Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ночівля в космосі чи індіанських тіпах: 8 незвичайних українських готелів

Опубліковано

Кожен мандрівник під час подорожі завжди шукає собі комфортне житло. Сьогодні існує безліч варіантів: від найдешевших хостелів до лакшері п’ятизіркових готелів. Ми ж вирішили показати вам дещо цікавіше та познайомити з оригінальними українськими готелями: від приміщень з льоду до “розумних” номерів. Тож, пакуйте валізи. Лише заради цих готелів варто відправитись у подорож. 

Індіанське поселення “Indian Village”

Де: с. Красник, Верховинського району Івано-Франківської області

Вартість: 600 гривень за добу

Якщо ви хочете провести пару днів неначе у американських фільмах, то вам точно сюди. Вілла «Indian Village» – це справжнє поселення індіанців. Тут гостям пропонують оселитися в традиційних наметах-тіпі. Колись такі “домівки” були популярними у кочових племен Далекого заходу, тому з легкістю складались. 

У “Indian village” все зроблене з комфортом для туриста. Для гостей тут є кілька варіантів урізноманітнити своє дозвілля: риболовля, веслування, піші та велосипедні прогулянки. Крім готових сніданків, ви можете і самі приготувати їжу на барбекю, або на мангалі.

Льодовий готель “Ice Hotel Bukovel”

Де: Буковель

Вартість: перегляд апартаментів готелю – 95 гривень, ніч – від 3300 з людини.

На гірськолижному курорті Буковель минулого року відкрили готель, який повністю зроблений з льоду та снігу. В зимовий сезон, окрім ночівлі, відвідувачі можуть поїсти в ресторані і випити напій з льодового посуду, або просто сфотографуватись.  У сніговому будинку є п’ять двомісних номерів, де поміститься 10 осіб, а в ресторані – до 35 осіб.

Температура всередині коливається від +2 до +5. Для того, щоб гостям було комфортно ночувати, ліжко застеляють овечими шкірами та видають спеціальні спальні мішки.

Готель розташовано на трасі 1С, тож лижники і сноубордисти можуть безперешкодно до нього дістатися.

Розумний готель “IQ”

Де: Київ

Вартість: стандартний номер – 989 гривень за добу; напівлюкс – 1489 гривень за добу.

Якщо ви віддаєте перевагу сучасному відпочинку та технологіям, то зверніть увагу на готель «IQ». Гості столиці мають змогу пожити в номерах, які оснащені системою “Розумний будинок”.

Щоб сходити в душ, або провітрити кімнату, потрібно добряче помізкувати, як саме це зробити.

Хижина СПА

Де: м. Трускавець, Львівська область

Вартість: від 950 до 1150 гривень за двох

Це такий маленький острівець відпочинку посеред Трускавця. Тут на туристів чекає безліч зелених куточків, де можна відпочити та відновити свою енергію. Ви зможете провести час в повному релаксі,  насолоджуючись дзюрчанням води фонтану, водоспаду чи потріскуванням полін у вогнищі просторої камінної зони.

У готелі є 45 комфортних номерів.  Хижина СПА пропонує своїм гостям заспокійливу атмосферу екзотичного куточка планети, зимовий сад, вітамін-бар, ресторан і лаунж-бар “Кокон”, де можна чудово провести час за переглядом фільмів. У вартість проживання входить користування СПА-зоною, а також консультація лікаря терапевта, перегляд фільмів в кінотеатрі і доставка мінеральної води з бювету.

Етно-готель “Історія

Де: с. Поляниця Івано-Франківська область

Вартість: 1600 гривень за стандарт і 7000 за шале “Вечорниці”. 

На найвищій точці селища Поляниця, в тихому й затишному місці, розташувався захоплюючий етно-готель «Історія». Кожна деталь інтер’єру просякнута духом часу: Кам’яний вік, Трипілля, Скіфія, Київська Русь, Кріпацтво. 

В інтер’єрі номерів гармонійно поєднуються дизайнерські рішення з сучасним оснащенням. Увечері тут можна провести час за більярдом, або організувати застілля і поласувати національними та європейськими стравами. У вартість проживання включений лише сніданок. Для відпочивальників, які приїхали в Карпати влітку, готель «Історія» пропонує організацію походів в гори, а також катання на велосипедах.

Готель з дельфінами “NEMO”

Де: м. Харків

Вартість: двомісний номер – 1440/2000 грн/доба; люкс – 3240/4000 грн/доба.

Цей готель є незвичайним, бо тут є океанаріум і дельфінарій. Здавалось би, такий готель має розташовуватись десь в Одесі, але ні. Гості з всієї України приїжджають у Харків, щоб поплавати з дельфінами. Не рідко тут зустрічаються і туристи з-за кордону, адже NEMO – це єдиний готель з дельфінами в Європі.

Також в океанаріумі є білухи та тюлені. Тож до готелю варто вирушати з дітьми, їм неабияк сподобається такий відпочинок. Крім дельфінарію, в готелі є спа-зона і три великих басейни.

Всім гостям готелю надається 20% знижка на відвідування дельфінарію, океанаріуму, дайвінгу та купання з дельфінами.

Фрумушика-Нова

Де: Тарутинський район, Одеська область

Вартість: двомісний номер – 450 грн/доба; мисливський будинок – 2800 грн/доба.

Якщо вам справді хочеться відпочити від міської метушні, тоді точно варто завітати у готель “Фрумушика-Нова”. Це унікальне місце. оточене степами. 

Господарі готелю тримають фазанів і вівцеферму, виготовляють натуральні делікатесні сири, роблять вино і розводять бджіл. Гостям вони пропонують оселитися в традиційних будиночках, які були у бессарабських селян на рубежі XIX-XX ст. Також тут можна відвідати етно-музей під відкритим небом і невеликий зоопарк, покататися на конях і політати на літаку, а також відправитися на полювання чи риболовлю.

Космічний готель 

Де: Київ

Вартість:  950 гривень. 

Наостанок пропонуємо вам ознайомитись з космічним готелем, який вже скоро відкриють у Києві. Тут туристи матимуть змогу переночувати у футуристичних капсулах і відчути себе героями фантастичних фільмів “Космічна одіссея” або “Інтерстеллар”.

У новому готелі будуть дійсно космічні технології: розумні матраци, ультра швидкісний Wi-Fi і система очищення повітря.А ще, у таких номерах встановлять безпечні камери схову, які можна буде відкрити за допомогою відбитків пальців.

Незважаючи на всю сучасність і незвичність готелю, ціни за ночівлю недорогі. Плюс до всього у вартість також входитиме комплект нічного одягу і косметика.

Коментарі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися по допомогу до міської ради. На місце одразу прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і врятувати 44 кажани. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі