Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Сільську дорогу підтоплювало так, що було складно дістатися дому. Ось як з цим впоралися в громаді на Волині

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У селищі Шацьк на Волині є відомі на всю Україну озера. Однак тут, у низинній місцевості, вода — це виклик для місцевих, адже після дощу їхні садиби та дороги часто підтоплює.

Віктор Сорочук живе на одній з ґрунтових вулиць у Шацьку, де після опадів збиралася вода й неможливо було пройти чи проїхати. Розповідаємо в ШоТам, як громаді вдалося впоратися з цим та зробити ремонт дороги. 

«Після опадів вода просто стояла на дорозі»

Останні чотири роки Віктор Сорочук з дружиною та двома дітьми живе в будинку, який вони самостійно збудували в Шацьку. Будуватися було складно, адже ґрунтова дорога на вулиці була непридатною для проїзду, а для перевезення будівельних матеріалів і поготів. 

А після опадів — дощу чи снігу — Віктор мусив залишати автівку на сусідній вулиці та йти додому пішки.

«Особливо складно було в таку погоду йти додому з двома малими дітьми. У нас не було ровів, ніяких насипів — просто ґрунтова дорога. Наша вулиця — з новобудовами, де зараз заселені двадцять будинків. У багатьох є автівки, тому ця дорога була для нас дуже потрібною», — каже чоловік.

Чоловік у чорній футболці стоїть на фоні будівництва дороги

Житель Шацька Віктор Сорочук розповідає про проблеми з дорогою на своїй вулиці до ремонту. Фото: ШоТам

Головним викликом для жителів вулиці було те, що вода текла через дорогу. Віктор із сусідами пробував зробити ремонт дороги своїми силами, проте вони не мали необхідної техніки. У декого на цій вулиці добряче підтоплювало будинки та підвали, тому жителі часто зверталися по допомогу до комунальної установи.

Розбита затоплена грунтова дорога в селі

Стан дороги після паводків чи опадів. Фото: ШоТам

Екскаватор-навантажувач став помічником комунальників

Заступниця селищного голови Шацька Людмила Єрофєєва каже, що Муніципальний центр мав застарілий екскаватор, яким було складно ремонтувати дороги. 

Та влітку 2021 року Шацька громада стала партнеркою Проєкту USAID «Говерла» і у межах цієї співпраці  отримала сучасний екскаватор-навантажувач. 

Екскаватор ремонтує дорогу

Екскаватор-навантажувач, який громаді передали благодійники. Фото: ШоТам

Ремонт доріг, ставок та укріплення кордону 

З допомогою техніки місцева влада намагається швидко розв’язувати проблеми, які турбують багатьох — доїзд до земельної ділянки, ремонт вулиці, прочищення канав. Завдяки екскаватору комунальники вирили кар’єр за селищем і звідти вивозять гравій, аби засипати калюжі на дорогах і біля угідь. Зокрема, зміни відбуваються й на вулиці, де живе Віктор. 

«Домовилися, що прокопаємо екскаватором рови та прокладемо трубу, аби забрати відтік дощової води», — ділиться Людмила Єрофєєва.

Заступниця селищного голови Шацька Людмила Єрофєєва

Людмила Єрофєєва розповідає про техніку від Проєкту USAID «Говерла» для Шацької громади. Фото: ШоТам

«Тепер чекаємо на перші сильні опади після ремонту, щоб перевірити, як усе працюватиме. Але я впевнений, що таких проблем на вулиці, як сильне підтоплення, більше не буде», — підсумовує Віктор Сорочук.

У громаді вже помічають зміни: завдяки екскаватору викопали ставок для жителів одного з сіл. Але найважливіше завдання — це все ж ремонт доріг. 

«Використовуючи екскаватор, ми беремо гравій, навантажуємо на свою техніку та возимо в Шацьк. На непроїзних частинах селища ми вже зробили дві дороги», — розповідає Людмила.

Екскаватор ремонтує дорогу

Комунальники ремонтують дорогу за допомогою екскаватора-навантажувача. Фото: ШоТам

Крім ремонту доріг у громаді, екскаватор використовують для укріплення кордону з Білоруссю, яка межує з Шацькою громадою, та будівництва фортифікаційних споруд.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі