Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Створюємо ком’юніті людей, де підтримують одне одного»: у Чернігові відкривають центр підтримки для жінок і дітей

Партнерський матеріал

Опубліковано

15 січня в Чернігові відкривають Денний центр «Жіночого Хабу Святої Ольги», який безкоштовно опікуватиметься жінками та дітьми, що постраждали внаслідок війни. 

Спортзал, йога, фізична реабілітація, педагоги-вихователі, психологи та консультанти з працевлаштування чекатимуть у центрі на тих, хто потребує підтримки.

ШоТам поспілкувалися з керівницею проєкту Тетяною Івановою про те, як вдалося створити таке місце та як воно має об’єднати місцевих і переселенців. 

Тетяна Іванова

Координаторка проєкту.

Від шелтерів на Заході до Денного центру на Півночі України

Ще до початку повномасштабного вторгнення в «Елеос-Україна» був чималий досвід боротьби з домашнім насильством: ми опікувалися тими, хто потребував допомоги, сховку, психологічної чи правової підтримки. Перший шелтер створили у 2021 році. З того часу там надаємо комплексну допомогу: консультації, прихистки тощо. Від початку повномасштабного вторгнення викликів стало більше, і мережа шелтерів почала розширюватися.

«Елеос-Україна» підтримує українських жінок. Фото надала Тетяна Іванова

Підтримати тих, хто постраждав від російсько-української війни — одна з основних задач, які ми поставили перед собою. Для цього необхідно було створити місце, де постраждалі могли б почуватися в безпеці та не залишатися наодинці з наслідками війни.

Ми взялися організовувати притулки для переселенців в Івано-Франківську, Рівненькій та Чернівецькій областях, щоб опікуватися добробутом та майбутнім тих, хто не може повернутися додому через бойові дії або тому, що їхні домівки знищили росіяни.

Ворог не зайшов у місто, але зруйнував область 

У 2023 році наша команда вирішила, що час рухатися далі й створювати нові локації та послуги для постраждалих від російського вторгнення. За кілька місяців ми розробили ідею Денного центру «Жіночого Хабу Святої Ольги». Хотіли, аби цей центр виріс до ком’юніті серед місцевих мешканців і вимушено переміщених осіб.

Ідея полягала в тому, щоб в одному місці зібрати якомога більше людей, які підтримували б одне одного, мали змогу звернутися по допомогу до фахівців-психологів та спеціалістів з фізичної реабілітації. А ще відчували б себе в безпеці настільки, наскільки це взагалі можливо в країні, де триває війна.

У новому центрі можна пройти фізичну реабілітацію. Фото надала Тетяна Іванова

Необхідно було обрати місто, де можна створити такий центр. Ми вирішили, що це має бути Чернігів. Тут та в області мешкають люди, яким довелося відчути на собі всі наслідки війни. Регіон пережив окупацію, місто бомбардували, а люди й досі оговтуються від пережитого. 

Знайти приміщення — задача із зірочкою

Відтак ми остаточно зупинилися на Чернігові й почали шукати приміщення. Можу сказати, що саме місто доволі невелике, якщо порівнювати з іншими містами нашої країни. Тому й знайти те, що треба, було не так просто.

Денний центр — це соціальний проєкт. Ми шукали одноповерхове приміщення, яке можна було б зробити інклюзивним, аби люди з інвалідністю також мали змогу без проблем нас відвідувати.

Наш вибір скорочувався, аж поки не знайшли те, що нам було необхідно. Приміщення потребувало ремонту, але це вже був початок. Нашій команді довелося далеко не один раз з’їздити в Чернігів, аби переконатися, що ми обрали те, з чого можна створити центр підтримки.

Оренда, ремонт та інклюзивний перший поверх

На щастя, міська влада Чернігова підтримала нашу ідею створити Денний центр. Ми орендуємо приміщення за символічні кошти — менше ніж дві гривні — і зовсім скоро плануємо завершити ремонт. 

Понад два місяці ми заклали на відновлення приміщення й уже 15 січня плануємо відкрити двері центру. У будівлі, де буде «Жіночий Хаб Святої Ольги», ми забрали весь перший поверх під наші потреби. 

Психолог, педагог-вихователь, спортзал і консультації з працевлаштування

У Денному центрі ми облаштовуємо кімнати для психоемоційної підтримки тих, хто цього потребує, а також спортзал. У ньому будуть займатися ті, кому необхідна фізична реабілітація. Для цього наша команда відібрала фахівців своєї справи й провела навчання для тих, хто працюватиме з місцевими та внутрішньо переміщеними особами, які проживають у Чернігові. 

Наші спеціалісти вже працюють з постраждалими, втім, поки що на аутсорсі. Також у спортзалі, який став для нас партнером, вже проводимо фізичну реабілітацію. Після відкриття «Жіночого Хабу Святої Ольги» відвідувачі зможуть займатися фітнесом, йогою та опанувати тренажери разом з тренером.

До центру також можуть приходити мами, які не мають з ким залишити дитину. У нас працюватиме педагог-вихователь, що звільнятиме їхній час, аби вони могли отримати послуги: позайматися з психологом індивідуально або в групі, отримати консультацію з працевлаштування чи завітати до спортзалу. 

У центрі підтримки організують цікаві заняття для дітей, поки мами отримують послуги. Фото надала Тетяна Іванова

Нас підтримують Європа, Японія, США й не тільки

У майбутньому схожі центри плануємо започаткувати в багатьох регіонах країни. Нині в декількох містах працюють, зокрема, гуманітарні хаби та шелтери від «Елеос-Україна». Ми сподіваємося, що згодом зможемо допомагати й в інших містах — там, де це найбільш необхідно.

Завдяки міжнародній підтримці наша команда готова ставити перед собою амбітні цілі, адже нас підтримує не лише левова частка європейських організацій і донорів, а й добродії з Далекого Сходу, наприклад, з Японії, а також зі Сполучених Штатів Америки.

А поки ми очікуємо тих, хто потребує підтримки, в Чернігові з 15 січня 2024 року в Денному центрі «Жіночий Хаб Святої Ольги». Відвідати центр у Чернігові можна буде безкоштовно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 18:00.

Проєкт реалізується за донорської підтримки Міністерства закордонних справ Латвії та латвійської організації «Центр МАРТА».

Суспільство

Презентуємо другий випуск подкаст-шоу від ШоТам, де обговорюють добрі новини

Опубліковано

15 березня медіа позитивних новин ШоТам випустило друге відео нового подкаст-шоу «ХУХ». Співзасновник ШоТам Артем Іпатов обговорює з гостями дійсно добрі новини, що сталися за тиждень в Україні.

Цього разу у нас в гостях стендап-комік «Підпільного», креативний продюсер і батько бігля Юра Коломієць. У випуску — філософські роздуми про вимушений оптимізм і водійок таксі, а також дуже багато добрих новин тижня про військо, культуру та український бізнес. Буде ще трошки реперського амплуа Юри та історій, як він був рятівником Малібу. Ну, а Артем нарешті зʼявиться в кадрі з собакою!

Дивіться, слухайте й донатьте — всі актуальні збори є в описі до відео та на QR-кодах у випуску.

Читайте також: «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук

Фото: ШоТам

Читати далі

Суспільство

Зірка «Гри престолів» Джек Глісон зачитав щоденник хлопчика з Маріуполя (ВІДЕО)

Опубліковано

Ірландський актор Джек Глісон зачитав щоденник Єгора Кравцова з Маріуполя. Глісон зробив це на відкритті документального проєкту в Лондоні під назвою «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей».

Про це повідомили в UNITED24.

Проєкт розкриває історії дітей і підлітків, що пережили російські обстріли, окупацію чи були вимушені покинути власні домівки. Ініціаторкою стала Христина Храновська. Вона займається соціальними та культурними проєктами для дітей упродовж 15 років.

Джек Глісон зачитав уривок щоденника маріупольця Єгоpa Кравцова, який разом із мамою та сестрою пережив окупацію рідного міста.

Читайте також: Американська акторка Віра Ферміґа заспівала «Червону руту» на концерті в Нью-Йорку (ВІДЕО)

Зірка «Гри престолів», ірландський актор Джек Глісон, зачитав щоденник Єгора Кравцова з Маріуполя на відкритті документального проєкту «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» у Лондоні. Виставка розповідає історії дітей, які стали свідками війни в Україні: пережили обстріли, окупацію чи змушені були покинути свої домівки. Ініціаторка проєкту ― Христина Храновська. _________ Game of Thrones star and Irish actor, Jack Gleeson, read out the diary of Yehor Kravtsov from Mariupol at the opening of the documentary project War Diaries: Unheard Voices of Ukrainian Children in London. The exhibition tells the stories of children and teenagers who witnessed the war in Ukraine, were forced to leave their homes, survived occupation, or endured shelling. The project's initiator and founder is Khrystyna Khranovska.

Опубліковано United24 Пʼятниця, 14 березня 2025 р.

«Щодня очі українських дітей бачать та проживають жахи війни, щось записують, щось проявляють на малюнках, а щось просто тримають в собі. На виставці представлені 14 історій, які дають можливість відвідувачам ознайомитися з досвідом війни в Україні очима дітей, без метафор»‚ — написали організатори проєкту.

Нагадаємо, що Starbucks випустив дизайнерські чашки від художника українського походження (ФОТО).

Фото обкладинки: Діана Андруник

Читати далі

Суспільство

Бригада «Чорний ліс» та Mr.SCRUBBER випустили благодійну лінійку доглядової косметики

Опубліковано

Український бренд натуральної косметики Mr.SCRUBBER разом із 15-ю бригадою артрозвідки «Чорний ліс» випустили лінійку доглядових засобів. Половину від прибутку переказуватимуть на потреби військових бригади.

Про це повідомили ініціатори проєкту.

15-та окрема бригада артилерійської розвідки «Чорний ліс» — це формування артилерійських військ у складі Сухопутних військ ЗСУ.

До нової серії увійшли три косметичні засоби:

  • концентрований шампунь для волосся й тіла;
  • одеколон після душу та гоління;
  • живильний крем для обличчя й тіла.

Читайте також: Астронавт NASA під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО)

Військові «Чорного лісу» зазначають, що кожна гривня з цієї співпраці допоможе забезпечити бійців необхідними ресурсами для ефективного виконання завдань.

Ініціатори проєкту також вирішили відзначити тих, хто долучиться до допомоги. У деякі набори додадуть ексклюзивні предмети від «Чорного лісу», а саме шеврони та коїни.

Нагадаємо, що Etnodim та «Хартія» випустили благодійні вишиті сорочки (ФОТО).

Фото: Mr.SCRUBBER та «Чорний ліс»

Читати далі