Суспільство
Годувати грудьми можна всюди: у міністерствах, університетах і кафе з’явилися підтримуючі плакати
У міністерствах, університетах, кафе та інших громадських місцях почали встановлювати плакати на підтримку жінок, які годують грудьми у громадських місцях.
Про це повідомляє МОЗ України.
Плакати вже розміщені у міністерствах охорони здоров’я, фінансів, економіки, освіти й науки, а також у Центрі громадського здоров’я, університеті «Київська школа економіки», на Центральному залізничному вокзалі Києва, в кав’ярнях та ресторанах.
Читати також: Уряд хоче змінити закон про публічні закупівлі: що пропонує
Ініціативу запровадила громадська організація «Генерація матерів «Лада» для того, щоб показати, що годувати грудьми можна всюди: у торговому центрі, парку, громадському транспорті, чи навіть у податковій. Організатори зазначають, що більшість бізнесів та установ спочатку підтримали пропозицію, але деякі згодом відмовилися, побоюючись негативної реакції або вважаючи проблему надуманою.
Ініціатива триватиме до кінця 2024 року. Організатори закликають державні органи, бізнеси, заклади громадського харчування та інші установи долучитися до акції, звернувшись на пошту ГО «Генерація матерів «Лада»: Info@golada.org.
Нагадаємо, що уряд схвалив законопроєкт про заборону використання російських програм.
Фото: МОЗ.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі