Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Епічна гра кита-горбача та судна ‘Ноосфера’: українські полярники зафіксували захопливий момент на відео

Опубліковано

Українські полярники зафільмували унікальний момент, коли горбатий кит грався навколо криголаму “Ноосфера” в Антарктиці. Це сталося під час плавання судна протокою Пенола біля української станції “Академік Вернадський”.

Про це повідомили в Національному науковому центрі.

За розмірами тіла кита вчені визначили, що він є підлітком, тому вони припускають, що його мати могла бути неподалік.

Читайте також: Відновлення історичних вивісок у Києві: які плани та проєкти активістів

Відео з горбатим китом зняв старший помічник капітана Андрій Старіш, а його колеги Карина Вишнякова та Вадим Ткаченко додали цікаві факти про цю антарктичну тварину.

Горбаті кити отримали свою назву через спинний плавець, який надає їх тілу горбатої форми, а також через звичку сильно вигинати спину під час пірнання.

Дорослі горбаті кити можуть досягати довжини до 18 метрів і ваги до 40 тонн. Цікаво, що зріст людини не перевищує розмірів хвостового плавця цієї тварини.

Дитинчата горбатих китів годуються молоком матері до року, але вже через шість місяців можуть почати їсти ту ж їжу, що і дорослі тварини – криля.

“Горбані проявляють багато активності біля поверхні води, вони стрибають, роблять сітки з бульбашок повітря під час живлення, активно вокалізують і збираються у групи. Про те, про що саме спілкуються ці дивовижні істоти, ми розкажемо разом з Science kids”, – додали полярники.

Нагадаємо, у всесвітньовідомому онлайн-шутері Fortnite від Epic Games з’явилася окрема мапа, яка детально відтворює столичний Майдан Незалежності. Це благодійний проєкт, спрямований на збір коштів для відновлення України.

Фото: Скріншот із відео Національного наукового центру

Суспільство

У Львові проведуть фестиваль кави: де та коли

Опубліковано

У Львові 11 і 12 травня у !FESTrepublic відбудеться четвертий фестиваль Coffee, Books & Vintage. Організатори обіцяють цікаву програму, де відбудуться національні кавові чемпіонати, зокрема з обсмажки кави, лате-арту та приготування в джезві, а також захід «кава й алкоголь».

Про це пише видання village.

Переможці цих змагань матимуть можливість представляти Україну на міжнародному рівні.

Фестиваль також пропонує дискусії та читання з авторами від видавництва «Старий Лев», 12 навкололітературних івентів, а також книжковий і вінтажний ярмарок. Організатори обіцяють кав’ярні, кондитерські, фудкорт, музику та стендапи, анонсують учасників заходу на пізніший час.

Читайте також: Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

На фестивалі також відбудуться благодійні аукціони, а також буде можливість приносити або купувати на ярмарку українські сучасні книги, які потім передадуть до бібліотеки в селі Благодатному на Херсонщині, що було окуповане протягом дев’яти місяців на початку конфлікту.

Організатори також закликають долучитися до збору коштів на FPV-дрони та приходити плести маскувальні сітки в приміщення офісу !FEST. Квитки вже можна придбати за посиланням, проте їх вартість поступово зростатиме.

Нагадаємо, у Львові відкрилася бібліотека, яка об’єднує літературу про моду та майстерню для шиття.

Фото: village

Читати далі

Суспільство

На Кіпрі українці долучилися до Міжнародного фестивалю їжі: пригощали львівськими пляцками

Опубліковано

Українська громада Кіпру спільно з посольством України приєднались до відзначення Міжнародного фестивалю їжі в Нікосії.

Про це  повідомляє посольство України в Республіці Кіпр.

На заході, який проходив в Американській академії, загалом було представлено 17 країн.

Українці пригощали школярів академії варениками з картоплею та вишнями, львівськими сирниками, налисниками, медівником, маковиком, узваром та іншими традиційними українськими стравами.

Читайте також: Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: Посольство України в Республіці Кіпр

Читати далі

Суспільство

В Україні хочуть створити Єдиний реєстр адрес: у Мінвідновленні пояснили його функцію

Опубліковано

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури починає впровадження Єдиного державного реєстру адрес в регіонах. Інформація з ЄДРА забезпечуватиме взаємодію між інформаційними системами на різних рівнях управління.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Це дасть змогу громадянам мати достовірні дані в реєстрі та отримувати низку потрібних соціальних і адміністративних послуг: реєстрацію місця проживання, отримання пільг чи субсидії. Також даний реєстр убезпечить від шахрайства щодо прав власності на нерухомість.

Наразі, в результаті підготовчої роботи сформовано 24 команди «менторів» (в кожній області) з 73 фахівців обласних військових адміністрацій, райдержадміністрацій та громад.

Як повідомили у Мінвідновленні, навчено 1 099 фахівців органів місцевого самоврядування, які отримали відповідний сертифікат про готовність до роботи й підтвердили навички.

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

“Більше 800 навчених громад найближчим часом почнуть роботу з наповнення ЄДРА, а ще 412, які знаходяться на фінальній стадії навчання, доєднаються відразу після його завершення та підтвердження отриманих навичок”, – зазначили у Міністерстві.

Довідка

Нещодавно Уряд України ухвалив Постанову про створення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА). Його мета полягає в систематизації адресної інформації та створенні єдиного достовірного джерела адресних даних, де буде міститися інформація про кожен населений пункт, кожну вулицю і кожен номер будівлі. ЄДРА є одним із базових реєстрів відповідно до Закону України “Про публічні електронні реєстри”.

Нагадаємо, Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі