Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”

Опубліковано

Вистава “Процес” за мотивами роману Франца Кафки, яку представив Театр на Подолі, визнана переможцем престижної премії імені Олега Вергеліса.

Про це повідомляє інформаційний ресурс “Дзеркало тижня”.

Премія вшановує пам’ять журналіста та театрального критика Олега Вергеліса, який помер у вересні 2022 року. Її створили культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі у жовтні 2023 року, а оголосили у Міжнародний день театру 27 березня.

Читайте також: Стали відомі лауреати театральної премії “Київська пектораль-2023”

Вистава режисера Давида Петросяна, який також працював над постановками у театрі “Дах” і Театрі Франка, відзначена своєю оригінальністю. Вона розкриває драматургію головного героя, який опинився у складній ситуації очікування рішення від чиновницької машини, адаптуючи трагічні моменти таємничого судового процесу Кафки.

У номінантів на премію також були включені вистави “Вороги” зі Львова та “Тартюф” з Києва. Олег Вергеліс відомий як театральний і кінокритик, мистецький оглядач, письменник і публіцист, який був членом Національної спілки театральних діячів та Національної спілки журналістів України.

Нагадаємо, 26 травня, у Києві, відбудеться 31-й щорічний “Пробіг під каштанами”. Організатори повідомили про реєстрацію. Гасло проєкту незмінне — #біжу заради маленьких сердець. Цьогоріч учасники бігтимуть для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України. Зібрані кошти спрямують на закупівлю необхідного медичного обладнання для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ.

Фото: “Дзеркало тижня”

Можливості

УКУ анонсував навчальний курс для ветеранів про перші кроки в ІТ

Опубліковано

Eleks та Український католицький університет оголошують про запуск безкоштовного онлайн-курсу для ветеранів під назвою “Повернення з війни: перші кроки в ІТ”.

Про це повідомляється на сторінці УКУ в YouTube.

Програма курсу

В рамках цього курсу учасники отримають інформацію про сім професій в галузі ІТ та отримають поради від фахівців компанії Eleks щодо перших кроків для їх опанування. Учасники матимуть можливість пройти курс у форматі запису та отримають менторську підтримку від викладачів курсу.

Читати також: У “Київ Мілітарі Хаб” відкрили безоплатний спортзал для реабілізації ветеранів

Програма лекцій курсу:

  • Проєктний менежмент;
  • Бізнес-аналіз;
  • Фронтенд-розробка;
  • Що таке бекенд;
  • Data Science;
  • Вступ до DevOps;
  • Тестування програмного забезпечення.

Реєстрація на курс триває з 25 квітня, подати заявку можна за посиланням.

Про Eleks

Eleks – це міжнародна ІТ-компанія, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення та консалтингу. Компанія має центри розробки та офіси в 20 країнах світу, таких як Польща, Хорватія, Україна, Швейцарія, Франція, Німеччина, Велика Британія, США, Японія, ОАЕ та інші.

Нагадаємо, що на Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою.

Також ми повідомляли, що на книжковому ярмарку в Буенос-Айресі представили український стенд.

Фото: УКУ

Читати далі

Можливості

Мінкульт розпочав короткотривалі гранти: як вони працюють та як подати заявку

Опубліковано

Український культурний фонд розпочинає приймати заявки на ЛОТ «Короткострокові культурно-мистецькі проєкти» в межах грантової програми «Відновлення культурно-мистецької діяльності». Заявки потрібно подати до – 13 травня, 18:00.

Про це повідомляє Міністерство культури України.

За інформацією Мінкульту, мета ЛОТу – це підтримка діячів культури та культурних інституцій, які залишаються в Україні, створення умов для вироблення ними актуальних культурно-мистецьких продуктів, які в умовах російської агресії проти України війни стають підґрунтям ідентичності та прогресивної культури на національному рівні, а на міжнародному рівні є інвестиціями в імідж та позиціонування країни в світі. 

Як взяти участь:

Читайте також: Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

  1. Ознайомитись з інструкціями до конкурсу, де зазначені календар та процедура відбору заявок, а також відповіді на всі можливі питання.
  2. Зареєструватись на сайті УКФ як заявник.
  3. Обрати програму «Відновлення культурно-мистецької діяльності», відповідний ЛОТ та тип конкурсу, заповнити заявку та підписати її ЕЦП. За цим посиланням є покрокова інструкція «Як подати заявку?».

Що можна створити:

  • арт об’єкт;
  • аудіозапис (синглу/альбому);
  • концерт;
  • виставка;
  • експозиція/реекспозиція;
  • вистава;
  • п’єса;
  • літературно-мистецька резиденція;
  • вироби народних промислів та ремесел;
  • освітній проєкт у сфері культури та креативних індустрій;
  • освітньо-аналітичний проєкт у сфері культури та креативних індустрій;
  • цифрова бібліотека/архів/музей;
  • відеоконтент для медіаплатформ.

Нагадаємо, в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Читати далі

Можливості

МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність

Опубліковано

Міністерство культури та інформаційної політики з цього року започаткує кілька премій для авторів, які в своїх творах використовуватимуть тематику безбар’єрності.

Про це повідомляє Мінкульт з посиланням на слова т. в. о. міністра Ростислав Карандєєв.

Зокрема Карандєєв зазначив, що питання безбар’єрності необхідно розглядати з різних аспектів.

«Зараз ми продовжуємо роботу щодо приведення наших закладів культури у відповідність до умов безбар’єрності. Зокрема, завдяки методичним рекомендаціям МКІП бібліотеки вже можуть організувати свою роботу, згідно зі стандартами інклюзивності. Водночас необхідно створювати відкрите середовище, підтримувати людей з інвалідністю з боку суспільства. Тож з цього року ми запровадимо кілька премій для авторів, які у своїх творах використовуватимуть тематику безбар’єрності. Адже діти з інвалідністю також мають бути героями творів», – зазначив Карандєєв.

Він також нагадав, що Німеччина передала Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара пристрої для друку шрифтом Брайля, тож центр друкування таких книжок поновить свою роботу.

Регіональна директорка ЮНІСЕФ в Європі та Центральній Азії Реджіна де Домінічіс зауважила, що елемент читання, який може підтримувати зв’язок між батьками та дітьми з інвалідністю з раннього віку, допомагає поліпшити стан дитини, і доступні книжки є фундаментальними в цьому процесі.

Читайте також: В Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут

Радниця-уповновноважена Президента з прав дитини і дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук зі свого боку додала, що інклюзивних книжок в Україні має стати більше. Щоб у книгарнях був асортимент з літератури шрифтом Брайля, QR-кодами з посиланнями на аудіоверсію книги чи перекладом жестовою мовою.

Своєю чергою голова наглядової ради Українського культурного фонду Наталія Кривда зауважила, що в межах діяльності установи діє програма «Культура без бар’єрів», яка містить три лоти – «Підтримка митців з інвалідністю», «Мистецтво без бар’єрів» та «Безбар’єрне суспільство».

Вона також поінформувала, що протягом 2019–2024 років на участь у цій програмі подали 905 заявок на загальну суму ₴561 мільйон, водночас реалізували 137 проєктів на суму ₴68 мільйонів.

Окрім того, у МКІП зауважили, що безбар’єрність – одна з основних засад функціонування публічних бібліотек. Тому вони є важливими суб’єктами і водночас об’єктами реалізації державної політики зі створення безбар’єрного простору.

Нагадаємо, в австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел.

Фото: Мінкульту

Читати далі