Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Варто подивитися: фільми про війну і не тільки, які Україна висувала на “Оскар”

Опубліковано

В ніч на 11 березня в Лос-Анджелесі пройшла 96-та церемонія вручення Оскару. На ній Україна здобула свою першу нагороду від Американської кіноакадемії за стрічку “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова в номінації “Найкращий повнометражний документальний фільм”. Зазначимо, що це перша перемога України на кінопремії.

ШоТам вирішив згадати, з якими кінокартинами Україна подавалася на “Оскар” у минулі роки.

“Той хто пройшов крізь вогонь”, режисер Михайло Іллєнко, 2012 рік

Опис:
Фільм про українського льотчика, який після Другої світової війни потрапив до Канади й став вождем тамтешнього індіанського племені. Сценарій частково заснований на реальних фактах життя Героя Радянського Союзу Івана Даценка, частково – на розслідуваннях ЗМІ та легендах.

Бюджет: 16 мільйонів гривень. Частково стрічку профінансувала держава
Касові збори: 1,5 мільйона гривень

“Параджанов”, режисери Олена Фетісова і Серж Аведікян, 2013 рік

Опис:
Картина розповідає про кінорежисера Сергія Параджанова. Він створює великі фільми, які приносять йому міжнародне визнання. Його зухвала поведінка призводить до конфлікту з радянським тоталітарним режимом. За сфабрикованим звинуваченням Параджанова кидають до в’язниці. Але незламна любов до краси дає сили творити, попри роки ув’язнення і заборону на роботу в кіно.

Бюджет: понад 22 мільйони гривень, половину з яких виділило Держкіно
Касові збори: 163 тисячі гривень

“Поводир”, режисер Олесь Санін, 2014 рік

Опис:
Україна, тридцяті роки. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїжджає до Харкова допомагати будувати соціялізм. Тут він закохується в актрису Ольгу Левицьку, на яку давно поклав око червоний комісар. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем. Їх подорож, повна небезпечних пригод, відбувається на тлі драматичних сторінок української історії й руйнування людських доль – колективізації, репресій і голодомору. Фільм про кохання, вірність, підлість і зраду.

Бюджет: 16,7 мільйона гривень
Касові збори: понад 14 мільйонів гривень

“Зима в вогні” Євген Афінеєвський, 2015 рік

Опис:
Документальний фільм про Майдан та Революцію гідності. Величезна безліч складових формувало полотно революції, але головним чином воно складається з окремих особистостей, як то: висококваліфікований хірург, що чергує вдень у себе в лікарні, а вночі на Майдані, старенька бабуся, що віддає усі заощадження, щоб у її онуків було майбутнє, чинний офіцер ЗСУ, організуючий оборону, середньої руки підприємець, який використовує своє підприємство для доставки їжі і дров, топ-менеджер західної корпорації, що кидає бруківку в “Беркут”.

Касові збори: невідомі

“Українські шерифи”, режисер Роман Бондарчук, 2016 рік

Опис:
Через те, що в селі Стара Збурʼївка практично немає міліції, функцію охорони громадського порядку беруть на себе двоє місцевих жителів — 50-річний Віктор Кривобородько і 44-річний Володимир Рудьковський.

Віктор і Володя поєднують обов’язки міліціонерів і соціальних працівників: вгамовують сімейні сварки, спиняють бійки між сусідами, шукають потопельників тощо – тобто займаються усім, окрім кримінальних злочинів. Однак після того, як починається війна, настрій у жителів села змінюється.

Бюджет: невідомий
Касові збори:
невідомі

 “Рівень чорного”, режисер Валентин Васянович, 2017 рік

Опис:
50-річчя стає початком складного етапу в житті весільного фотографа Кості. Все, що він любив і до чого був прив’язаний, відходить назавжди. Хоча таких речей в його житті не так вже й багато: паралізований після інсульту батько, подруга – стиліст весільного журналу, старий кіт, слайди, на котрих він молодий та щасливий. Костя все життя фотографує чуже щастя. Для нього це звичайна рутина. 

Бюджет: 10 тис. доларів
Касові збори: понад 50,6 тис. гривень

“Донбас”, режисер Сергій Лозниця, 2018 рік

Опис:
Фільм складається з низки епізодів про реалії на окупованих територіях сходу України. Сцени взаємопов’язані між собою за принципом побудови сюжету в фільмі “Привид свободи” Бунюеля, де новий герой з одного епізоду переходить в інший. Сюжетні лінії уявляють собою реконструкцію справжніх подій, зафіксованих в професійних репортажах, любительських роликах на YouTube та спогадах місцевих жителів. 

Бюджет: 340 тисяч гривень
Касові збори:
понад 72 тисячі доларів

 “Додому”, режисер Наріман Алієв, 2019 рік

Опис:
Дебютний повнометражний фільм Нарімана Алієва розказує сумну і трагічну історію кримського татарина (грає актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв), батька двох дітей, що втрачає одного сина на Донбасі і хоче поховати його тіло на рідній землі, в окупованому Росією українському Криму.

Бюджет: 20 млн гривень
Касові збори:
41 тисяча доларів

“Атлантида”, Валентин Васянович, 2020 рік

Опис:
Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання. 

Бюджет: понад 41 млн гривень
Касові збори:
понад 37 тис. доларів

“Погані дороги” Наталка Ворожбит, 2021 рік

Опис:
П’ять розбитих доріг. П’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних.

Бюджет: невідомо
Касові збори:
28 тис. доларів

“Клондайк”, Марина Ер Горбач, 2023 рік

Опис:
Молода родина, Толік та Ірка, мешкають на Донеччині. Вони мають господарку та чекають на дитину. Вони не полишають дому навіть тоді, коли у містечку з’являються озброєні угрупування. А одного дня, а точніше 17 липня 2014 року, неподалік їх будинку падає збитий боїнг.

Бюджет: 26 млн гривень
Касові збори:
невідомо

“20 днів у Маріуполі” Мстислав Чернов, 2024

Опис:
Документальний фільм українського військового кореспондента та письменника, відеографа AP Мстислава Чернова про російську облогу Маріуполя у лютому-березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення РФ до України.

Суспільство

В Україні хочуть створити Єдиний реєстр адрес: у Мінвідновленні пояснили його функцію

Опубліковано

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури починає впровадження Єдиного державного реєстру адрес в регіонах. Інформація з ЄДРА забезпечуватиме взаємодію між інформаційними системами на різних рівнях управління.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Це дасть змогу громадянам мати достовірні дані в реєстрі та отримувати низку потрібних соціальних і адміністративних послуг: реєстрацію місця проживання, отримання пільг чи субсидії. Також даний реєстр убезпечить від шахрайства щодо прав власності на нерухомість.

Наразі, в результаті підготовчої роботи сформовано 24 команди «менторів» (в кожній області) з 73 фахівців обласних військових адміністрацій, райдержадміністрацій та громад.

Як повідомили у Мінвідновленні, навчено 1 099 фахівців органів місцевого самоврядування, які отримали відповідний сертифікат про готовність до роботи й підтвердили навички.

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

“Більше 800 навчених громад найближчим часом почнуть роботу з наповнення ЄДРА, а ще 412, які знаходяться на фінальній стадії навчання, доєднаються відразу після його завершення та підтвердження отриманих навичок”, – зазначили у Міністерстві.

Довідка

Нещодавно Уряд України ухвалив Постанову про створення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА). Його мета полягає в систематизації адресної інформації та створенні єдиного достовірного джерела адресних даних, де буде міститися інформація про кожен населений пункт, кожну вулицю і кожен номер будівлі. ЄДРА є одним із базових реєстрів відповідно до Закону України “Про публічні електронні реєстри”.

Нагадаємо, Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Як надати першу психологічну допомогу: в Україні проведуть майстерклас

Опубліковано

Міністерство культури та інформаційної політики України, у співпраці з Товариством Червоного Хреста України та за підтримки Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, організувало серію онлайн-тренінгів з першої психологічної допомоги для викладачів мистецьких шкіл у Миколаєві та Запоріжжі. Тренінги відбулися відповідно 19 та 26 квітня.

Про це повідомляє Мінкульт.

Це перші два тренінги другого етапу циклу тренінгів з першої психологічної допомоги. Вони проводяться в рамках реалізації пріоритетного проєкту МКІП «Мистецтво допомагати» та Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». 

Основною метою тренінгів є: 

Читайте також: Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

  • підвищення обізнаності викладачів про те, як вчасно та правильно надавати першу психологічну допомогу; 
  • як підтримувати емоційний стан студентів, які цього потребують; 
  • як визначати наявність у студента гострого чи накопиченого стресу;
  • як піклуватися про власне психічне здоров’я та психічне здоров’я оточуючих.

По закінченню тренінгу учасники здобули знання щодо: 

• розуміння чим є та чим не є ППД; 

• як дотримуватись принципу “Не нашкодь”; 

• розпізнавання реакцій на дистрес, різниця між загальними та складними реакціями; 

• методи активного слухання та заспокоєння людей в дистресі; 

• розуміння важливості з надання доступу до інформації та інших соціальних послуг; 

• стратегії турботи про себе до, під час та після надання допомоги.

Нагадаємо, США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі