліній на суму 5 мільйонів євро, але поки будемо їх збирати і тестувати.
Вже після Нового року приймемо рішення, з ким з інвесторів працюватимемо. Зараз є зацікавленість у співпраці з Австралією, Німеччиною.
Перші зразки ліній плануємо збирати саме в Україні, але для використання в інших державах, оскільки темою переробки шин тут цікавляться мало.
Наша мета – створити компанію з виробництва обладнання, продаж якого приносить не лише прибуток, а і користь навколишньому середовищу.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі