Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

“Мене вигнали зі стоматології, коли дізнались, що я перехворів на COVID”, — Юрій Рбарс

Юрій Рбарс, м. Мукачево, Закарпатська область

Юрій Рбарс, м. Мукачево, Закарпатська область

Я захворів на Cоvid-19 ще 17-го березня. Тоді був у Лондоні по роботі. На карантині просидів десь 30 днів. На початку ще ніхто не знав, коли треба здавати повторно тексти і коли хвороба відступає остаточно. У травні я повернувся в Україну, бо були тяжкі наслідки для здоров’я після коронавірусу. Я займався, по горах ходив — розробляв легені, бо одна була пошкоджена на 46%, а інша на 25%.

Десь через три місяці після моєї хвороби я зіштовхнувся з негативним ставленням до себе в кабінеті у стоматолога. Це було в Мукачеві. Мені потрібно було замінити пломбу. Я зайшов. Стоматолог сказав, що має час мене прийняти. Він почав розпитувати, чи я не хворію і чи немає температури. Я кажу: “Ні. Все нормально”. Сказав, що перехворів на коронавірус ще три місяці тому і зараз у мене все добре. Я не очікував того, що було далі. Він почав кричати на мене, вилетів в куток, став нервово жестикулювати. Це було дуже принизливо. Я спочатку подумав, що людина так жартує і насправді такого не може бути. А потім просто встав і кажу: “Ви розумієте, що це маразм?”. На це стоматолог мені відповів: “Іди звідси”.

Я вийшов з кабінету — у мене був шок. Здавалось, що побував у якомусь фільмі жахів, а не у лікаря. Спочатку захотів написати в прокуратуру заяву, бо це ж порушення прав людини і такого не має бути. Та згодом заспокоївся і просто написав пост у фейсбуці про цю прикру ситуацію. Цей лікар ще потім розповідав, мовляв, я йшов і плював на нього. Такого не було. Знаєте, я дивувався ситуації у Нових Санжарах, поки не відчув негативу на собі. Це було для мене дивно. Ну будь-хто, але ж лікар має розуміти, що якщо людина хворіла три місяці тому, то ти вже не можеш від неї заразитись.

Я порушив цю тему, бо люди і далі стикаються з такою проблемою. Навіщо мовчати, якщо ти захворів? Хвороба від цього нікуди не дінеться. А таке негативне ставлення до людей — це просто жах. Люди можуть не знати про свою хворобу та інфікувати інших. Але я ж вже не хворів та мав імунітет. Я навіть тричі здавав кров на плазму, якою лікували інших людей від коронавірусу.

Після цього я пішов до іншого стоматолога, де мене прийняли без проблем. На щастя, після цієї негативної ситуації подібних не було. Я ніколи не приховував, що хворів на коронавірус, і далі не збираюсь цього робити.