Суспільство
Олександра Кутас стала першою моделлю на візку, заснувала стартап та читає лекції в Лондоні. Її історія
Олександра Кутас першою в світі стала моделлю на візку. Про дівчину писали найвідоміші медіа світу, а дизайнер Tommy Hilfiger запросив виступити на своєму показі. Окрім модельного бізнесу Олександра заснувала стартап, переїхала до Лондона та виступає спікеркою на тему fashion-індустрії.
Які складнощі були на шляху, чому індустрія моди досі не інклюзивна та про великі плани Олександри Кутас — читайте в історії сильної дівчини, яка надихає.
Олександра Кутас
Народилася та виросла в Дніпрі. Вивчилася в Дніпровському національному університеті на психолога. Працювала радницею мера Дніпра з питань інклюзивності. Стала першою у світі моделлю на візку, яка виступає на подіумах та бере участь у фотозйомках.
З психології в модельний бізнес
Я працювала психологом після університету, але не дуже тривалий час. Була волонтером у військовому госпіталі в Дніпрі відразу після початку війни.
Зрозуміла, що є бажання спробувати себе в іншому, поки я молода і в мене немає ще відповідальності за когось, крім себе.Психологія — це той напрямок, до якого я можу повернутися в будь-якому віці, якщо захочу.
Після цього почала модельну кар’єру. Я вперше потрапила на український тиждень моди та познайомилася там з Андрієм Саримсаковим. Він запропонував мені спільну зйомку, яка виросла в виставку. Це була перша подібна виставка в Україні, і з цього моменту все і почалося.
Вірусна стаття та інтерв’ю по всьому світу
Я опублікувала фотографії з виставки в своєму Instagram і мене помітила журналістка з Нью-Йорка. Запросила на інтерв’ю і воно вийшло на Daily Mail в 2015 році. Стаття стала вірусної і з того часу мене почали запрошувати на інтерв’ю журналісти з дуже різних країн.
Я вирішила познайомитися з дизайнерами і зробити показ. На це пішло близько двох років роботи, зйомок, знайомств, розширення власних знань, контактів, розуміння індустрії. У 2017 я взяла участь в показі «VIY» Федора Возіанова, який став найуспішнішим в моїй кар’єрі. Він проходив в Києві, в рамках тижня моди. Про нього написали понад 60 світових видань, в тому числі американський Vogue. Після цього я брала участь в показі адаптивного одягу від Tommy Hilfiger в Нью-Йорку, знімалася для українського Vogue.
Контракт с модельним агентством та переїзд в Індію
Я підписала контракт з модельним агентством в Індії і переїхала на п’ять місяців до Нью-Делі. Це було трохи складно, бо інша країна, культура. Було багато уваги з боку преси, але мало роботи при цьому. Бо це була дуже нова ідея: нестандартна модель в Індії. Тож я брала участь в одному показі там і працювала з декількома фотографами.
В цілому співпраця з модельними агентствами не дуже вигідна, бо вони не займаються індивідуальним підходом, вони йдуть від запиту клієнтів. А поки ще досить складно розвивається індустрія для нестандартних моделей.
У мене було три великі мети: зробити показ, підписати контракт з агентством і знятися для Vogue. І всі вони були втілені. Після повернення до Дніпра в мене було емоційне вигорання, тож я вирішила зробити перерву. І спробувати себе в іншому.
Переїзд до Лондона, свій стартап і участь в Microsoft Accelerator
Я переїхала до Києва і працювала над соціальним проєктом, пов’язаним з працевлаштуванням людей з інвалідністю. Але мені завжди хотілося спробувати відкрити свій бізнес. Тому я подала заявку на участь в програмі технічних стартапів ZINC, пройшла п’ять турів відбору, отримала візу і переїхала в Лондон.
Зі співзасновником Рене ми почали працювати над додатком навігатора для людей з інвалідністю. Наш стартап взяли в Microsoft Accelerator в минулому році. Але велика конкуруюча компанія випустила схожий додаток і я прийняла для себе рішення залишити проєкт, тому що мета, яку ми хотіли досягти, була досягнута. Тільки кимось іншим.
В мене не було команди, з якою я могла б робити стартап знову, принаймні в технологіях. І останні кілька місяців я працюю тут спікером в fashion-університеті. Розповідаю про професію, про свій досвід в індустрії моди.
Складнощі й постійні відмови
І стартапи, і мода — це дуже складні сфери, багато конкуренції за увагу, за ідеї, коли ти приносиш щось нове, то триває довгий період адаптації. Чуєш постійні відмови, тому що ти робиш щось, що більшість людей не сприймає як нормальне, звичайне. Ти робиш щось революційне і це не просто.
До цього дня є люди, які вважають, що інвалідності не місце в світі моди. І єдине, що ти можеш зробити — це продовжувати працювати, продовжувати бути професіоналом. Знаходити тих людей, які не вішають ярлики, які розуміють, що світ моди — це свого роду платформа, за допомогою якої ти можеш робити великі зміни в соціумі. І сьогодні, запрошуючи певну дівчину або хлопця на подіум, або в журнал, або в рекламу, завтра схожого хлопчика або дівчинку перестануть ображати в школі. Вони перестануть страждати від булінгу. Тому що те, якими вони є і як вони виглядають, стане більш прийнятим в суспільстві.
Бізнес — це досить жорстокий світ. Особливо коли ти починаєш без якогось капіталу. Тобі потрібні твої люди, твоя команда, ідея, якою ви будете горіти. Це важкий шлях, але я ніколи не шукала легких.
Fashion-індустрія на порозі змін
Fashion-індустрія тільки починає бути більш відкритою. У Лондоні я бачу рекламу з людьми з інвалідністю. Так, це поки не найвідоміші дизайнери та бренди, але зміни є.
Я брала участь у цікавій дискусії з діджитал-редактором британського Vogue, і вони дуже позитивно налаштовані на тему, пов’язану з інклюзивною модою. Але не всі учасники індустрії готові, зокрема піарники. Тому що для цього потрібно робити щось по-новому. Простіше їздити по накатаній схемі, коли тобі не потрібно переживати «А як це сприймуть». Але зараз все змінюється, тому що вже йде запит від нового покоління. І вони хочуть бачити інклюзивність.
Коли я виступала перед студентами в Лондоні, вони запитували як їм змінити ситуацію, що вони могли б зробити, як їм краще підійти до цього питання. У них є бажання і інтерес просувати зміни в індустрії інклюзивної моди.
Талановиті українці та власна книга
Україна неймовірно багата творчими талантами. У нас безліч крутих фотографів, дизайнерів. Я була на різних тижнях моди в різних країнах і одна з моїх улюблених — це українська. Отримую величезне задоволення від того, що роблять українські дизайнери.
Зараз я виступаю спікером в Лондоні і ми готуємо нову колаборацію з Федором Возіановим, але поки я не можу розповісти нічого. Сподіваюся, світ побачить нашу роботу в найближчі пару місяців. Я буду там не тільки в ролі моделі.
Мої постійні виступи як спікерки почали спонукати мене написати і видати книгу. Бо ця робота змушує дуже багато рефлексувати над своїм досвідом. Тому мені хотілося б поділитися історіями не тільки перед невеликою аудиторією, але і на більш широкий загал. Сподіваюся, що десь через рік це перетвориться в книгу.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі