Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Що подарувати на Новий рік Що подарувати на Новий рік

Суспільство

Що подарувати друзям та близьким на Новий рік? П’ять ідей від сучасних українських брендів

РЕКЛАМНИЙ МАТЕРІАЛ

Опубліковано

Досі не обрали новорічні подарунки для близьких та друзів? Розуміємо, адже нагуглити щось справді якісне та водночас доступне — доволі складно. Саме тому ШоТам підібрав для вас п’ять українських брендів, які пропонують якісні та сучасні товари за справедливими цінами. Від натуральної косметики — до мап гірських вершин світу. Із нашою добіркою ви точно знайдете ідеальний подарунок.

Gomash — натуральна косметика з повагою до природи

Gomash — це український виробник, який створює не просто натуральну, але й корисну косметику за доступними цінами. Ідея відкрити власну справу виникла у засновниці бренду Марії Гончар під час вагітності. Вона прагнула відмовитися від косметики з масмаркетів та підшукати натомість якісну й натуральну продукцію. Утім знайти виробника, який міг би задовольнити всі вимоги та гарантувати безпеку свого товару, виявилося не так просто.Тому Марія вирішила створити власний бренд натуральної косметики без шкідливих синтетичних інгредієнтів.

Натуральна косметика на подарунок

І хоча засновниця Gomash вже мала косметологічну освіту, вона пройшла єдині в світі акредитовані курси зі створення натуральної косметики Formula Botanica, після яких нарешті почала створювати власні косметичні формули для різних типів шкір. Результат тривалого та інтенсивного навчання — продукція бренду, яка стане чудовим подарунком для друзів, колег та близьких.

Що саме пропонує бренд? Gomash створює косметику з природних компонентів та пропонує широкий вибір засобів для тіла та обличчя. Для зручності вся продукція розподілена за типами шкіри. Серед найпопулярніших товарів бренду — протизапальний крем та заспокійлива сироватка для жирної й комбінованої шкіри, живильний крем для рук та зволожуючий тонік з лавандою для всіх типів шкіри.

Натуральна косметика на подарунок

Скільки коштує? Ціни на природну косметику стартують від 110 гривень. Радимо подумати над купівлею одного з чотирьох наборів. Так ви зможете зекономити та подарувати близькій людині повноцінний догляд за шкірою.

Як замовити? Придбати продукцію Gomash можна на офіційному сайті виробника. Також бренд має сторінки в Instagram та Facebook, на яких не лише розповідають про продукцію, а й діляться порадами щодо догляду за обличчям та тілом.

Cooleco — стильні та корисні екоподарунки

Шукаєте подарунок для екосвідомих друзів? Або точно знаєте, що колеги з роботи ніяк не наважуються на прощання з пластиком? Український бренд Cooleco зібрав найкращу екологічну продукцію з різних куточків світу й точно здивує широким асортиментом.

Екологічні подарунки

Cooleco у 2018 році заснували Маша та Катя, надихнувшись своїми чотирилапими друзями — мопсом Споком та лабрадором Аланом. Дівчата шукали екологічну альтернативу пластиковим пакетикам для прибирання за тваринами й натрапили на натуральні торбинки з касави аж в Індонезії. Постестили, закохалися і почали ділитися з українцями.

Усе починалося з невеликої ініціативи та перетворилося на сучасний zero waste магазин з кращою продукцією з усього світу. Сумніваєтеся, чи вийде обрати щось на подарунок? Дарма. Адже Cooleco пропонує понад 150 товарів з України, США, Канади, Європи та Азії. А частину товарів бренд виробляє власноруч.

Що саме пропонує бренд? Перерахувати всю продукцію на сайті Cooleco неможливо — тут і круті термочашки, і чохли для Iphone з льону та біополімерів, і натуральне мило, і навіть різнокольорові багаторазові бахіли. Словом, все, що можна уявити. ШоТам радить звернути увагу на подарункові набори, дбайливо сформовані командою Cooleco. Наприклад, набір Love You, що складається зі скляної чашки, соєвої свічки ручної роботи на натурального мила.

Але не бійтеся експерементувати та міксувати абсолютно різну продукцію. Адже такі подарунки будуть не лише корисними, а й безпечними та відповідальними. Або просто замовте подарунковий сертифікат для близької людини, друзів чи колег.

Екологічні новорічні подарунки

Скільки коштує? Ціни стартують від кількох гривень за біорозкладні пакети та 50 грн — за торбинки для овочів та фруктів. Натуральний шампунь можна придбати всього за 60 грн, екожуйки та льодяники — від 120 грн, багаторазові пляшки — від 360 грн, а набір крафтого мила — всього за 270 грн.

Як замовити? Придбати продукцію Cooleco можна на офіційному сайті. Також бренд дарує 10% знижки за підписку в Instagram та має чималу спільноту в Facebook

Yastreb — українські прикраси з емоціями

Прикраси — завжди в тренді, особливо, якщо йдеться про крутих українських виробників, які вкладають у кожен виріб індивідуальні емоції та сенси. Yastreb — це емоційні прикраси для найважливіших людей. І, звісно, для вас. Адже ніхто не забороняв робити собі подарунки.

Прикраси українського бренду для новорічних подарунків

Бренд заснувала дизайнерка Олена Ястреб, яка займається ювелірною справою вже майже 10 років. Її мета — зробити так, аби прикраси розкривали свого власника, підкреслювати особистість та допомагали проявити красу людини. А ще Олена обожнює працювати над індивідуальними замовленнями.

Yastreb активно співпрацює з українськими дизайнерами одягу та стилістами, створюючи акцентні прикраси, а паралельно — працює над практичними та універсальними виробами, які ніколи не набриднуть. Адже один із принципів бренду — бережливе виробництво.

Що саме пропонує бренд? На сайті Yastreb — 15 абсолютно різних, стильних та самодостатніх колекцій. ШоТам радить звернути увагу на лінійку Côte & Jeunot (Кіт та Єнот), яка виникла з бажання розставити красиві акценти на повсякденному образі. Це прикраси для стильних та творчих людей, які прагнуть володіти чимось особливим, не нудним і водночас — доступним за ціною.

Новорічні подарунки для коханої: прикраси українського бренду

Скільки коштує? Ціни стартують від 390 грн за кільця, кафи та сережки. Також бренд завжди відкритий до індивідуальних замовлень. І не забудьте придивитися до розділу з розпродажем на сайті колекції Côte & Jeunot — це чудова нагода подарувати близьким прикраси від сучасного та оригінального українського бренду.

Як замовити? Аби підібрати прикрасу та зробити замовлення, завітайте на сайт бренду. Якщо ви в Києві, радимо також завітати до шоуруму на Кожум’яцьку, 12Г (Osobnyak, 2 поверх).

KULUAR pick your own peak — ідеальний подарунок для всіх мандрівників чиє серце належить горам

Шукаєте подарунок для тих, хто обожнює подорожі та не тямить себе без гір? KULUAR – pick your own peak — це український бренд, який створює мапи гірських вершин зі скретч покриттям. Це унікальний візуалізатор, який допоможе фіксувати свої досягнення та планувати нові мандрівки.

скретч мапи Карпат та світу: подарунки на Новий рік

Бренд натхненний Українськими Карпатами, адже ідея прийшла власнику саме на вершині гори Піп Іван Чорногірський. За кілька місяців KULUAR – pick your own peak відправив перші мапи до різних куточків України. Можливо, саме завдяки своїй історії продукція бренду вже встигла полюбитися багатьом туристам та альпіністам в Україні та поза її межами.

Для кого підійде такий подарунок? Як для досвідчених мандрівників, які підкорили вже кілька гір та прагнуть відстежувати свої успіхи, так і для новачків, які лише мріють про першу подорож. Це не просто мапа — а мотивація для кожного, хто досі чекає на якісь знаки.

Що саме пропонує бренд? KULUAR – pick your own peak пропонує мапи гірських вершин усього світу, Карпат та Високих Татр. Такий подарунок стане не лише практичною допомогою для мандрівників, а й стильним елементом декору, адже будь-яку мапу можна повісити на стіні наче картину. Також радимо придивитися до скретч-листівки «100 вершин Карпат».

мапи Карпатських гір

Скільки коштує? Ціни стартують від 149 грн за листівку та 399 — за повноцінну мапу. Остаточна вартість залежить від розмірів карти на наявності чи відсутності металевої рами.

Як замовити? Придбат скретч-мапи можна на сайті KULUAR – pick your own peak, або ж через Instagram. Радимо поквапитися, адже напередодні свят такі подарунки розбирають надзвичайно швидко.

BlankNote — шкіряні сумки та рюкзаки ручної роботи

Український бренд BlankNote виник в 2011 році та стартував у форматі майстерні з невеликим асортиментом. Першою продукцією бренду були індивідуальні блокноти, а клієнтами — друзі та знайомі команди. Аудиторія розширилася після появи сайту — тоді ж засновник BlankNote Євген Бланк зрозумів, що час створювати нову продукцію.

шкіряні вироби ручної роботи

Сьогодні модельний ряд бренду нараховує понад 100 різновидів, а головний драйвер команди — бажання створювати стильні, зручні та багатофункціональні речі, які стануть альтернативою уніфікованій продукції масмаркетів. Це перетворило колись маленьку майстерню на справжню творчу студію, яка виготовляє аксесуари з унікальними та неповторними дизайнами.

Що саме пропонує бренд? Асортимент BlankNote справді вражає: блокноти, органайзери, тревел-кейси, ремені, чохли для ноутбуків і, звісно, найпопулярніше — сумки та рюкзаки. Лише уявіть, на сайті для замовлення доступно понад 500 сумок та майже 100 рюкзаків як для жінок, так і для чоловіків. 

ШоТам радить звернути особливу увагу на міські рюкзаки та рюкзаки для ноутбуків, які призначені для щоденного використання та можуть стати ідеальним подарунком для ваших близьких чи друзів. І, звісно, не забудьте продивитися розділ із сумками, адже бренд вдало поєднує високу якість та демократичні ціни.

новорічні подарунки: шкіряні сумки та рюкзаки від українського бренду

Скільки коштує? Ціни на шкіряні сумки ручної роботи стартують від 890 грн, рюкзак коштуватиме від 2200 грн, а гаманці та кард-кейси — від 210 грн. Також на сайті є розділ з розпродажем, завдяки якому можна зекономити до 30% від вартості аксесуару.

Як замовити? Обрати та замовити подарунок можна безпосередньо на сайті бренду. Якщо ви в Києві, радимо обов’язково завітати до шоуруму на Пушкінську, 8А, офіс №14.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі