Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де на Великдень подивитись богослужіння онлайн? Перелік трансляції літургій ПЦУ, УГКЦ та РКЦ

Опубліковано

Оскільки через коронавірус будь-які великі скупчення людей опинились поза законом, церкви автоматично потрапили в список потенційно небезпечних місць, де можна заразитись коронавірусом.

Карантин не зможе завадити вашому релігійному життю  Ми в ШоТам підібрали для вас посилання на постійні онлайн-трансляції богослужінь різних конфесій. Тут же можна буде на Великдень подивитись богослужіння онлайн.

Клікайте на посилання і беріть участь у спільній молитві, не виходячи з дому.

Православна церква України

“На час запровадження державою, органами влади та місцевого самоврядування особливих посилених обмежень свободи пересування та свободи зібрань…надається тимчасовий дозвіл проводити  богослужіння у храмах самим лише священнослужителям та церковнослужителям і співакам, без особистої присутності мирян”, – пишуть на офіційному сайті ПЦУ. І наголошують: прийняті обмеження щодо порядку звершення богослужінь та інші зміни і обмеження в церковному житті є проявом сили віри, а не її слабкості.

Це значить, що ви сміливо можете опустити усі питання “а як же паски та ковбаса, хіба не святити їх на Пасху?” та долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості медіа трансляції.

Ось перелік онлайн-служінь для православних мирян:

  1. На офіційному YouTube-каналі єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ). Тут проводяться прямі трансляції з різних храмів. Якщо підпишетесь, то вчасно отримуватимете сповіщення про початок трансляції.
  2. Спасо-Преображенський собор. Тут на каналі Youtube під час карантину транслюються всі служби.
  3. Свято-Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир у Києві проводить трансляції своїх богослужінь на офіційній сторінці у Facebook
  4. Свято-Михайлівський собор ПЦУ у Житомирі та Храм св. Івана Золотоустого ПЦУ у Львові. Служби дивіться на сторінці протоієрея Назарія Лозинського (початок завжди о 10:00).

Українська греко-католицька церква

Предстоятель УГКЦ Блаженнійший Святослав солідарний зі своїм колегою з православної конфесії і нагадує про необхідність бути терплячим в часи епідемії. Бо “хоч суворі правила карантину, але сучасні фізичні кайдани не мають сили перед духовною свободою віри і духу, перед життям вічним, даним нам у Христі Ісусі”.

Ось перелік посилань на регулярні богослужіння для тих, хто належить до греко-католицької конфесії:

  1. Патріарший Собор Воскресіння Христового  у Києві
  2. Архикатедральний Собор Святого Юра у Львові: https://bit.ly/3aUIAO7 або https://sobor-svyura.lviv.ua/, для iOS та Android: https://bit.ly/2QhDwLR
  3. Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Львові
  4. Храми отців-редемптористів у Львові, Новояворівську та Тернополі
  5. Храм Вознесіння Господнього УГКЦ, Левандівка
  6. Храм Пресвятої Євхаристії у МДЦ Зарваниця
  7. Парафія храму Різдва Івана Хрестителя, Винники
  8. Церква Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці
  9. Церква Воскресіння, Львів
  10. Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла.

Українська римо-католицька церква

Основне джерело, де можна подивитись католицьке богослужіння наживо – це YouTube-канал Живе телебачення . Тут буває по кілька трансляцій одночасно. Періодично також бувають ретрансляції з Ватикану – молитов та католицьких релігійних церемоній за участю Папи Франциска.

Ось перелік львівських католицьких костелів, які ведуть медіатрансляції зі служби: 

  1. Римсько-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ
  2. Львівська катедра
  3. Римо-католицька парафія св. Антонія
  4. Римо-католицька парафія Матері Божої Неустанної Помочі
  5. Санктуарій Матері Божої Винниківської 
  6. Римсько-католицька парафія Архистратига Михаїла (Сихів, вул. Освицька)
  7. Римсько-католицька парафія парафія св. Йоана Павла ІІ,Львів-Сокільники
  8. Свята Меса у латинському обряді – на сайті EWTN

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі