Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Колівінг у Києві: навіщо айтішники живуть у сучасній комуналці

Американська комуналка чи гуртожиток майбутнього. Як тільки не називають новий тип оренди житла – колівінг.

Коментарі

Опубліковано

Американська комуналка чи гуртожиток майбутнього. Як тільки не називають новий тип оренди житла – колівінг. Такий незвичний формат прийшов до нас з Заходу, він популярний серед айтішників та представників креативних професій. IT-комуналку вирішили втілити і кияни у проекті “Domivka Coliving”.

У перебудованому корпусі колишнього Київського заводу реле та автоматики Юлія Обозна разом з інвесторами викупили поверх і здають комфортне житло для айтішників. Як це працює та чому молодь тікає сюди з “хрущовок” – ми у цьому розібрались. 

 Юлія Обозна

Юлія Обозна

Останні 12 років разом з чоловіком Нікітою Постолокій працювали у сфері IT. Вони знайшли інвесторів, спільно з якими викупили поверх у житловому комплексі Smart House і створили “Domivka Coliving”.

Що таке колівінг

Колівінг – це незвичайний формат спільної оренди житла. Людина знімає собі окрему квартиру, але кухню та зону відпочинку ділите з сусідами. Щось схоже на гуртожиток. Але ваші сусіди – це невипадкові люди. Переважно, сусіди працюють в одній сфері. І, на відміну від старих гуртожитків з меблями, що розвалюються, у колівінгах сучасний ремонт, а господарі зацікавлені в тому, щоб жителям було добре. 

Все це зародилось у Каліфорнії, бо там дуже великі ціни на житло і люди винайшли такий спосіб орендувати окремий будиночок і знімати його великою кількістю людей. Молоді підприємці та дослідники – співробітники великих технологічних компаній (Apple, Tesla, Google) стали колективно орендувати порожні особняки, перетворювати їх в робочій і житловий простір з загальними вітальнями, санвузлами, кухнями, доставкою їжі та прибиранням.

Поступово цю ідею підхопили у всьому світі. Зараз всіх цікавить мінімізувати свої витрати, бо навіщо переплачувати за те, що непотрібно. 

Американська комуналка у Києві

“Domivka” – це такий не класичний тип колівінгу, тому що у нас всі квартири окремо. Все, що ділять між собою жителі – це спільна зона (велика вітальня), кухня з усім необхідним обладнанням, комора.

“Domivka Coliving” розміщений  у ЖК Smart House на вулиці Машинобудівній, 41, у перебудованому корпусі колишнього Київського заводу реле та автоматики.

Територія біля будинку – це промисловий район, в якому розташовані заводи та перебудови, які виникли на їхньому місці. А поруч є багато офісів українських IT-компаній

Це виглядає як поверх, де є кілька типів квартир. Тут є  20 смарт-квартир по 18 квадратних метрів, п’ять квартир по 25 квадратних метрів та одна двокімнатна площею 44 квадратних метри. У самих квартирах є ліжко, невеличка кухня, столик. Кому треба, то можуть попросити письмовий стіл чи комод. Вся техніка і меблі входять у вартість оренди.

Останню квартиру ми здали за 8000 гривень. Ціни не фіксовані, а відповідають ринковим на такі ж квартири в будинку.

Головне, що за такі ціни, як для Києва, тут немає совкового ремонту чи обдертих меблів. Вся техніка та меблі нові, а дизайн квартир виконаний у спокійних пастельних тонах. Ніяких коврів і шпалерів в квіточку. 

Заснували колівінг випадково

Я довго працювала в IT, але коли пішла в другий декрет, то вирішила зробити свій проект. Спочатку ми з чоловіком відкрити хостел. Довго дивились, обирали, але знайти приміщення в Києві не просто.

А потім все якось випадково сталось за один день. Я випадково опинилась у ЖК Smart House, зайшла, подивилась і подумала, що саме тут можна зробити колівінг – квартири маленькі, але є спільний простір. І це справді доля, бо в той самий день хтось відмовився від цілого поверху.

Ми викупили цей поверх разом з партнерами і створили київський колівінг. Перші квартири почали здавати з грудня 2017 року. 

Свої серед своїх

Я сама працювала в районі Берестейської і тоді тут не було можливості зняти житло. Тут поруч багато  IT-компаній Києва, тому і в колівінгу живуть, переважно, IT-шники. Хоча є і розробники, і маркетологи, HR-менеджери, які працюють в IT-компаніях. Буває й так, що людина з цією сферою не пов’язана.

Люди, які працюють в одній сфері і живуть поруч, легко знаходять спільну мову, у них схожі інтереси. І тут не проблема, що твій сусід знає твій номер-телефону чи профіль у Фейсбуці.

Історія колівінгу – це  про добросусідство і однією з переваг такого проживання є те, що ти легко можеш домовитись зі своїм сусідом. Якщо хтось втомився, а в іншого гучна тусовка, можна написати у спільний чат, одразу стає тихо. Тут панує дружня атмосфера.

Було багато охочих поселитись сюди, але ми відсівали тих, хто просто полював за житлом, і брали тих, хто поділяв ідеї добросусідства та розумів, що це взагалі таке. 

“Ненавиджу радянські забудови, тому живу в колівінгу”

Олена, веб дизайнерка

ЖИВЕ У КОЛІВІНГУ ВЖЕ БІЛЬШЕ ПІВТОРА РОКИ

“Я переїхала з Донецька і спочатку винаймала звичайну квартиру. За ціною це було однаково з колівінгом, але в тому житлі умови були жахливими: все зламане, старі меблі, у ванній прижилась пліснява. А у Домівці все новеньке, ніхто до тебе тут не жив і не зламав, можна попросити якісь додаткові меблі. Я бачу тут тільки позитив. Моя квартира маленька, але вмістка. Тут всього 18 квадратних метрів, але все комфортно і є де зберігати речі. З сусідами маємо спільний чат, де можна попросити, елементарно, зробити музику тихіше. Можна з кимось спілкуватись, кудись влаштуватись”.

Михайло, підприємець.

ЖИВЕ В КОЛІВІНГУ РІК

“Я ненавиджу радянські забудови, вони страшні, мені не хотілось там жити. І це, напевно, був найголовніший критерій за яким я вибрав цю квартиру. Тут є все необхідне для житла, а для тих, хто зранку йде, а ввечері приходить – ідеально. Мінуси для мене – маленька квадратура та тонкі стіни. Але з сусідами завжди можна домовитись. Я знаю майже весь свій поверх. Ми спілкуємось, граємо в різні ігри”.

Коментарі

Суспільство

В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Опубліковано

У київській лікарні «Охматдит» відкрили оновлене бомбосховище, стіни якого тепер прикрашають фантазійні малюнки. Авторками цього чарівного проєкту стали ізраїльські мисткині Регіна Шафір і Зоя Север.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.

Про ініціативу

Малюнки з’явилися у відділенні дитячої ендокринології завдяки підтримці посольства Ізраїлю в Україні. Проєкт отримав символічну назву — «Вікно в Мир». Його мета — допомогти дітям, які змушені ховатися під час тривог, почуватися спокійніше та зберігати віру в краще.

Сюжети для настінних ілюстрацій художниці вигадували разом із маленькими пацієнтами. Діти малювали, мріяли, а потім разом із мисткинями переносили фантазії на стіни укриття. У результаті з’явилися зображення, які створюють затишну атмосферу та нагадують дітям про чарівний світ мрій.

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Стіни, які розповідають історії

В оновленому укритті тепер живуть чарівні герої, казкові пейзажі та вигадані світи. За словами Регіни Шафір, цей проєкт — проєкція надії та підтримки:

«Ми прагнули, щоб кожна дитина, яка опиниться тут, відчувала, що стіни укриття — це не лише захист, а й портал до світу, де панують мир і фантазія».

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит

Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі