Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Новорічна ялинка 2020. П'ять ідей, чим замінити новорічну красуню

Опубліковано

Зимові свята без запаху ялинки вдома – не свята. Але яким би прекрасним не було дерево, після свят його безжально потягнуть на смітник.

Екологічність сьогодні в тренді, і зрубана ялинка потихеньку стає моветоном. Навіть та, яку законно ростили в лісництві на продаж. Але які є альтернативи? 

Хочете собі на святковий стіл квітучу різдвяну зірку? Або зелену і запашну ялинку, яку можна з’їсти?

Ми розібрали кілька “безкровних” варіантів, коли новорічне дерево можна здобути і без сокири.

Ялинка в горщику

Новорічне дерево вірою і правдою служить вам під час зимових свят. А тому заслуговує на більше, ніж бути повернутим у ялинкові ряди – але тепер вже на смітнику. Тому на першому місці нашого топу – ялинка! Але в горщику. 

Вона коштує не набагато дорожче за зрубані на ярмарках. Але її ви зможете спокійнісінько висадити на дворі, де вона буде тішити око не лише до Різдва, а десятки років. 

У інтернет-магазинах ціни на новорічні ялинки починаються від 200 грн і сягають 10000 грн. Тут все залежатиме вже від сорту і розмірів дерева, яке ви оберете. 

Найчастіше для окраси дому купляють:

  • ялину блакитну з хвоєю, яка має сизо-блакитний відтінок. Таке дерево вважається преміум-класу. Якщо хочете насичені відтінки блакитного, то вартість за ялинку нижче 60 сантиметрів починається від 800 гривень. 
  • ялину звичайну. Така ж прекрасна, але зі звичайнісіньким темно-зеленим відтінком хвої. І дешевша: ціни на таку в горщику стартують від 300 гривень
  • Ялина канадська за ціною трохи дорожча за звичайну ялинку, але має щільнішу та пишнішу крону. З переваг у неї довговічність: така ростиме більше 100 років!

Ялиця на заміну

Замість ялинок ще часто ставлять ялицю. Це деревце не дуже-то відрізняється від ялинки на перший погляд. Але тільки торкніться її гілок і відчуєте, що на дотик хвоя зовсім не колюча, на відміну від ялини. Запах трохи інтенсивніший, хвоїнки міцніші. А ще крона більш густа, і для подальшої посадки в саду вона – те, що треба. 

Ялиця стане прекрасним святковим деревом, тільки не тримайте її у горщику надто довго – ці дерева мають розгалужені корені. У природі ялиця – велике й могутнє дерево, тож не змушуйте її задовольнятися лише простором горщика. 

Ціни за деревце менше 60 сантиметрів стартують від 220 гривень. 

Ялинка, яку можна з’їсти

Ще шекспірівська Офелія у “Гамлеті” казала: “Ось розмарин … Це для пам’яті … Не забувай, милий, не забувай …”. У західній культурі розмарин – дійсно символ пам’яті. А ще – гарна альтернатива новорічному дереву.

Ви здивуєтесь, як здивувались ми, коли дізнались, що ялинку можна зібрати з розмарину! Виявляється, у Великій Британії це давно тренд, а в минулому році такі “ялинки” у Сполученому Королівстві взагалі стали хітом новорічних продажів!

У зв’язку з трендом на екологічність споживачі шукали “багатоцільове” новорічне дерево, яке можна було б використовувати повторно, а не просто викинути після свят.

Як в Україні з “лапами” ялиці, у Британії кущики розмарину вирощують і обрізають у формі різдвяної ялинки. Заввишки такі дерева близько 30 см, будинок вони наповнюють приємним ароматом не гірше за ялинку, а на додачу завжди можна насмикати “хвоїнок” до м’яса.

Різдвяна зірка

І знову за підказкою, чим же замінити святкові ялинки, звертаємось до західної культури. Виявляється, у цей час року там використовують рослини, які називають різдвяними зірками або ще пуансеттією! Ця рослина з яскравими червоними квітками насправді з родини молочайних. 

Квітка родом з Південної Мексики, але до супермаркетів України прокладала шлях через американські традиції. До Америки її завіз перший посол США в Мексиці Роберт Пуансо, звідси й назва. 

Сьогодні в США є навіть компанії-монополісти, які постачають пуансеттію до різдвяних столів американців. Так, зазвичай нею прикрашають святковий новорічний стіл.

Така коштуватиме близько 150 гривень. 

“Ялинка” з ягодами

Замість громіздкої напівживої ялинки, яку доведеться викинути після свят, можна поставити в кімнаті гаультерію.

Хоча у західній Європі ця рослина використовується скоріше як додаткова окраса дому, аніж основне різдвяне дерево. А втім розгляньте і таку альтернативу.

Вона невеличка, вічнозелена і обсипана червоними ягодами. 

Батьківщиною гаультерії є Північна Америка, де її використовували і як лікарську рослину, і навіть як замінник чаю. Рослина невибаглива у догляді: просто вчасно поливайте і не пересушуйте повітря у приміщенні обігрівачами взимку. 

У центрах садівництва за гаультерію просять від 120 гривень. 

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі