Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Сільську дорогу підтоплювало так, що було складно дістатися дому. Ось як з цим впоралися в громаді на Волині

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Чому ми його робимо?

Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У селищі Шацьк на Волині є відомі на всю Україну озера. Однак тут, у низинній місцевості, вода — це виклик для місцевих, адже після дощу їхні садиби та дороги часто підтоплює.

Віктор Сорочук живе на одній з ґрунтових вулиць у Шацьку, де після опадів збиралася вода й неможливо було пройти чи проїхати. Розповідаємо в ШоТам, як громаді вдалося впоратися з цим та зробити ремонт дороги. 

«Після опадів вода просто стояла на дорозі»

Останні чотири роки Віктор Сорочук з дружиною та двома дітьми живе в будинку, який вони самостійно збудували в Шацьку. Будуватися було складно, адже ґрунтова дорога на вулиці була непридатною для проїзду, а для перевезення будівельних матеріалів і поготів. 

А після опадів — дощу чи снігу — Віктор мусив залишати автівку на сусідній вулиці та йти додому пішки.

«Особливо складно було в таку погоду йти додому з двома малими дітьми. У нас не було ровів, ніяких насипів — просто ґрунтова дорога. Наша вулиця — з новобудовами, де зараз заселені двадцять будинків. У багатьох є автівки, тому ця дорога була для нас дуже потрібною», — каже чоловік.

Чоловік у чорній футболці стоїть на фоні будівництва дороги

Житель Шацька Віктор Сорочук розповідає про проблеми з дорогою на своїй вулиці до ремонту. Фото: ШоТам

Головним викликом для жителів вулиці було те, що вода текла через дорогу. Віктор із сусідами пробував зробити ремонт дороги своїми силами, проте вони не мали необхідної техніки. У декого на цій вулиці добряче підтоплювало будинки та підвали, тому жителі часто зверталися по допомогу до комунальної установи.

Розбита затоплена грунтова дорога в селі

Стан дороги після паводків чи опадів. Фото: ШоТам

Екскаватор-навантажувач став помічником комунальників

Заступниця селищного голови Шацька Людмила Єрофєєва каже, що Муніципальний центр мав застарілий екскаватор, яким було складно ремонтувати дороги. 

Та влітку 2021 року Шацька громада стала партнеркою Проєкту USAID «Говерла» і у межах цієї співпраці  отримала сучасний екскаватор-навантажувач. 

Екскаватор ремонтує дорогу

Екскаватор-навантажувач, який громаді передали благодійники. Фото: ШоТам

Ремонт доріг, ставок та укріплення кордону 

З допомогою техніки місцева влада намагається швидко розв’язувати проблеми, які турбують багатьох — доїзд до земельної ділянки, ремонт вулиці, прочищення канав. Завдяки екскаватору комунальники вирили кар’єр за селищем і звідти вивозять гравій, аби засипати калюжі на дорогах і біля угідь. Зокрема, зміни відбуваються й на вулиці, де живе Віктор. 

«Домовилися, що прокопаємо екскаватором рови та прокладемо трубу, аби забрати відтік дощової води», — ділиться Людмила Єрофєєва.

Заступниця селищного голови Шацька Людмила Єрофєєва

Людмила Єрофєєва розповідає про техніку від Проєкту USAID «Говерла» для Шацької громади. Фото: ШоТам

«Тепер чекаємо на перші сильні опади після ремонту, щоб перевірити, як усе працюватиме. Але я впевнений, що таких проблем на вулиці, як сильне підтоплення, більше не буде», — підсумовує Віктор Сорочук.

У громаді вже помічають зміни: завдяки екскаватору викопали ставок для жителів одного з сіл. Але найважливіше завдання — це все ж ремонт доріг. 

«Використовуючи екскаватор, ми беремо гравій, навантажуємо на свою техніку та возимо в Шацьк. На непроїзних частинах селища ми вже зробили дві дороги», — розповідає Людмила.

Екскаватор ремонтує дорогу

Комунальники ремонтують дорогу за допомогою екскаватора-навантажувача. Фото: ШоТам

Крім ремонту доріг у громаді, екскаватор використовують для укріплення кордону з Білоруссю, яка межує з Шацькою громадою, та будівництва фортифікаційних споруд.

Суспільство

Як допомогти дитячій лікарні «Охматдит»: перевірені збори та ініціативи

Опубліковано

Лікарня «Охматдит» у Києві потребує нашої допомоги після жорстокої російської атаки, яка сталася сьогодні. Наразі точна кількість поранених та загиблих невідома, але стіни цієї важливої медичної установи зіштовхнулися з надзвичайною потребою.

ШоТам зібрав список ініціатив до яких ви можете долучитися, щоб допомогти дитячій лікарні.

Потреби лікарні

У першу чергу «Охматдит» потребує:

    • Питну воду в літрових пляшках для пацієнтів та медичного персоналу.
    • Фрукти для дітей: яблука, банани, фруктові пюре, круасани (пиріжки).

    Благодійні внески

    Якщо ви хочете допомогти фінансово, ось кілька перевірених варіантів:

      Читати також: Кияни зібралися разом, щоб допомогти розібрати завали лікарні «Охматдит»: відео

      Допомога від «Добробуту»

      Наразі всі бригади швидкої медичної допомоги працюють на місці події, готові прийняти постраждалих та забезпечити всю необхідну медичну допомогу.

      Адреси приймальних відділень:

      • вул. Сім’ї Ідзиковських, 3;
      • пр-т Миколи Бажана, 12А.

      Бригади «Добробут» готові працювати цілодобово, щоб надати невідкладну допомогу усім постраждалим внаслідок цієї трагічної події.

      Допомога постраждалим внаслідок обстрілу

      У районах Києва, де пошкоджена інфраструктура, запрацювали оперативні штаби допомоги:

      • в Солом’янському — у спеціалізованій школі № 64 за адресою вул. Ушинського, 32;
      • в Шевченківському — у школі І-III ступенів № 169 за адресою вул. Володимира Сальського, 2;
      • в Голосіївському — у школі І-III ступенів № 186 за адресою вул. Зої Бутенко, 8.

      Інша допомога

      Важливо пам’ятати, що зараз на місці вже достатньо людей, які допомагають розбирати завали. Однак, надання води та перекусів для дітей є критично важливим у моменти кризи.

      Нагадаємо, у Києві 8 липня російські обстріли пошкодили житлові будинки та дитячу лікарню Охматдит. Попри небезпеку, мешканці міста не залишились байдужими та негайно розпочали розбирати завали.

      Фото: ДСНС.

      Читати далі

      Суспільство

      Видавництво Vivat анонсувало книгу про Валерія Залужного

      Опубліковано

      В серпні видавництво Vivat випустить біографічну книгу «Залізний генерал. Уроки людяності», присвячену колишньому головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному. Авторкою книги є колишня радниця зі стратегічних комунікацій Страткому ЗСУ при Залужному Людмила Долгоновська.

      Про це повідомляє видавництво Vivat у соцмережах.

      Про книгу

      У книзі Долгоновська розкриє секрети авторитету генерала серед військових, а також розповість про перші дні повномасштабного вторгнення в командному пункті та становлення Залужного як особистості і військового фахівця. Авторка, яка працювала радницею головнокомандувача з 2021 по 2023 роки, мала змогу спостерігати за роботою Залужного зблизька і детально описала його лідерські якості та внесок у боротьбу за свободу України.

      «Цією книжкою я засвідчую лідерство генерала Залужного і його внесок у нашу спільну велику боротьбу за свободу. Мені хочеться, щоб ми частіше дякували військовим — від солдата до чотиризіркового генерала. Ця книжка – моє величезне «дякую» Валерію Залужному за його служіння своїй державі, за наставництво й уроки, які я винесла, працюючи поруч із ним», — поділилася Долгоновська в інтерв’ю для «Української Правди».

      Цікаво, що книга покаже Залужного не лише як офіцера-військового, але й як батька та чоловіка, розкриваючи його людяність і особисті якості.

      Читати також: Підліток із Шостки створив робота-розмінувальника, який перетворюється на дрон-камікадзе

      Про видавництво та друкарню

      23 травня росіяни обстріляли харківську типографію «Фактор-друк», що належить до того ж холдингу, що й видавництво Vivat. Незважаючи на значні фінансові збитки, видавництво продовжує працювати в Харкові. Директорка Vivat Юлія Орлова запевнила, що вони продовжуватимуть свою діяльність і надалі.

      Нагадаємо, що УЦОЯО оновив результати НМТ: які предмети та чому.

      Фото: Vivat.

      Читати далі

      Суспільство

      УЦОЯО оновив результати НМТ: які предмети та чому

      Опубліковано

      Основна сесія Національного мультипредметного тесту (НМТ) завершилася, і 2 липня учасники, які складали тест у період з 14 травня до 25 червня, отримали остаточні результати.

      Проте Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) повідомив про необхідність перерахунку балів.

      Спочатку учасники могли бачити свої попередні бали, які автоматично нараховувалися платформою за збереженими відповідями. Проте остаточні результати визначаються окремим етапом, під час якого всі відповіді повторно перевіряються та аналізуються.

      Під час цієї перевірки було виявлено кілька помилок у завданнях:

      1. Українська мова: У завданні №30 за 12 червня знайдено помилку у варіанті відповіді до завдання на встановлення відповідностей, яку допустили під час верстання.
      2. Математика: У завданні №18 за 17 червня та у завданні №18 за 21 червня були помилки під час верстання, а також некоректно сформульовано умову про трикутник у пункті 3.

      Читати також: Львівські студенти створили прилад, який допомагає людям з інвалідністю керувати ґаджетами

      Для уникнення списування в тестах з математики завдання 16–18 групували й перемішували за певними правилами. Тому учасники могли бачити завдання з помилкою під номером 16, 17 або 18. Щоб перевірити, під яким номером учасник виконував завдання, можна переглянути оновлену картку результатів у Персональному кабінеті.

      З огляду на ці помилки, комісія УЦОЯО ухвалила рішення на користь учасників і врахувала їхні відповіді.

      Апеляційна комісія УЦОЯО також перерахувала бали учасників, які в тестах з математики, фізики та хімії розв’язували завдання з короткою відповіддю та додавали знак відсотка (%). Ці відповіді тепер враховані у загальній оцінці.

      У персональних кабінетах учасників зараз відображаються остаточні та коректні бали за НМТ, які не підлягають апеляції.

      Нагадаємо, що дизайнери створили мініатюрну копію зруйнованої Трипільської ТЕС: фото.

      Фото: НМТ.

      Читати далі
      Продовжити в браузері
      Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
      Додати на Початковий екран
      Встановити
      Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
      Встановити
      Update Contents
      ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
      Відхилити
      Дозволити сповіщення