Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Карантин 2020: шість платних онлайн-курсів, що тимчасово стали безкоштовними

Опубліковано

Те, як український бізнес реагує на карантин – варто захоплення. Хтось жертвує сотні мільйонів гривень на підтримку української системи здоров’я у часи пандемії, хтось продає власну машину і тепер безкоштовно роздає захисні маски.

А хтось сам заощаджує українцям гроші, викладаючи у відкритий доступ курси, які ще нещодавно коштували сотні доларів. 

Відеозапис кар’єрної конференції ProForum 2018: Кар’єрні траєкторії

Ну добре, це не зовсім курс, але якщо раптом карантин примусив вас замислитись про нову роботу, то ці 10 надихаючих виступів спікерів конференції допоможуть обрати сферу діяльності, напрям і формат роботи. 

ProForum 2018 зібрав представників різних напрямків, експертів і практиків з шести різних кар’єрних траєкторій: 

 • корпоративної кар’єри,
 • фрілансу, 
 • стартапів, 
 • креативних індустрій, 
 • громадських неприбуткових організацій;
 • державного сектору. 

Говорили про особливості кар’єри у кожному векторі, про вимоги поза напрямами, про навички майбутнього і сьогодення. 

Для кого: для всіх, хто шукає себе у професії і цікавиться професійним розвитком.

Стара ціна: 500 грн, тепер безкоштовно.

«Папа бренда» від Андрія Федоріва

Андрій Федорів – засновник найбільшого брендингового агентства Fedoriv Agency. Нещодавно він виклав на YouTube свій онлайн-курс «Папа бренда» для бізнесменів-початківців. Або тих, хто намагається повернути до життя бренд, який не працює на продукт. 

На цих лекціях він пояснює: 

де взяти ідею, як перейти від хаосу до системи і уникнути грубих помилок. 

Один епізод “Папи” — одна проблема, реальний досвід та кейси. Починаючи з 16 березня, серії викладаються на YouTube по одній на день.

Курс створювався для маркетологів, власників бізнесу та тих, хто тільки мріє його розпочати.

Організатор обіцяє, що після завершення курсу ви:

 1. навчитесь створювати бренди, які будуть змінювати не тільки ваш бізнес, а й життя людей;
 2. зрозумієте проблеми свого споживача і зможете допомогти йому в їх вирішенні;
 3. зможете управляти брендом в умовах нової економіки.

Стара ціна: 200$, тепер безкоштовно – назавжди.

Станьте YouTube-гуру з онлайн-курсами від AIR Academy

AIR Academy – академія відеоблогінга, де викладають популярні блогери і експерти YouTube. Тут можна знайти програми і для новачків, і для профі. Зараз можна переглянути й експрес-курс для початківців, як стати блогером, і пройти курси для малого та середнього бізнесу, і отримати “прожарку” твого каналу від експертів.
У академії обіцяють, що курси допоможуть вам визначитись з ідеєю та темою власного каналу, влучною назвою та навіть варіантами і темами контенту.

Ціна за курси зазвичай починається від 2199 гривень. Зараз частина матеріалів – безкоштовна.

«Просування та заробіток на YouTube» від Андрія Шатирка

Засновник агентства SHATYRKO AGENCY економить вам майже $1000/ Він виклав у вільний доступ свій курс «Просування і заробіток на YouTube», а також доступ до бази знань SHATYRKO ACADEMY. Там знайдете 34 уроки присвячені темам  YouTube-просування: від визначення цілей і перших кроків до перших двох мільйонів підписників. 

Структура курсу по YouTube в Шатирка така:

 1. Вступне заняття. Визначаємо цілі. Вивчаємо необхідні програми.
 2. Перші кроки (вибір теми, позиціонування, оформлення соцмереж)
 3. Як побороти свої страхи (позбавляємося від страху заявляти про себе публічно і працювати на камеру)
 4. Огляд самих грошових способів заробітку на YouTube
 5. Робота з камерою і світлообладнанням. Як знімати?
 6. Просування відео і каналів. Google Ads
 7. Тренди і Контент (що писати / знімати, де брати ідеї, як залучати аудиторію)
 8. Монтаж. Фішки монтажу Adobe Premiere
 9. Як працювати з блогерами?
 10. Майстер-клас з каналом “Це Бізнес, Дитинко”. Як набрати 130 000 підписників за 5 місяців?
 11. Монетизація та партнерські мережі
 12. Реферальні мережі
 13. Робота з YouTube Analitycs
 14. Як зробити 2 мільйони підписників у YouTube?

Стара ціна: 980$, тепер безкоштовно.

Лекції на фестивалі “Кураж”

Через карантин травневий фестиваль “Кураж” пройде в онлайн: усі лекції, майстер-класи та спортивні заняття доступні в їхньому інстаграмі.

Київський “Кураж” розробив онлайн-платформу для всіх, кому нудно в ізоляції. Для всіх, хто планує “кураж” вдома, організатори пропонують спортивні і кулінарні онлайн-заходи, а ще безліч лекцій. Серед них “Метаболічний раціон” Наталії Самойленко, “Природа сейлів або соціальних обіймів” Зоряни Нагребельної, “Як книга може замінити похід до психолога” Лізи Данилевської та інші.

Тренінги з саморозвитку від одного з топових коучів країни

Віктор Рубльов – директор з розвитку “Бізнес Радіо”, а також тренер з розвитку мозку і персональної продуктивності.
На час карантину він відкрив доступ до усіх онлайн-тренінгів із популярних корпоративних та індивідуальних програм навчання.
Для того, аби отримати до них доступ, треба заповнити форму і отримати доступ до спеціального каналу в telegram. Там знайдете усі анонси майстер-класів та посилання для перегляду трансляцій.
З його тренінгів ви дізнаєтесь, як пришвидшити мислення, ефективно працювати з дому і припинити прокрастинувати.

Стара ціна: 125$, на час карантину безкоштовно.

І трохи бонусів

 • Один з найбільших фестивалів документального кіно у Європі IDFA надав вільний доступ до майже 300 фільмів, що демонстрували на фестивалі, починаючи з найпершого у 1988 році.
 • 📸 Nikon до кінця квітня відкрив безкоштовний доступ до онлайн-уроків з фотографії https://bit.ly/2JzuE0l
 • Google Digital Workshop — безкоштовна сертифікація від Google з основ цифрового маркетингу та інші навчальні матеріали для розвитку вашого бізнесу чи кар’єри.

Суспільство

Асистенти вчителя та ресурсна кімната: як в Україні працює інклюзивна освіта під час війни

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту журналістики рішень. Ми створили його для людей, які постраждали від мінно-вибухових травм.
Тут розповідаємо історії українців, які втратили кінцівки чи отримали інші тяжкі поранення, щоби люди з такими випадками знали — в їхній унікальній ситуації є вихід.

Ці історії можуть стати прикладом для держави та волонтерів, аби виробити системні рішення для людей, життя та тіло яких змінилося внаслідок війни.

«Ми були в окупації, в оточенні. У цей час дитина пережила дуже багато страхів», – ділиться мама 8-річного Всеволода. Такий досвід негативно вплинув на психіку дитини: хлопчик перестав комунікувати з людьми, почав погано їсти та спати. Допомогу для нього батьки знайшли в інклюзивному центрі в Бучі, що на Київщині.

Під час воєнного стану в Україні відновили свою роботу більшість інклюзивно-ресурсних центрів. Там з дітьми працюють фахівці, які визначають, як на малечу вплинули травми, та знаходять шляхи для відновлення. Бучанський досвід інклюзивної освіти під час війни – у матеріалі ШоТам.

Інклюзивної освіти потребують понад 50 тисяч дітей

Попри воєнний стан, в Україні продовжують працювати спеціальні заклади освіти й інклюзивні класи. За інформацією Міносвіти, нині працюють понад 6 тисяч інклюзивних груп у дитсадках і 29,3 тисячі класів у школах, а також 690 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ).

З 2022 року в таких закладах фахівці можуть проводити комплексну оцінку дітей, які отримали психологічні травми, та в разі потреби надавати їм психолого-педагогічний супровід під час навчання.

інклюзивна освіта, Бучанський ІРЦ
Дитина займається у Бучанському інклюзивному центрі. Фото: ШоТам

За останні п’ять років кількість учнів, які мають особливі освітні потреби, зросла більш ніж удвічі. На кінець 2023 року особливі освітні потреби мали 11 тисяч дітей у садках,  40 тисяч школярів, а також 7 тисяч діток різного віку, які перебували на обліку в ІРЦ.

Війна не відкинула інклюзію на задній план

Один із закладів, який нині, в умовах війни, продовжує роботу з дітками, які мають особливі освітні потреби – Бучанський ліцей №3. Там навчаються ті, хто мають інтелектуальні, навчальні чи мовленнєві труднощі.

Зі школярами в класі працюють асистенти вчителя. Також для них організовують додаткові заняття: корекційні й розвиткові. У школі є практичний психолог, логопед і дефектолог, які працюють з дітьми.

інклюзивна освіта, Бучанський ліцей №3
Будівля Бучанського ліцею №3. Фото: ШоТам

Заступниця директорки Наталія Харченко розповідає, що на базі ліцею є «ресурсна кімната» – спеціально облаштоване приміщення, де проводять групові психолого-педагогічні заняття для діток з особливими освітніми потребами. Її постійно поповнюють корисними матеріалами, які потрібні для занять.

«На базі ліцею громада відкрила інклюзивно-ресурсний центр, на обліку в якому перебувають приблизно 600 дітей. Він ставить за мету надати право діткам з особливими освітніми потребами здобути якісну освіту», – каже директорка закладу Альона Комінко. Тут проводять комплексну оцінку, яка визначає освітні потреби дитини, а також надають рекомендації для закладів освіти щодо супроводу такої дитини на інклюзії надалі в її навчанні.

інклюзивна освіта, Бучанський ІРЦ
Дитина грається у Бучанському інклюзивному центрі. Фото: ШоТам

«Основна наша мета – якомога більшою мірою сприяти соціалізації й адаптації дітей у суспільстві й навчальних закладах, зокрема», – розповіла директорка центру.

Замкнувся в собі й перестав говорити

Чимало дітей внаслідок війни зазнали травм, що вплинули на їхнє життя, зокрема, й на освітній процес. «Ми чуємо від батьків про «відкат» у розвитку дітей, погіршення їхнього стану, – каже Альона Комінко. – Це ті виклики, які фахівці центру приймають щодня».

Вплив війни відчула на собі, зокрема, родина Костяченків. Стан здоровʼя Всеволода з початком повномасштабної війни дуже погіршився. Як каже мама хлопчика Олена, він став більш замкнутим, роздратованим, перестав комунікувати з іншими та будь-що робити. Всеволод погано їв і спав. 

«Ми родиною виїхали з Маріуполя: були в окупації, в оточенні. У цей час дитина пережила дуже багато страхів. Нам вдалося виїхати, ніхто не постраждав фізично, але всі дуже постраждали морально. У дитини залишилося все, що вона мала – іграшки, друзі – в окупованому Маріуполі», – ділиться Олена.

інклюзивна освіта, Бучанський ІРЦ
Ресурсна кімната у Бучанському інклюзивному центрі. Фото: ШоТам

Впоратися з цим самотужки батьки не змогли, тому звернулися по допомогу до фахівців. Зараз Всеволод за порадою психіатра має індивідуальне навчання, тобто вчителі приходять до нього додому проводити уроки. Також він відвідує інклюзивний центр, який уже допоміг хлопчику знову заговорити з іншими. Його мама ділиться, що Всеволод усе частіше почав перемикатися з думок про минуле на те, де він зараз і що має. Улюблені дні тижня Всеволода – вівторок і пʼятниця, бо саме тоді хлопчик приходить у свій улюблений центр.

Дбати про себе потрібно й дітям, і дорослим

«Через війну серед дітей почастішали випадки заїкань, погіршилася памʼять, зросла тривожність», – ділиться шкільна психологиня Ольга Ващенко. Каже, це почалося після переходу дітей на дистанційне навчання. Вдома з батьками такі діти можуть розмовляти й поводитися нормально, та щойно буде потреба виступити перед усім класом і вчителем, зʼявляться проблеми, яких раніше не було.

Ольга Ващенко
Дитяча психологиня Бучанського ліцею №3 Ольга Ващенко. Фото: ШоТам

Психологиня радить батькам дітей, які повертаються на навчання після травм, обовʼязково поговорити на тему безпеки, щоб школярі не боялися. Діткам, зокрема, слід розповісти, що в навчальному закладі є укриття, куди можна буде спуститися на випадок повітряної тривоги. Якщо страх не зникає, то варто відвести дитину до психолога.

А ще батькам варто стежити за власним психологічним станом. Згідно з результатами дослідження, опублікованого в Американському журналі психіатрії, ризики тривожних розладів, депресії та вживання психоактивних речовин були вищими в дітей тих батьків, які мали депресію, ніж у дітей тих батьків, які жили без депресії.

Альона Комінко
Директорка Бучанського інклюзивного центру Альона Комінко. Фото: ШоТам

Про це каже й директорка Бучанського інклюзивного центру Альона Комінко. Вона переконана: розвиток дітей насамперед залежить від внутрішньої стабільності дорослих, які перебувають поруч з ними. Тому дуже важливо, щоб батьки турбувалися й про себе та не боялися в разі потреби звернутися по психологічну допомогу.

інклюзивна освіта, Бучанський ІРЦ
Діти граються у дворі Бучанського інклюзивного центру. Фото: ШоТам

Щоб дорослі могли краще допомагати дітям, UNDP організувала тренінг з сенсорної інтеграції. 44 особи, серед яких фахівці ресурсних центрів, психологи, педагоги, логопеди та батьки дітей, які отримали травми та порушення внаслідок війни в Україні отримали нові знання як працювати та спілкуватися з такими дітками. 

Матеріал створено в партнерстві з ПРООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії. Серію публікацій реалізують в межах проєкту «Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною».

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили пілотний проєкт зубопротезування ветеранів

Опубліковано

Уряд запустив пілотний проєкт щодо зубопротезування ветеранів.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Зазначається, що учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни та інші категорії військовослужбовців зможуть безкоштовно отримати ці послуги в лікарнях, незалежно від їхньої форми власності.

Держава компенсує медзакладам витрати на лікування через Національну службу здоров’я України.

Загалом планують спрямувати на цю програму 750 млн грн, які вже закладені в державному бюджеті.

Читайте також: «Наші клієнти – люди з титановим стрижнем». Стоматолог з Краматорська перевіз свою клініку до Чернівців

Читайте також: «Військові теж бояться стоматологів». Як лікар з Одещини Анатолій Стодола рятує зуби українських бійців на передовій

Нагадаємо, у Львові подружжя стоматологів безкоштовно лікує зуби захисникам.

Фото: Урядовий портал.

Читати далі

Суспільство

Лікарню на Львівщині обладнали сонячною електростанцією

Опубліковано

У Львівській області на Бориславській центральній міській лікарні встановили сонячні панелі з системами збереження енергії. Гібридну сонячну станцію встановлено на будівлі поліклінічного та терапевтичного відділень медичного закладу.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Зазначається, що загальна потужність станції – 30 кВт. Крім значної економії енергоносіїв, таке обладнання дозволяє накопичувати енергію і може використовуватися як резервне джерело живлення. Запас акумуляторного модуля становить 40 кВт.

Чому це важливо?

Сонячна електростанція здатна згенерувати до 25000 кВт електричної енергії на рік, що дасть можливість економити до 35% електричної енергії, необхідної для функціонування будівлі. Так, близько 160 тис. грн на рік лікарня зможе зекономити на оплаті комунальних послуг.

Сонячна станція складається з 52 фольтаічних елементів, потужністю 540 Вт кожен, інвертора, блоку управління, 8 акумуляторів місткістю по 5 кВт та системи захисту.

Читайте також: «Не підходь, не чіпай, дзвони 101»: як у громаді на Київщині місцевих навчають ризикам вибухонебезпечних предметів

Для монтажу та встановлення сонячних панелей на даху лікарні був проведений ремонт перекриття будівлі коштом місцевого бюджету. Загальна вартість перекриття даху на 750 м² склала 294 тис. грн.

Про лікарню

Центральна міська лікарня м. Борислава надає послуги з первинно-медико-санітарної допомоги та багатопрофільного амбулаторного й стаціонарного лікування. Лікарня має поліклінічне, терапевтичне, дитяче, акушерсько-гінекологічне відділення та відділення хірургічних патологій лікарні, що розташовані за різними адресами. Зараз медзаклад обслуговує населення Бориславської громади та сусідніх громад Дрогобицького району Львівської області – понад 40 тисяч осіб.

«В умовах щоденних обстрілів та атак з боку російської армії на енергетичну систему України встановлення сонячного енергетичного обладнання дозволить забезпечити безперебійну роботу лікарень за будь-яких критичних умов, у тому числі у випадку аварійних відключень електроенергії», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Ірпені на Київщині сонячні панелі встановили у дитячому садочку.

Окрім того, на даху трамвайного депо Вінниці встановили сонячну електростанцію.

Фото: МОЗ України.

Читати далі