Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Випередити конкурентів. Сім порад для підприємців від американського бізнесмена

Опубліковано

Як бізнесу втриматись у світі, де конкуренція постійно змушує претендувати тільки на перше місце? Це складно, хоч і не неможливо, пише у власній колонці Forbes бізнес-тренер Ларрі Майлер. 

Гігантам на кшталт Pepsi, KFC та Zara легко виділитись з-поміж інших брендів, каже він. Не в останню чергу, за рахунок частки ринку, яку вони займають. Але от що робити малим підприємствам, що змушені конкурувати з великими компаніями за впізнаваність?

Ларрі Майлер розповідає про сім способів виділитись з натовпу для вашого бізнесу. Ці поради, каже Ларрі, добре працювали на багатьох його клієнтів. Комусь вони можуть здатися банальними, але і досі працюють на 100%. Можливо, деякими з цих семи способів вже скористались і ви?

Зробіть обслуговування таким, аби будь-який клієнт відчув себе “віпом”

Існує міф, що обслуговування клієнтів має значення лише для сфери послуг. Це неправда: абсолютно усі клієнти сподіваються на якісне обслуговування і не будуть миритися з очікуванням у довгих чергах чи терпіти грубощі від вашого персоналу. За нашими дослідженнями, близько 75% клієнтів вважають обслуговування клієнтів справжнім тестом на компетентність компанії. Тож перша порада: ставтесь до своїх клієнтів як до осіб блакитної крові.

До відомих компаній, що мають чудове обслуговування клієнтів, належать Amazon та Hyundai. Для малого та середнього бізнесу ця порада працює навіть краще, адже сприяє лояльності, надзвичайній підтримці бренду клієнтами.

Визнавайте та розв’язуйте проблеми в обслуговуванні

Це доведеться робити, якщо прагнете побудувати міцніші стосунки з клієнтами. Майте на увазі, вони порівнюють досвід спілкування з вами з комунікацією з іншими брендами. Повірте: навіть одного невирішеного конфлікту може бути достатньо для того, щоб поставити хрест на вашому продукті. Негативний досвід поширюється зі швидкістю пожежі через соціальні медіа та плітки. 

Тому будьте завжди на вершині, поліпшуйте досвід співпраці з клієнтами, виходячи за межі правил бренду, якщо треба. 

Одним із правил є прийняття брендом власних помилок, винен він чи ні. Клієнти йдуть до бізнесів, які визнають свої помилки та вживають заходів для їх виправлення. Після правильно врегульованого конфлікту відносини з клієнтом можуть бути навіть міцнішими, ніж до виникнення проблеми.

Будьте чесні щодо своїх товарів та послуг

Чесність – це не просто найкраща політика. Це має бути ваша основна політика у комунікації з клієнтами. Не можете доставити товар у встановлені терміни? Обов’язково повідомте про це своїх покупців. 

Брехати клієнтам – це як стріляти собі в ногу. Якщо ваші клієнти зловлять вас на брехні, то втратять віру у вас. А далі – пам’ятайте про те, що погані новини поширюються зі швидкістю пожежі. 

Однією з поширених форм нечесності в бізнесі є спроби усіма правдами і неправдами приховати погані новини. Але насправді, чим швидше ви ними поділитеся і правильно все поясните, тим більше ваші клієнти поважатимуть вас. 

Придумайте щось нове

Будуйте свій бізнес, використовуючи нові технології та впроваджуючи нові процеси, продукти та рішення. Наприклад, активно спілкуйтесь у соцмережах з користувачами, створюйте для них мобільні додатки, оскільки все більша кількість покупців вважає за краще працювати з вами через свої гаджети. 

Усі ці способи привернення уваги допомагають бізнесу виділитися з натовпу. Однак інновації треба застосовувати, коли справи у вашій компанії йдуть хоча б добре.

Не забувайте про корпоративну соціальну відповідальність

Деякі можуть стверджувати, що головна відповідальність компанії – це піклуватися про клієнтів, працівників та власників. Але яка додаткова цінність вашої компанії для світу? Експерти вважають, що, окрім виконання очевидних функції, бізнес повинен піклуватись і про суспільство також. Подивіться на Microsoft. Там є чудові програми з корпоративної соціальної відповідальності, які не лише допомагають суспільству, але й сприяють тому, що корпорація з’являється в новинах. 

Так це і працює: програми, які демонструють важливу роль бізнесу у розвитку суспільства, допомагають підприємству залишатись у свідомості клієнтів, покращувати їх доброзичливість і часто навіть приносять більший дохід.

Створіть блог для вашого бренду

Більшість компаній, що думають наперед, знайомі з перевагами, які дає їм корпоративний блог. Якщо ви шукаєте спосіб ділитися ідеями та мрієте, аби ваш бренд отримав свій власний “голос”, беріть з них приклад і почніть активно вести сторінки в соцмережах та сайт. 

Ви можете наповнювати їх самостійно, залучати співробітників, або найняти комунікаційника. Тільки майте на увазі: відверто рекламний текст відверне читачів, а от приверне дружній ton of voice, проникливий, розважальний та навчальний контент.

Запропонуйте клієнтам гарантії

Ви можете гарантувати доставку наступного дня? Ви достатньо впевнені у своєму продукті чи послузі, щоб поручитись за нього на 100%? Якщо так, говоріть про це, гарантуйте це. 

Додайте ці гарантії на ваш сайт, і цим ви покажете, що по-справжньому дбаєте про власних клієнтів. 

Зробіть гарантії власною фішкою і дотримуйтесь цих обіцянок, що б не сталось. 

Виділитись серед натовпу інших бізнесів – непросте завдання, виконання якого постійно ускладнюється. Адже конкуренти теж не стоять на місці. Але одна або декілька з цих тактик гарантовано створять перевагу для вашого бренду. Не забувайте лиш дбати про системність їх виконання. 

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі