Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Епічна гра кита-горбача та судна ‘Ноосфера’: українські полярники зафіксували захопливий момент на відео

Опубліковано

Українські полярники зафільмували унікальний момент, коли горбатий кит грався навколо криголаму “Ноосфера” в Антарктиці. Це сталося під час плавання судна протокою Пенола біля української станції “Академік Вернадський”.

Про це повідомили в Національному науковому центрі.

За розмірами тіла кита вчені визначили, що він є підлітком, тому вони припускають, що його мати могла бути неподалік.

Читайте також: Відновлення історичних вивісок у Києві: які плани та проєкти активістів

Відео з горбатим китом зняв старший помічник капітана Андрій Старіш, а його колеги Карина Вишнякова та Вадим Ткаченко додали цікаві факти про цю антарктичну тварину.

Горбаті кити отримали свою назву через спинний плавець, який надає їх тілу горбатої форми, а також через звичку сильно вигинати спину під час пірнання.

Дорослі горбаті кити можуть досягати довжини до 18 метрів і ваги до 40 тонн. Цікаво, що зріст людини не перевищує розмірів хвостового плавця цієї тварини.

Дитинчата горбатих китів годуються молоком матері до року, але вже через шість місяців можуть почати їсти ту ж їжу, що і дорослі тварини – криля.

“Горбані проявляють багато активності біля поверхні води, вони стрибають, роблять сітки з бульбашок повітря під час живлення, активно вокалізують і збираються у групи. Про те, про що саме спілкуються ці дивовижні істоти, ми розкажемо разом з Science kids”, – додали полярники.

Нагадаємо, у всесвітньовідомому онлайн-шутері Fortnite від Epic Games з’явилася окрема мапа, яка детально відтворює столичний Майдан Незалежності. Це благодійний проєкт, спрямований на збір коштів для відновлення України.

Фото: Скріншот із відео Національного наукового центру

Коментарі

Суспільство

Театр на Подолі провів безбарʼєрну виставу з аудіодискрипцією: коли наступна

Опубліковано

Театр на Подолі у тестовому режимі показав виставу з аудіодискрипцією для глядачів з порушенням зору.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

Як все пройшло?

На виставу «Вільні люди» прийшли 12 людей з інвалідністю та їх супроводжувачі. Унікальність події полягала в тому, що глядачі слухали спеціальний голосовий супровід через навушники. Це дозволило їм краще зрозуміти те, що відбувається на сцені — описувалися декорації, дії акторів та інші деталі.

Після вистави відбулася дискусія, на якій обговорювали створення безбар’єрного театрального простору.

Читати також: Нацбанк випустив монету, присвячену логістам Збройних Сил України (ФОТО)

Коли наступна вистава?

Наступну виставу з аудіодискрипцією в Театрі на Подолі проведуть 31 жовтня. Це буде спектакль «Сніг у квітні» за твором Теннессі Вільямса. Окрім цього, театр тестує систему титрування для людей з порушенням слуху.

Наступна така вистава — 8 листопада, де покажуть «Шановні безумці» Жана Жироду.

Керівниця відділу політики безбар’єрності МКСК Леся Хемраєва відзначила, що Театр на Подолі показує чудовий приклад доступності культури для всіх, і все більше театрів в Україні долучаються до цього руху.

Нагадаємо, що Фагот прочитав лист незаконно ув’язненого Богдана Зізи (ВІДЕО).

Фото: Театр на Подолі.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Ветеранка захищає права і допомагає людям з інвалідністю прийняти травми: історія Людмили «Мальва» Менюк (ВІДЕО)

Опубліковано

Людмила Менюк, відома під позивним «Мальва», втратила сина на війні в 2014 році, а згодом сама пішла доброволицею до війська.

Історія жінки

У 50 років вона стала першою жінкою-очільницею бронетанкової служби в ЗСУ. Однак у 2019 році Людмила отримала важке поранення, яке забрало її зір і частково слух. Незважаючи на це, вона не здалася, здобула третю освіту – психологині – і сьогодні захищає права ветеранів, ветеранок та людей з інвалідністю.

Читати також: Українка відкрила перший в Україні бренд адаптивного одягу для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

Менюк активно займається міжнародною адвокацією, допомагаючи постраждалим прийняти травми і жити далі. Вона також виступає за створення реабілітаційного центру для ветеранів.

Більше деталей про життєвий шлях Людмили «Мальви» Менюк можна дізнатися у відео від ШоТам.

Нагадаємо, що уповноважений з прав людини підписав меморандум із БФ Save Ukraine.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Нацбанк випустив монету, присвячену логістам Збройних Сил України (ФОТО)

Опубліковано

11 жовтня 2024 року, у День фахівців логістичного забезпечення ЗСУ, Національний банк України запустив в обіг нову обігову пам’ятну монету «Сили логістики Збройних Сил України». Всього в обіг буде введено майже 10 мільйонів таких монет.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Фото: НБУ

Ця монета продовжує серію «Збройні Сили України» та присвячена військовим логістам, які забезпечують безперебійне постачання для українських захисників.

На аверсі монети зображений дизайн, ідентичний до монет номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Реверс прикрашають написи «Сталева міць, непохитна воля!» та «Сили логістики Збройних Сил України», а також беретний знак Сил логістики ЗСУ на тлі топографічних карт.

Читати також: На Харківщині запрацював Вовчанський гуманітарний хаб

Монета обов’язкова для всіх видів готівкових платежів. Частина тиражу (500 тис. шт.) буде випущена у спеціальних роликах по 25 монет.

Нагадаємо, що рятувальники ДСНС пройшли навчання у Польщі за міжнародними стандартами (ФОТО).

Фото: НБУ.

Коментарі

Читати далі