Суспільство
Навіщо компанії пересідати з авто на велосипед і скільки це коштує? Розповідає партнер EVERLEGAL
Велосипед чи автомобіль? “Звісно, велосипед!” – скаже партнер юридичної фірми EVERLEGAL Олександр Ружицький.
Це не жарти, він дійсно їздить на судові засідання на ровері, а сама фірма настільки bike-friendly, що виграла конкурс “Велопрацедавець” у 2017 році.
Зараз у EVERLEGAL третина юристів регулярно користується корпоративними велосипедами, а деякі юристи приїжджають на роботу на своїх роверах.
Але велопарковка та душові – це тільки частина велокультури, яку вдалось побудувати юридичній фірмі.
Олександр розповів “ШоТам”:
- які формальні і реальні переваги отримає фірма, яка вирішить створити зручні умови, аби її працівники користувались велосипедами без перешкод;
- у скільки вам обійдеться облаштувати гарний велосипедний офіс;
- коли вміння “їжджу на велосипеді” може спрацювати навіть у резюме.
Олександр Ружицький
Партнер юридичної компанії EVERLEGAL
Їздить на судові засідання на ровері, переконаний, що велосипед – це, в першу чергу, про цінності, а не про вибір транспорту.
“Найефективніший транспорт для поїздок до 5 кілометрів”
У нас працює зараз 45 працівників, багато з яких користуються велосипедом регулярно.
Маємо шість корпоративних брендованих велосипедів – до них у працівників є цілодобовий доступ.
Вони можуть взяти велосипед чи у вихідний день, чи у робочий – ми їх не обмежуємо.
А ще частина наших юристів – приїжджає на своїх роверах.
Наша велопарковка розрахована на 10 місць, і є ще 2 місця для гостей.
Заохочуємо наших працівників користуватися велосипедом у поїздках по справах до п’яти кілометрів. Це найбільш ефективний вид транспорту на такі дистанції – перевірено. Таким чином, наші працівники можуть точно спрогнозувати, скільки часу проведуть в дорозі, не зважаючи на затори.
Скільки коштує стати bike friendly
Найбільше мороки було з облаштуванням душу: коли почали думати, яке приміщення переробити під душ, зупинились на одному із санвузлів. Це нам коштувало близько 20 тисяч гривень. Далі ми встановили велопарковку на 10 велосипедів, це обійшлось близько 7-8 тисяч гривень. Зручно, що камери відеоспостереження нашого бізнес-центру виходять якраз на неї і фіксують все, що там відбувається.
Вартість кожного нашого велосипеду – до 10 тисяч гривень. Ми їх спочатку орендували сезонно, а потім купили – побачили, що дійсно ровери користуються попитом у працівників.
У компанії, яка захоче облаштувати зручний велосипедний офіс, можуть виникнути проблеми з приміщенням для душу. У нашому випадку, на щастя, було достатньо переробити санвузли.
І щодо велопарковки зважте от на що: наш орендодавець, коли ми облаштовували офіс у 2015 році, висловлював стурбованість тим, що вона може заважати іншим людям.
У Києві не було на той час нормативних вимог щодо встановлення велопарковок. Але ми повністю взяли відповідальність на себе і обіцяли, що якщо комусь заважатиме – обов’язково її демонтуємо. Стоїть уже три роки – і поки проблем не було.
Переваги велосипеда перед автомобілями
Якось ми взяли юриста на роботу, бо його перевагою було, що вміє їздити на велосипеді, про що він зазначив у резюме, а такожі підтвердив готовність скласти нам компанію у естафеті на одному із марафонських забігіві, у яких ми регулярно беремо участь. Це не означає, що Everlegal не запрошує в команду юристів, які не вміють їздити на велосипеді чи не ведуть активний спосіб життя, але якщо у кандидата з спільні з нами інтереси, це є перевагою.
Бачу мінімум три плюси у користуванні велосипедом для бізнесу:
1) економія часу, а відповідно, – і грошей. На велосипеді усі поїздки є передбачуваними – можна зрозуміти, за скільки часу доїдеш до місця призначення і коли повернешся назад. На автомобілі ти можеш застрягнути в заторі на годину, замість того, аби доїхати до місця призначення за 15 хвилин.
2) вартість самої поїздки. На велосипеді це безкоштовно, на машині – ну, ви знаєте.
3) поїздки на велосипеді тренують кардіо і добре впливають на здоров’я: люди менше хворіють, менше ризиків серцево-судинних захворювань, мають краще психологічне здоров’я. І більше днів у році мають гарний настрій, а відтак, і працюють ефективніше. Перевірено мною!
Я сам часто їжджу на бізнес-зустрічі на велосипеді. Навіть якось під’їхав на ровері на зібрання юридичних партнерів в один із престижних закладів Києва. При вході там працював фотограф, і мене, який дістався туди на велосипеді, фотографували, певно, найбільше.
Bike friendly – не тільки про велопарковку та душ для велосипедистів
Ми – green law firm, і у нас в компанії реалізовано багато зелених ініціатив. Зокрема, і внутрішніх.
Якщо про юридичну роботу: у Everlegal дуже багато проектів пов’язані з відновлювальною енергетикою. Ми, в принципі,стараємося фокусувати нашу роботу на цьому і надавати послуги в цих сферах.
Кажучи про управлінські рішення: ми переробляємо весь папір, який у нас є – намагаємося його ефективно використовувати. Також переробляємо батарейки, не так давно почали сортувати пластик, скло та інші відходи.
Крім того, у нас регулярно відбуваються зустрічі чи виступи в компанії “зелених” активістів – ми це називаємо Everlegal Talks. Так, у нас з лекцією не так давно були брати Зінченки, які заснували Greencubator.
Не про транспорт, а про цінності
Фірма усвідомлює, що живе у непростий час. І ми це усвідомили раніше, ніж генеральний секретар ООН оголосив надзвичайну екологічну ситуацію в світі.
Що можемо зробити ми як юристи? Надавати свої послуги з найменшою шкодою для екології і, при тому, скажемо так, розвиватися особистісно
Ми заклали відповідальність перед екологією та світом, у якому живемо, у цінності Everlegal.
І велосипед – це теж про цінності, а не про успішність/неуспішність, як стереотипно мислять у соціумі.
Хоча зізнаюсь, колись і я мислив стереотипами: що на перші зібрані гроші треба купити гарний автомобіль, і що саме це ознака успішності.
Тому, думаю, більшість з нас прийде до екологічного мислення з плином часу. А чим більше людей пересядуть на велосипеди, тим легше всім буде їздити містом, дихати і приємніше жити.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі