Українські полярники зафільмували унікальний момент, коли горбатий кит грався навколо криголаму “Ноосфера” в Антарктиці. Це сталося під час плавання судна протокою Пенола біля української станції “Академік Вернадський”.
Про це повідомили в Національному науковому центрі.
За розмірами тіла кита вчені визначили, що він є підлітком, тому вони припускають, що його мати могла бути неподалік.
Відео з горбатим китом зняв старший помічник капітана Андрій Старіш, а його колеги Карина Вишнякова та Вадим Ткаченко додали цікаві факти про цю антарктичну тварину.
Горбаті кити отримали свою назву через спинний плавець, який надає їх тілу горбатої форми, а також через звичку сильно вигинати спину під час пірнання.
Дорослі горбаті кити можуть досягати довжини до 18 метрів і ваги до 40 тонн. Цікаво, що зріст людини не перевищує розмірів хвостового плавця цієї тварини.
Дитинчата горбатих китів годуються молоком матері до року, але вже через шість місяців можуть почати їсти ту ж їжу, що і дорослі тварини – криля.
“Горбані проявляють багато активності біля поверхні води, вони стрибають, роблять сітки з бульбашок повітря під час живлення, активно вокалізують і збираються у групи. Про те, про що саме спілкуються ці дивовижні істоти, ми розкажемо разом з Science kids”, – додали полярники.
Нагадаємо, у всесвітньовідомому онлайн-шутері Fortnite від Epic Games з’явилася окрема мапа, яка детально відтворює столичний Майдан Незалежності. Це благодійний проєкт, спрямований на збір коштів для відновлення України.
Фото: Скріншот із відео Національного наукового центру
Нове помешкання отримала родина Катерини і Олексія Тарусіних. У ньому житимуть десять дітей віком від 4 до 16 років.
Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко
Родина переїхала на Київщину після того, як евакуювалася з Донеччини через обстріли російської армії. У новому будинку є просторі кімнати, сучасна кухня, дитячі ігрові зони тощо. Помешкання придбали коштом субвенції з державного бюджету.
«Щиро вітаю родину Тарусіних з цією важливою подією! Нехай новий будинок стане місцем, де пануватиме любов та гармонія, а для дітей — справжнім домом, де вони зможуть відчути себе по-справжньому щасливими. Вдячний таким родинам, які відкрили свої серця та дім для дітей, що потребують любові й турботи. Ви — приклад людяності та сили духу!» — написав Руслан Кравченко.
Нагадаємо, що у Богданівці на Київщині відкрили перший тимчасовий освітній простір.
У Запорізькій обласній клінічній лікарні вперше виконали стентування грудного відділу аорти — складне малоінвазивне хірургічне втручання, яке замінило традиційну відкриту операцію із розрізом грудної клітки.
Про це повідомили в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
Як це було
Операцію провели спільно з ендоваскулярним кардіохірургом Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. Над пацієнтом працювала злагоджена команда з трьох відділень лікарні: інтервенційної кардіології та рентгенангіографії, судинної хірургії та кардіохірургії.
Пацієнтом став 49-річний чоловік із посттравматичною аневризмою аорти, яка виникла після автокатастрофи у 2007 році. Ця патологія — «бомба сповільненої дії», здатна спричинити миттєву смерть у разі розриву. Аневризму виявили випадково, оскільки явних симптомів чоловік не мав.
Під час операції лікарі закрили уражену ділянку аорти спеціальним стентграфтом — внутрішнім каркасом, що стабілізує судину. Методика дозволяє уникнути значного травмування та пришвидшити відновлення пацієнта.
Нагадаємо, що до київської лікарні під’єднали дві мобільні котельні (ФОТО).
На території Київського міського крематорію та меморіального комплексу «Парк пам’яті» проведуть масштабний ремонт, реконструкцію та реставрацію. Головний акцент — на впорядкуванні зон, де проводять поховання українських військовослужбовців.
Проєкт передбачає також ремонт фасадів, гідроізоляцію, відновлення оздоблення стін і стель, захист бетонних конструкцій. Для зручності маломобільних груп облаштують пандуси та антиковзні підлоги.
Реставраційні роботи планують розпочати навесні. Проєкт уже отримав погодження Департаменту охорони культурної спадщини.
«Парк пам’яті» — архітектурно-містобудівний ансамбль із залами прощання, крематорієм, адміністративною будівлею, колумбарієм, парком і Стіною Пам’яті. Комплекс розташований поруч із Байковим кладовищем — пам’яткою національного значення.
За словами фахівців, через 50 років безперервної експлуатації комплекс перебуває в неналежному стані. Корозія конструкцій та зношеність обладнання вимагають термінового втручання.
Нагадаємо, що у Києві комунальники розчищають русло річки Либідь.
Коментарі