Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Навіщо компанії пересідати з авто на велосипед і скільки це коштує? Розповідає партнер EVERLEGAL

Опубліковано

Велосипед чи автомобіль? “Звісно, велосипед!” – скаже партнер юридичної фірми EVERLEGAL Олександр Ружицький. 

Це не жарти, він дійсно їздить на судові засідання на ровері, а сама фірма настільки bike-friendly, що виграла конкурс “Велопрацедавець” у 2017 році.

Зараз у EVERLEGAL третина юристів регулярно користується корпоративними велосипедами, а деякі юристи  приїжджають на роботу на своїх роверах.

Але велопарковка та душові – це тільки частина велокультури, яку вдалось побудувати юридичній фірмі.

Олександр розповів “ШоТам”:

  • які формальні і реальні переваги отримає фірма, яка вирішить створити зручні умови, аби її працівники користувались велосипедами без перешкод; 
  • у скільки вам обійдеться облаштувати гарний велосипедний офіс;
  • коли вміння “їжджу на велосипеді” може спрацювати навіть у резюме.

Олександр Ружицький

Партнер юридичної компанії EVERLEGAL

Їздить на судові засідання на ровері, переконаний, що велосипед – це, в першу чергу, про цінності, а не про вибір транспорту.

“Найефективніший транспорт для поїздок до 5 кілометрів”

У нас працює зараз 45 працівників, багато з яких користуються велосипедом регулярно.

Маємо шість корпоративних брендованих велосипедів – до них у працівників є цілодобовий доступ. 

Вони можуть взяти велосипед чи у вихідний день, чи у робочий – ми їх не обмежуємо. 

А ще частина наших юристів – приїжджає на своїх роверах. 

Наша велопарковка розрахована на 10 місць, і є ще 2 місця для гостей.

Заохочуємо наших працівників користуватися велосипедом у поїздках по справах до п’яти кілометрів. Це найбільш ефективний вид транспорту на такі дистанції – перевірено. Таким чином, наші працівники можуть точно спрогнозувати, скільки часу проведуть в дорозі, не зважаючи на затори. 

Юристи EVERLEGAL на WIZZ AIR- марафоні

Скільки коштує стати bike friendly

Найбільше мороки було з облаштуванням душу: коли почали думати, яке приміщення переробити під душ, зупинились на одному із санвузлів. Це нам коштувало близько 20 тисяч гривень. Далі ми встановили велопарковку на 10 велосипедів, це обійшлось близько 7-8 тисяч гривень. Зручно, що камери відеоспостереження нашого бізнес-центру виходять якраз на неї і фіксують все, що там відбувається.

Вартість кожного нашого велосипеду – до 10 тисяч гривень. Ми їх спочатку орендували сезонно, а потім купили – побачили, що дійсно ровери користуються попитом у працівників.

У компанії, яка захоче облаштувати зручний велосипедний офіс, можуть виникнути проблеми з приміщенням для душу. У нашому випадку, на щастя, було достатньо переробити санвузли. 

І щодо велопарковки зважте от на що: наш орендодавець, коли ми облаштовували офіс у 2015 році, висловлював стурбованість тим, що вона може заважати іншим людям. 

У Києві не було на той час нормативних вимог щодо встановлення велопарковок. Але ми повністю взяли відповідальність на себе і обіцяли, що якщо комусь заважатиме – обов’язково її демонтуємо. Стоїть уже три роки – і поки проблем не було.

Переваги велосипеда перед автомобілями

Якось ми взяли юриста на роботу, бо його перевагою було, що вміє їздити на велосипеді, про що він зазначив у резюме, а такожі підтвердив готовність скласти нам компанію у естафеті на одному із марафонських забігіві, у яких ми регулярно беремо участь. Це не означає, що Everlegal не запрошує в команду юристів, які не вміють їздити на велосипеді чи не ведуть активний спосіб життя, але якщо у кандидата з спільні з нами інтереси, це є перевагою.

Бачу мінімум три плюси у користуванні велосипедом для бізнесу:

1) економія часу, а відповідно, – і грошей. На велосипеді усі поїздки є передбачуваними – можна зрозуміти, за скільки часу доїдеш до місця призначення і коли повернешся назад. На автомобілі ти можеш застрягнути в заторі на годину, замість того, аби доїхати до місця призначення за 15 хвилин. 

2) вартість самої поїздки. На велосипеді це безкоштовно, на машині – ну, ви знаєте. 

3) поїздки на велосипеді тренують кардіо і добре впливають на здоров’я: люди менше хворіють, менше ризиків серцево-судинних захворювань, мають краще психологічне здоров’я. І більше днів у році мають гарний настрій, а відтак, і працюють ефективніше. Перевірено мною! 

Я сам часто їжджу на бізнес-зустрічі на велосипеді. Навіть якось під’їхав на ровері на зібрання юридичних партнерів в один із престижних закладів Києва. При вході там працював фотограф, і мене, який дістався туди на велосипеді, фотографували, певно, найбільше.

Bike friendly – не тільки про велопарковку та душ для велосипедистів

Ми – green law firm, і у нас в компанії реалізовано багато зелених ініціатив. Зокрема, і внутрішніх.

Якщо про юридичну роботу: у Everlegal дуже багато проектів пов’язані з відновлювальною енергетикою. Ми, в принципі,стараємося фокусувати нашу роботу на цьому і надавати послуги в цих  сферах. 

Кажучи про управлінські рішення: ми переробляємо весь папір, який у нас є – намагаємося його ефективно використовувати. Також переробляємо батарейки, не так давно почали сортувати пластик, скло та інші відходи. 

Крім того, у нас регулярно відбуваються зустрічі чи виступи в компанії “зелених” активістів – ми це називаємо Everlegal Talks. Так, у нас з лекцією не так давно були брати Зінченки, які заснували Greencubator.

Не про транспорт, а про цінності

Фірма усвідомлює, що живе у непростий час. І ми це усвідомили раніше, ніж генеральний секретар ООН оголосив надзвичайну екологічну ситуацію в світі. 

Що можемо зробити ми як юристи? Надавати свої послуги з найменшою шкодою для екології і, при тому, скажемо так, розвиватися особистісно

Ми заклали відповідальність перед екологією та світом, у якому живемо, у цінності Everlegal. 

І велосипед – це теж про цінності, а не про успішність/неуспішність, як стереотипно мислять у соціумі. 

Хоча зізнаюсь, колись і я мислив стереотипами: що на перші зібрані гроші треба купити гарний автомобіль, і що саме це ознака успішності.

Тому, думаю, більшість з нас прийде до екологічного мислення з плином часу. А чим більше людей пересядуть на велосипеди, тим легше всім буде їздити містом, дихати і приємніше жити. 

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі