Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Дім за тиждень. Як підприємець із Луганщини розробив унікальний модульний будинок для переселенців

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Будинок, який можна зібрати власноруч всього за тиждень. Підприємець із Сєвєродонецька, що на Луганщині, розробив унікальний проєкт модульного житла. Вартість такого будинку – 400 доларів за квадратний метр, а сама конструкція – довговічна та може слугувати постійною, а не тимчасовою домівкою.

Перший прототип модульної будівлі Михайло Івонін створив у місті Кам’янець-Подільський. Сюди власник компанії SVOD та керівник науково-дослідного інституту «Водоочисні технології» евакуювався з родиною 24 лютого. Про особливості технології, універсальність конструкції та відповідальність бізнесу перед людьми підприємець розповів ШоТам.

Михайло Івонін

Підприємець із Сєвєродонецька Луганської області

Розробив проєкт унікального модульного будинку, який можна зібрати всього за тиждень

Доля мого бізнес-центру така сама, як і у всього Сєвєродонецька

До повномасштабного вторгнення у мене в Сєвєродонецьку був науково-дослідний і проєктний інститут «Водоочисні технології». Ми виробляли реагенти для протикорозійного режиму й обслуговували такі підприємства, як «Азовсталь», Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча та Лисичанський нафтопереробний завод. Також я є генеральним директором компанії SVOD, що займається виробництвом реагентів, які були розроблені інститутом «Водоочисні технології». Ми випускаємо протинакипні фільтри для побутових систем водокористування. 

У Сєвєродонецьку я відкрив бізнес-центр Ivonin Park, де розташовувалися офіси багатьох компаній. Навколо нього облаштував сквер і запропонував охочим посадити в ньому іменні дерева. На цій території ми створили незвичайний дитячий майданчик, зроблений з міського автобуса. Містяни приходили туди відпочивати: вони сиділи на газонах і дивилися мультфільми та кліпи, які транслювалися на великому екрані. Доля цього простору така сама, як і у всього Сєвєродонецька – у будівлю потрапив снаряд, дах зруйнований, мародери розграбували все всередині, а частина рослин у сквері засохла, тому що все літо їх ніхто не поливав.

модульного будинку розробник Михайло Івонін
Михайло Івонін біля бізнес-центру Ivonin Park у Сєвєродонецьку.

За два місяці розробили конструкцію модульного будинку

Я з родиною виїхав з міста 24 лютого – у мене двоє маленьких дітей, півтора та п’ять років, і насамперед я думав про їхню безпеку. Ми просто покинули Сєвєродонецьк, прямуючи в бік Чернівців. Однак, не доїхавши 100 км, вирішили залишитися в Хмельницькій області й зупинилися в селі Рудківці. Я задумався над тим, чим займатися далі.

За моїми плечима – довгі роки управління науково-дослідним інститутом, понад 20 патентів і всіляких розробок. Відтворити інститут з нуля було практично нереально, тому що всі кадри розкидані по Україні та за кордоном, немає лабораторії, атестації лабораторій і власне підприємства – у Сєвєродонецьку у нас був завод, який випускав реагенти. Я подумав: оскільки нині в Україні внаслідок війни багато руйнувань, то в майбутньому потрібно буде все відбудовувати, до того ж оперативно. Так у мене і з’явилася ідея створити будинки, які швидко зводяться.

Ми переїхали до Кам’янець-Подільського, взяли в оренду цех і почали розробляти конструкцію модульних будинків. У моїй команді були люди, які працювали на підприємстві в Сєвєродонецьку й переїхали в Хмельницьку область. Разом за два місяці ми створили проєкт, і вже на початку літа в Кам’янець-Подільському звели перший будинок, який слугував нам офісом. 

прототип модульного будинку

Будинок можна зібрати всього за тиждень

Після того як втілили свій проєкт у життя, ми переїхали до Хмельницького. Там я почав відновлювати компанію SVOD: відкрив цех, і мої співробітники, які працювали над розробкою конструкції будинку, тепер працюють там. Ми продовжуємо випускати нашу продукцію, протинакипні фільтри, яку виготовляли до повномасштабного вторгнення.

Щодо модульних будинків – ми відкрили деревообробний цех у Вінниці. Оскільки вже є розроблена конструкція, там уже працюють столяри. Вони виготовляють з дерева блоки. Зовні та всередині – дошка «двадцятка», між ними – пінопласт 200 мм, який утеплює будівлю. Ця конструкція відповідає норвезьким стандартам.

Її особливість у тому, що і зовнішній, і внутрішній боки виконані з добре підігнаної дошки, тож не потребують жодної обробки – на відміну від будинку, який зводиться із СІП-панелей або газоблоків і потребує штукатурних робіт, шпаклівки, фарбування. Усе це трудовитратно та збільшує термін виготовлення будівлі. А тут усього за тиждень збирається екологічний і теплий будинок. Зовнішній бік виготовлений з термодерева, що оброблюється при температурі 200 градусів, щоб зробити його більш стійким до погодних умов. Якщо є потреба, можна його додатково опалювати за допомогою електрокотла або спліт-системи, що працює до -25 градусів.

модульний будинок: конструкція

Чекаємо перемоги, щоб відновлювати Україну

Вартість будинку залежить від розміру та матеріалів. Наприклад, ясень є більш дороговартісним, ніж липа. У середньому будинок коштує від 400 доларів за кв. м. Для того щоб житло було ще доступнішим для наших клієнтів, ми готові продавати тільки блоки, з яких вони самі собі зможуть зібрати будинок. Вартість 1 кв. м стіни – 60 доларів. Тож стіни дому на 100 кв. м коштуватимуть приблизно 6-7 тис. доларів. У такому разі звести фундамент і дах потрібно буде самостійно або за допомогою майстрів. Важливо підкреслити, що це не тимчасове житло, а постійне, яке спроєктоване так, що може стояти багато років.

Такий модульний будинок має один або два поверхи. Клієнт може вибрати проєкт, який йому сподобався, ми замовляємо його архітектору, який прораховує кількість блоків та їх конфігурацію. Потім ми виготовляємо їх, і людина за допомогою інструкції збирає сама стіни. Це до снаги будь-кому, не потрібно мати спеціальну підготовку – блоки зроблені так, що це ніби великий лего-конструктор. Таке будівництво не потребує кранів. Поки що ми не приймаємо замовлення на виробництво, адже будівельний бум почнеться після закінчення війни, а не в її розпал. Тому ми чекаємо перемоги України, щоб відновлювати нашу країну.

модульний будинок для переселенців

Бізнес – це не про гроші, а про відповідальність

Підприємець – це людина, яка добровільно взяла на себе відповідальність. Насамперед за людей, яких вона наймає на роботу на своєму підприємстві. І з цією відповідальністю вона завжди йде по життю. Нині для мене дуже болісно усвідомлювати, що в Сєвєродонецьку у SVOD працювали 200 осіб, а тепер – 10. Усі люди роз’їхалися, і я переживаю за всіх співробітників, за те, як складаються їхні долі. Ми позбавлені звичного способу життя, спілкування в колективі, спільних планів і розвитку – і це дуже прикро.

Відповідальність підприємця поширюється не тільки на його співробітників, але й на суспільство загалом. Люди, які не займаються бізнесом, дивлячись на підприємництво, зазвичай бачать тільки гроші. А підприємець – це не стільки про гроші, скільки про те, як його дії покращують світ і життя конкретних людей зокрема. Коли продається товар або послуга, вони мають полегшити життя споживачів. Тільки в такому разі продукцію куплять, і тоді підприємець отримає прибуток. Чи то будинок, чи то протинакипний фільтр – ми виробляємо товар, який необхідний людям. На жаль, багато українців за цей рік втратили житло. Модульні будинки  – це можливість для них побудувати собі дім і повернутися до комфортного життя.

Суспільство

Українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ

Опубліковано

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання в Збройних силах новий український безпілотник «Амага-10». Дрон-камікадзе здатен розвивати високу швидкість та вражати бронетехніку з додатковим захистом.

Про це повідомили в Міноборони України.

Дрони можуть працювати як у ручному, так і в напівавтоматичному режимі. Вони мають посилену стійкість до ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

Також безпілотники можна оснащувати різними пристроями для виконання широкого спектра бойових завдань. У відомстві зазначили, що комплекс «Амага-10» назвали на честь історичного персонажа — сарматської цариці-воїна.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що у війську формують перший жіночий підрозділ для операторок дронів (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт Міністерства оборони

Читати далі

Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» модернізувала електричку для маршруту Київ – Чернігів (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Як оновили електричку

Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:

  • пандусами;
  • інклюзивними вбиральнями;
  • місцями для людей з інвалідністю;
  • кріпленнями для велосипедів;
  • камерами відеоспостереженням;
  • навігацією шрифтом Брайля;
  • зарядними портами Type-C і USB.

Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг

Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.

Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі