

Економіка
Гроші для підприємців. Добірка грантів, що стане в нагоді малому та середньому бізнесу
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Не вистачає грошей на обладнання для власної справи чи просування бренду? Розглядаєте кредит як єдиний варіант розвитку для вашого бізнесу? А тим часом можливості – безкоштовні – проходять повз вас.
Тримайте біля серця цю підбірку грантів та інших видів підтримки для розвитку вашого підприємництва, і якщо не знайдете серед цих семи варіантів той, який підходить вам, шукайте власноруч – адже їх набагато більше.
Вхід – тільки для жінок!
Жінки-керівниці малого та середнього бізнесу, які планують розширювати його, мають можливість отримати до 300 тисяч гривень під такі плани від Програми підтримки жіночого підприємництва USAID.
Грантові заявки протягом чотирьох так званих раундів будуть прийматись аж до липня. Подаватись можуть керівниці малих і середніх підприємств, які хочуть розширити свій чинний бізнес.
Усього в програмі передбачено 12 грантів по 300 000 грн кожен. Але і учасниці зі свого боку повинні будуть внести щонайменше 25% від суми гранту.
Дедлайн: можна пробувати свої сили протягом трьох місяців ( і зовсім трошки січня – не рахуємо його) – березня, травня та липня 2020 року.
Можливості для молодих підприємців
Мова про міжнародний обмін за програмою ЄС “Еразмус” – але для молодих підприємців, чий бізнес не старший за 3 роки. Досвічені також можуть подаватись – але ми так підозрюємо, що вони будуть приймаючою стороною для початківців. Адже “молодь” навчатиметься у досвідчених керівників малого бізнесу в країнах-учасницях обміну, а це 28 країн-членів Європейського Союзу, та ще Албанія, Вірменія, Боснія та Герцеговина, Македонія, Ісландія, Чорногорія, Молдова, Сербія, Туреччина і Україна.
Дедлайн: постійно чинна можливість.
Програма FinancEast компенсує до 50% техніки та обладнання
Аж 9,5 млн євро отримала Україна від ЄС через Німецький банк розвитку KfW – і все для малих та середніх підприємців.
Гроші видаватимуть у вигляді компенсації до 50% вартості інвестиційних проектів:
- придбання у лізинг (видача обладнання напрокат – авт.) або у кредит сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів,
- монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень, введення в експлуатацію тощо.
Економічна правда пише, що основним партнером програми буде державний Укргазбанк.
Підприємці вже можуть звертатись до відділень банку – кошти у лізинг чи кредит можна отримувати ще з 20 грудня 2019 року.
UNICEF фінансує технорішення, спрямовані на вирішення проблем дітей
Якщо ви – технологічний стартап, а ваша цільова аудиторія – це діти, майте на увазі: UNICEF вкладають кошти у технорішення, які можуть вплинути на життя найбільш вразливих категорій дітей.
Ось і в цьому конкретному випадку до участі у гранті запрошуються підприємства-стартапи, які розробляють технології для молоді до 25 років. Їх продукти повинні сприяти розвитку у трьох напрямках:
- навчанню, участі молоді у громадському житті;
- використанню даних у реальному часі для прийняття рішень;
- різним рішенням для збільшення доступу до інформації, зокрема до зв’язку, електроенергії, фінансування та ін.
Бюджет, який організація готова виділити на розробки – до 100 тисяч доларів.
Дедлайн: програма постійно чинна.
Гранти для галузей економіки, що розвиваються
Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” працює з тими бізнес-сферами, які мають потенціал для швидкого зростання. Кажуть, особливу увагу приділятимуть галузям ІТ та виробництва меблів.
У вас є всі шанс, якщо ваш бізнес:
- працює у відносно новій галузі або в галузі, що розвивається,
- має потенціал для швидкого зростання, успіху на експортних ринках, збільшення зайнятості населення.
Під такі умови дають від 250 000 до 40 000 000 гривень.
Дедлайн: 29 лютого 2020 року. Усі деталі – за посиланням.
Глобальний інноваційний фонд інвестує в соціальні інновації
GIF – це глобальна некомерційна організація. Її інвестиції спрямовані в сферу соціальних інновацій в країнах, що розвиваються. Гранти виділяють на рішення, які повинні поліпшити життя та можливості мільйонів людей в цих країнах.
GIF підтримує і соціальні підприємства, і комерційні фірми, і неурядові організації, і державні установи.
Розмір грантів: від 30 000 до 10 000 000 фунтів.
Дедлайн: постійно чинні можливості.
Вигідні кредити для соціальних підприємств
Програма пільгового кредитування Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та “Ощадбанку” за низькими відсотковими ставками уже видає кредити для соціальних підприємств. Грошовий фонд програми – 100 мільйонів гривень.
Кредитні кошти на вигідних умовах видаватимуть підприємцям, чий бізнес намагається вирішити проблеми переселенців, людей з інвалідністю, малозабезпечених та незахищених суспільних груп,
Дедлайн: програма постійно чинна.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У вівторок, 21 березня, Європейський Союз виплатив Україні другий транш макрофінансової допомоги — 1,5 млрд євро.
Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у твітері.
Зазначається, що це допомога із загального пакета допомоги на 18 млрд євро.
Голова Єврокомісії наголосила, що підтримка Європи не лише допомагає Україні захищатися під час війни, а ще й ставить її на шлях до ЄС.
Дивіться відео: Іван Марчук – визнаний за життя геній з Тернопільщини
«Сьогодні ми виплатили ще €1,5 млрд Україні. Наша підтримка допомагає Україні функціонувати, захищаючись. Вона також твердо ставить Україну на її шлях до ЄС, підтримуючи реформи – наприклад, ефективне управління та фінансову стабільність. Разом ми пишемо європейське майбутнє України», — написала фон дер Ляєн.
Відзначимо, що у грудні 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про макрофінансову допомогу Україні на 2023 рік розміром 18 млрд євро. Згідно з повідомленням Ради ЄС, сума кредиту, який нададуть Україні 2023 року, становитиме 18 млрд євро з 10-річним пільговим періодом.
Нагадаємо, про те, що Євросоюз виділить Україні другий транш макрофінансової допомоги на 2023 рік, стало відомо на минулому тижні.
Також ми повідомляли, що Данія створює фонд для допомоги Україні з бюджетом $1 млрд.
Фото: english.almayadeen.net.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Між румунським портом Констанца і українським портом в Ізмаїлі на Одещині запустили контейнерні перевезення.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії Iteris LLC – freight forwarding company.
«Раді повідомити, що контейнерний фідер T-MOON, оператором якого є наша компанія, здійснив свій перший рейс до порту Ізмаїл», — йдеться у повідомленні компанії.
Зазначається, що тепер на регулярній основі (кругорейс 6-8 діб) судно доставлятиме контейнери різних ліній з порту Констанци до порту Ізмаїл і назад.
Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA
Ця опція має такі переваги:
- контейнери слідують у режимі траншипента (немає необхідності оформляти у порту Констанца транзитні митні документи Т1),
- відсутність очікування в портах та в заторах на кордоні,
- можлива доставка залізницею з/до порту Ізмаїл (рішення для великих партій контейнерів без обмежень за вагою вантажу),
- мінімальний ризик огляду вантажу на кордоні (тоді як до 50% контейнерів підпадають під огляд на кордоні з Румунією при авто-доставках).
Відзначимо, що раніше баржові контейнерні перевезення здійснювалися між румунським портом Констанца та українським портом Рені. Нині їх розширили і на порт Ізмаїл.

Нагадаємо, на Волині будують новий сухий порт для експорту агропродукції.
Раніше ми повідомляли, що зернову угоду щодо експорту української агропродукції продовжили на 4 місяці.
Фото: facebook.com/ITERISLLC.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Дніпрянка відкрила власну кав’ярню завдяки грантовим коштам, повідомили в обласній раді на фейсбук-сторінці.
Світлана Пилипенко взяла участь в урядовій програмі «єРобота». Жінка написала успішний бізнес-план, захистила його перед комісією центру зайнятості та отримала позитивне рішення на мікрогрант.
Розповідає, завжди мріяла про арт-кафе зі смачною кавою та затишною атмосферою. Прагнула створити простір, де творчі та амбіційні люди матимуть змогу випити смачних напоїв, попрацювати в тиші, або навпаки, відвідати цікавий майстер-клас та послухати живу музику.
Зазначається, що на отримані кошти підприємиця відкрила новий заклад у Дніпрі та створила додаткові робочі місця.
Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA
Відзначається, що урядова програма грантів для бізнесу «єРобота»-2023 розпочалася 1 лютого. Усього планується 20 хвиль проєкту. Середній розмір гранту – понад 226 тисяч гривень.
Якщо маєте ідею для бізнесу чи хочете розвивати вже наявний – подати заявку на мікрогрант можна на порталі Дія.

Нагадаємо, 19-річний підприємець із Рівненщини на грант відкрив цех металевих конструкцій.
Також ми розповідали, як переселенка з Маріуполя виграла грант і шиє військове спорядження в Луцьку.
Фото: facebook.com/dniprorada.