

Технології
Не лише EcoFlow. Шукаєте зарядну станцію? 8 виробників, які допоможуть пережити блекаут зі світлом
Потрібна зарядна станція, але не знаєте, кому з виробників варто довіряти? Давно задивляєтесь на EcoFlow, але не проти розглянути бюджетніші варіанти? ШоТам проаналізував ринок та підібрав найкращі варіанти виробників портативних зарядних станцій, які врятують вас під час відключень світла та затяжних блекаутів. Від українських брендів – до станцій із сонячної Каліфорнії.
1. BanderaPower
Український виробник BanderaPower вже встиг завоювати авторитет на світовому ринку. А одні з новітніх розробок BanderaPower 1.1 та BanderaPower-2 добряче служать нашим військовим на лінії фронту. Це багатоканальні зарядні станції, що створені для організації освітлення, обігріву та встановлення зв’язку у зоні бойових дій. Пристрої мають близько 10 виходів і роз’ємів, одночасно заряджають телефони, планшети, тепловізори та побутові електроприлади.
Станції BanderaPower доволі потужні: деякі дають змогу зарядити 50-60 телефонів на 100%, при цьому 5-6 девайсів можуть заряджатися одночасно. Сама конструкція важить до 17 кг. Пристрій упакований в захисний чохол, оснащений міцним плечовим ременем. Завдяки цьому переносити зарядну станцію доволі комфортно. Виробник також випускає запчастини, тож у разі поломки станції не варто хвилюватися щодо пошуку окремих деталей.

2. EcoFlow
Знайомий усім EcoFlow має чимало переваг: швидко заряджається (за півтори години – на 100%), легкий у перенесенні та перевезенні в багажнику та довговічний (ресурс АКБ на 3 тисячі циклів передбачає тривале використання). Зарядну станцію можна живити від розетки, сонячної батареї та автомобіля.
Лінійка River підходить для використання у будинку та офісі, Delta — розрахована на більш потужну техніку та здатна живити навіть холодильник. Залежно від моделі та параметрів до електростанції можна увімкнути від 6 до 11 пристроїв одночасно.
Крім того, компанія EcoFlow дозволяє збільшити потужність своїх пристроїв за допомогою додаткових акумуляторів. До того ж власники EcoFlow можуть встановити мобільний додаток, у якому зручно слідкувати за роботою станції. Тобто, перебуваючи за межами будинку, ви зможете вмикати та контролювати свій пристрій за допомогою смартфону.

3. BLUETTI
Не менш потужні портативні електростанції й у каліфорнійського виробника BLUETTI. Пристрої використовують як вдома, так і під час виїздів на природу, що свідчить про їхню портативність. Також зарядну станцію BLUETTI нерідко зустрінеш на лінії фронту — електростанції є необхідністю для наших військових. За допомогою BLUETTI заряджатимуться не тільки телефони й планшети, а й холодильники, дрони та рації.
Станції заряджаються від мережі 220 Вт, авто та сонячних панелей. Перевірити залишок заряду можна завдяки вмонтованому дисплею, а «погратися» з налаштуваннями — у мобільному додатку.
Однією із фішок BLUETTI є бездротова зарядка телефонів. Так-так, аби зарядити телефон вам не потрібен кабель, достатньо лише прикласти девайс до панелей на верхній частині корпусу станції. Ціна пристроїв залежить від комплектування та технологій. Але навіть якщо обрати найдоступнішу модель — її завжди можна доповнити сонячною панеллю, акумуляторною батареєю, додатковими шнурами та адаптерами.

4. Jackery
Портативні станції Jackery є одними із найменших за розміром, що робить їх дуже зручними у використанні. Ще один плюс — їхня безшумність. Пристрої Jackery ідеальні для роботи в офісі чи вдома.
Разом з електростанціями виробник пропонує придбати сонячні батареї. Хоча станція може заряджатися від розетки чи авто, отримання заряду від сонця — більш екологічний спосіб. Jackery випускає панелі JackerySolarSaga з потужністю від 100 Вт. Вони продуктивно працюють як в сонячну погоду, так і в похмурий день. Часто станції продаються в комплекті із сонячними панелями.
Залежно від джерела живлення та моделі електростанція заряджається від 2 до 14 годин. Виробник застерігає не забувати про температурні норми, адже недотримання температурних обмежень негативно впливає на роботу пристрою.

5. Anker
Китайський бренд Anker зарекомендував себе як світовий лідер в галузі електроніки. Електростанції швидко заряджаються (в Turbo режимі від 0 до 80% за одну годину), зручні та легкі у транспортуванні.
Життєвий цикл електростанції Anker сягає понад 3000 циклів. Це кількість разів, коли пристрій може працювати на 100%, усі наступні цикли обсяг батареї сягатиме 80%. Виробник запевняє, що цього достатньо щонайменше для 10 років роботи. Anker, як і деякі вище згадані бренди, пропонує користувачам встановити мобільний додаток.
Перевагою є і те, що Anker можна брати в зимові походи — пристрої витримують температуру від 0°C до -40°C. Отже, вам не потрібно хвилюватися щодо зв’язку навіть у найсуворіші морози! Зарядка приладів здійснюється від додаткової сонячної панелі, автомобільного прикурювача або централізованого джерела живлення.

6. Genergy
Електростанції італійської торгової марки Genergy теж приваблюють надшвидкою зарядкою. Лише за півтори години пристрій заряджається на 100% від звичайної розетки на 220 Вт. Окрім мережі, заряджати можна прикурювачем та сонячними панелями. Утім сам бренд Genergy не виготовляє панелі, тож доведться підбирати щось у інших виробників.
Станції мають великі дисплеї, за допомогою яких користувач відстежує рівень заряду та кількість підключених споживачів струму. На передній панелі пристрою розташовані розетки змінного і постійного струму, порти різних типів (близько 8 портів). Потужні моделі дозволяють підключати цілий будинок, використовуючи систему керування подачею електроенергії.

7. Power Plant
Незважаючи на те, що Power Plant – доволі молодий бренд, він користується популярністю серед покупців. До того ж компанія регулярно представляє ринку вдосконалені моделі.
Електростанції Power Plant, виготовлені в Китаї, підійдуть для будинку, квартири чи офісу. Будуть у пригоді й на відпочинку, бо пристрої легкі та компактні, обладнані міцними ручками, що зручно для транспортування. Станції Power Plant мають захисні системи від надлишкового заряду, перевантаження та перегріву.
Пристрої цього бренду продуктивно зарядять сучасні гаджети, побутову техніку, прилади для військових. Більш потужні станції можна використовувати для аварійного електроживлення на промислових об’єктах, у лікарнях, при проведенні аварійно-рятувальних робіт.

8. Goal Zero
Портативна станція від Goal Zero потужна і легка у користуванні. Про це говорить той факт, що пристрій має декілька портів: можна одразу заряджати й ноутбук, і холодильник. Станція заряджається швидко, і про завершення заряду повідомить відповідним звуковим сигналом. Продукція Goal Zero розробляється в США, а виготовляється на заводі в Китаї.
Безперервна робота станції Goal Zero розрахована на 500+ циклів. Пристрій підходить для роботи вдома чи в офісі та кемпінг-подорожей. Хоча для останнього варіанту краще додатково придбати сонячну панель — це дозволить заряджати станції просто на природі.

Технології

Українські розробники зі студії Biopunk Labs розпочали працювати над грою в жанрі інтерактивного кіно про перші дні повномасштабної війни. Наразі команда шукає фахівців для роботи над проєктом.
Про це повідомив український режисер та геймдизайнер Крістіан Жерєгі.
У грі представлять історії дітей та цивільних на тлі повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році.
Над грою працює команда із досвідом 5-10 років у середніх та великих проєктах. Більшість фахівців має особистий досвід, що пов’язаний із війною.
Нещодавно команда отримала перше невелике фінансування. У студії сподіваються, що це дозволить створити першу демоверсію гри протягом 2025 року.
Читайте також: Лебіга встановив рекорд українськомовних трансляцій на Twitch
Після цього Biopunk Labs намагатиметься надавати роботу іншим фахівцям, та в першу чергу ветеранам. Крістіан зазначає, що їхня мета — створити студію, що буде комфортною для колишніх військових.
Нагадаємо, що українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter.
Фото обкладинки: «Локальна Історія»
Технології

Фахівці української компанії Aero Bavovna вже два роки працюють над аеростатами для Сил оборони. Вони створюють повітряні платформи, що дозволяють забезпечувати стійкий зв’язок на фронті. Зараз компанія розробляє нову систему для перехоплення ворожих БпЛА типу Shahed.
Про це повідомили у медіа Frontliner.
Для виявлення ворожих безпілотників застосовуватимуть тепловізійну камеру на спеціальній установці, що дозволятиме бійцям ППО вчасно фіксувати ціль. Над розробкою Aero Bavovna працює разом із партнерами.


Читайте також: Український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 млн доларів
Аеростати компанії можуть підійматися на висоту до 800 метрів та нести корисне навантаження до 10 кілограмів. Окрім зв’язку, вони можуть виконувати функції спостереження, радіоелектронної боротьби та перехоплення ворожих БпЛА.
«Ми вже два роки працюємо над тим, щоб аеростати літали за будь-яких погодних умов. Зараз тестуємо їх у найскладніших ситуаціях», — розповідає один із розробників Олександр.


Нагадаємо, що бійці «Азову» почали застосовувати новітній ударний дрон UAS SETH (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Frontliner
Технології

Український стартап M-FLY залучив 1,3 мільйона доларів від ангельських інвесторів та чотирьох фондів. Компанія створює лазерну систему наведення для враження цілей та цивільні гімбали для дронів.
Про це повідомили розробники для AIN.UA.
Як використають гроші
Наразі стартап уже має перші готові продукти, частину з яких тестують на російсько-українській війні. Також фахівці готуються до серійного виробництва та старту продажів.
«Залучені кошти будуть спрямовані на завершення розробки лазерного цілевказівника та напівактивних головок наведення. Таке рішення унікальне у своїй РЕБостікості, високоточності (понад 95 % статистика потрапляння в ціль). Крім того, розробку M-FLY можна використовувати для установок ППО», — розповідають у стартапі.
Разом із тим команда прагне розробити повністю автономні рішення на основі наявних продуктів. Вони планують інтегрувати систему управління роєм і рішення на базі ШІ.
У стартапу є українська та естонська компанії. Естонська необхідна для того, щоб залучати інвестиції, а в Україні розташований R&D-центр та офіс. У 2024 році M-FLY вже отримувала два гранти від Brave1 на 25 тисяч і 50 тисяч доларів. Наступного раунду інвестицій стартап планує залучити 3-5 мільйонів доларів.
Читайте також: «Дикі Шершні» створили найшвидший FPV-дрон в Україні
Як працюють розробки стартапу
M-FLY — це стартап, що виробляє діптех-продукти, зокрема систему лазерного наведення, що складається з двох блоків. Перша частина — це високоточні платформи, що дозволяють підсвічувати цілі лазером. Другий блок — це модуль, який бачить лазерну пляму й летить на неї.
Стартап заснували для того, аби збільшити кількість влучань дронами та зменшити вплив РЕБ. Завдяки розробкам оператори БпЛА можуть підвищувати ефективність місій уночі та продовжувати цикл життя дронів-бомберів та розвідувальних безпілотників.

«Коли FPV-дрон летить до цілі та вмикається РЕБ, через перешкоди він не може долетіти і влучити. Наша розробка дозволяє захопити лазерну пляму з відстані кількох кілометрів для уражаючого елементу. Як тільки оптична пляма захоплена, він ловить її без зв’язку. Тобто зв’язок не потрібен взагалі. Так в уражаючий елемент не треба ставити дорогу РЕБ-резистентну систему зв’язку. Система автоматично знаходить необхідну ціль і летить на ураження»‚ — розповів засновник та CEO стартапу Владислав.
Нагадаємо, що в NASA працюватимуть з українськими роботами.
Фото обкладинки: M-FLY для AIN.UA