Суспільство
Від годинників до салатників. П’ять українських брендів, які роблять магічні вироби з дерева
Ви коли-небудь відчували тонкий запах вільхи, що йде від дерев’яного фотоальбому? Або свіжий аромат берези, з якої зроблена дерев’яна карта світу? Або торкались жіночого гребінця з горіхового дерева?
Так, це вам не пластмаса – нежива і холодна, яка пахне або хімією, або зовсім ніяк.
Якщо вас мучать сумніви, що ж подарувати на свято другові, подрузі, колезі чи рідним, пропонуємо замислитись щодо виробів з дерева як варіанту. Живе і натуральне, воно дарує людям такі ж живі і справжні емоції.
Ми підібрали для вас п’ять виробників, що працюють із деревом та роблять з нього просто надзвичайні речі.
Enjoy The Wood. 3D-мапи, які “порвали” Kickstarter
Вісім майстрів, два квадратних метри дерева. І ще 10 годин на те, аби деревину та майстерність перетворити на справжню магію. Магію, яку ще називають мапою світу від сімейного бренду Enjoy The Wood.
Ці українські мапи кілька разів “порвали” Kickstarter, зібравши в цілому $533 тисяч.
Найдешевша така коштує 1000 гривень – це стилізована мапа світу, зроблена з геометричних ліній. Найдорожча – багатошарова, на два квадратних метри, із надзвичайною деталізацією, назвами усіх країн та їх столиць, обійдеться вам у 17500 гривень.
Кожну з мап можна купити в розмірах:
- L: 150 х 90 см
- XL: 200 х 120 см
- XXL: 300 x 174 см
А замовити можна від карти України до карти світу – навіть якщо цей світ вигаданий. Так, ми бачили в Enjoy The Wood на сайті варіант для фанатів “Гри престолів” – це деталізована мапа Семи королівств. Але, думаємо, що майстри бренду впораються і з візуалізацією земель Середзем’я чи Нарнії.
Окрім надзвичайних 3D-мап, сьогодні бренд відомий також і дерев’яними 3D-планами міст, сонцезахисними окулярами з дерева, блокнотами, гребінцями для волосся і бороди!
Woodshop_ua. Дім для спогадів
“Зберігайте спогади красиво”, – кажуть у woodshop_ua.
Ну, і щасливі моменти повинні зберігатися в надійному місці, додамо ми.
Дерев’яні фотоальбоми – одне з таких надійних місць.
Самі по собі вони не з’являються, їх створенню завжди передує якийсь прекрасний привід, який хочеться зберегти.
Чи то дитячий фотоальбом з пінгвінчиком – аби надійно загорнути усі перші моменти молодої сім’ї, чи то тревел бук для цілої купи фотографій з відпустки в Іспанії – все це можна замовити за посиланням.
У woodshopua їх дбайливо називають “домами для світлин” і виготовляють практично з будь-якими підписами і для будь-яких приводів.
Woodstuff. Салатники з дерева і філософія еко-френдлі
Коли Woodstuff пишуть, що виготовляють з дерева все – будьте певні, що це дійсно абсолютно все, що ви могли б уявити. Дерев’яний посуд, шкатулки, календарі, обкладинки для книг, і навіть салатники – і це ще далеко не повний перелік того, що можна купити у майстрів Woodstuff.
Разом з тим принципова позиція майстрів – це збереження природних ресурсів. Тобто, ніяких штучних матеріалів. Так, м’якого блиску салатникам з кленової деревини або дошкам для нарізання надає не лак, а лише воск та натуральна олія.
І це ще не все. Як вчиняє більшість виробників із куснями дерева, яким не пощастило стати виробом? Викидають їх у сміття.
Що робить з дерев’яними обрізками Woodstuff? Вирізає підставки під яйця, ложки для меду, візитниці та підставки для канцелярії.
“Ми з самого початку нашої діяльності дбайливо ставились до кожного шматочка дерева, з яким працюємо. Наше виробництво безвідходне: навіть дерев’яну стружку з цеху ми надсилаємо іншим підприємствам, які з ними працюють – у конюшні, як наповнювач у різних виробів”, – каже засновниця Woodstuff Алла Сенчило.
Ціни на їхні вироби починаються від 200 гривень.
Woodwerk. Нордичні меблі для любителів півночі
Наступні виробники з нашої підбірки працюють для тих, хто шукає нордичного дизайну та простоти – і щоб не за всі гроші світу.
Мова про компанію Woodwerk. Вони працюють тільки з натуральними матеріалами, тому що, по-перше, це екологічно. По-друге, стверджують у Woodwerk, – довговічно, адже вироби з міцного дерева прослужать вам вірою і правдою десятки років.
Woodwerk радять стежити за розпродажами, які періодично проводять у себе на сайті.
“Ми гарантуємо, що меблі, придбані у нас за знижками, якісні і нічим не відрізняються від товарів без знижки”, – при цьому звертають увагу вони.
Ціни на столи у них стартують від 2000 тисяч гривень, стільці можна купити від 900 гривень, а ліжка з чистого дерева коштуватимуть близько 9000 гривень – і це ще без знижок.
WOODOO СASE. Магія дерев’яних чохлів і цитат класиків
У підприємця Микити з Бердянська бізнес розвивався повільно, доки його не осяяло: за дерев’яними чохлами для телефонів з лазерним гравіюванням – майбутнє!
Його партнери по бізнесу щільно працювали з Китаєм і швидко знайшли потрібні дерев’яні чохли. З третьої спроби лазерне гравіювання дало дуже гарний результат. Під магічний запах паленої деревини та монотонне дзижчання лазерного принтера і народився бренд WOODOO СASE.
Проте до 2019 року це все-одно були звичайні – хоч дуже красиві – дерев’яні чохли. Доки Микиті до рук не потрапив “Кобзар” Тараса Шевченка.
“І тут я зрозумів, що з моїх знайомих взагалі ніхто не цікавиться українською творчістю, тільки в рамках шкільної програм. Мені захотілося популяризувати це”, – говорить Микита.
Нова колекція “Читай класиків” розходиться просто на ура серед власників як iPhone, так і Samsung.
Сьогодні в Woodoo Case можна купити не тільки дерев’яні чохли, але і наручні годинники з чистого дерева, і дерев’яні ж підставки для телефонів.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі