Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим зайнятися з дітьми на карантині? Топ 5 настільних ігор від українських виробників

Опубліковано

Ви от уже 24 дні закриті з власними дітьми один на один в хаті, і єдина розвага – сперечатись з малечею, чия черга зараз вигуляти песика? Ми знайшли веселіші варіанти, чим зайнятися з дітьми на карантині.

Наприклад, позмагатись з ними за… майбутнє козацької держави! Чи подорожувати разом Україною, не встаючи з дивану. Або вчити з малими історію України через змагання та махлювання! (так, махлювання, бо більшості дат у однойменній грі ви навряд чи згадаєте одразу). 

Тримайте 5 цікавезних настільних ігор від українських виробників!

1. Козацький похід. Визначте долю країни самотужки

Ця настілка стосується часів славетного козацтва і поєднує в собі стратегічні дії на ігровому полі та карткові політичні інтриги, які плетуть козацькі ватажки. 

Як колись, політичним та військовим центром країни тут виступає Запорозька січ. Кілька суперлідерів намагаються привести державу до успіху. Але що робити, якщо кожен з них бачить цей шлях по своєму?

Мета “Козацького походу” – набрати у підсумку якомога більше балів. Їх можна набрати через:

  1. виконання завдань з вашої карти гетьмана;
  2. захоплення міст та поселеннь на мапі під час походів;
  3. виконання додаткових завданнь;
  4. використання у грі всіх фішок походів.

Ну то що, зможете, не зловживаючи батьківською владою, здобути гетьманські регалії?

Вік: 10+

Кількість гравців: 3-5

Вартість: 695 гривень

2. Подорож Україною. Прокладіть маршрут для майбутньої подорожі

Чим зайнятися з дітьми на карантині любителям активного відочинку? Готуватись до подорожей після карантину!

Гра “Подорож Україною” – це гра-ходилка з елементами покрокової стратегії для компанії від 2 до 5 осіб. Головне завдання тут – відвідати якнайбільше міст України та подолати якнайдовший маршрут. 

Для цього просто збирайте квитки на різні види транспорту. Варіантів багато, а мета одна – прокласти максимально довгі маршрути, подорожуючи містами України. 

Подорожуйте з родиною з допомогою гри, і може, коли епідемія піде на спад, ви вирішите по справжньому проїхатись маршрутами, які прокладали в часи соціальної ізоляції.

Вік: від 8 років

Кількість гравців: 2-5

Вартість: 200 грн

3. Містеріум. Комусь доведеться прикинутись мертвим

На початку гри “Містеріум” один із гравців бере на себе роль привида, що мешкає в покинутому маєтку. Решта гравців стають екстрасенсами. Вони в замку за запрошенням нового власника старого помістя

Хто зробив привида привидом? Магам потрібно розгадати таємницю маєтку та принести спокій у його стіни.

За старою легендою, привид — це душа колишнього господаря маєтку. Понад сто років тому він був покараний за скоєння злочину. Ходили чутки, що людину звинуватили помилково. 

Привид може розповісти те, що в день його смерті відбувалося в помісті, тільки проникаючи в їхні сни. 

Що треба від магів? Відтворити події останнього дня, щоб викрити справжнього злочинця. 

Вік: 10+

Кількість гравців: 2-7

Вартість: 750 гривень.

4. Адмірал. Відправте на дно кораблі всіх суперників

Даєш морські баталії! В ході гри доведеться маневрувати, намагаючись підставити вітрила своїх кораблів вітру. Ви будете вступати в бій із кораблями суперників, брати їх на абордаж. Або відправляти на дно.

У грі є різні рівні складності і можливість підлаштувати гру під себе: на найпростішому рівні «Лейтенант» правила легко пояснити маленькій дитині. Для підлітків підійде рівень складності «Капітан». А рівень «Адмірал» розрахований на найбільш досвідчених морських вовків.

До цікавинок гри можна віднести і книгу правил, яка для більшої атмосферності містить багато достовірного історично-пізнавального матеріалу. Завдяки тому, що в книзі описані реальні події, її навіть можна читати і як історичну довідку, і як художній твір.

Вік: 10+

Кількість гравців: 2-4

Вартість: 997 гривень.

5. Дата. Не переплутаєте місцями князя Святослава та Ігоря?

Чи знаєте ви, що було раніше: введення гривні в обіг чи, наприклад, підписання Будапештського меморандуму? Битва на річці Калка чи розорення Києва Боголюбським?

Ця гра точно для вас, якщо ви ненавиділи історію, а запам’ятовування дат вам ніколи не давалось. Замість того, аби зубрити – пограйте в настільну гру Data від WoodCat. Вона розрахована і на дітей,  і дорослих та досвідчених гравців. 

А готуватись з нею до ЗНО – одне задоволення.

У комплекті 100 двосторонніх карт з яскравими ілюстраціями, де на одній стороні картки вказано назву події, а на іншій її дата. Карти розділені на чотири різнокольорові колоди. Грати можуть 2-4 гравці. На початку кожен обирає собі колоду і по одній карті викладає на центр ігрового кола, датою вгору. Так формується стартовий часовий потік. Задача кожного гравця — викласти 5 своїх карток в ігрову лінію.

Тут достатньо розуміти інтуїтивно, коли це сталось, раніше, чи пізніше вже відомих подій.

Вік: 10+

Кількість гравців: 2-4.

Вартість: 320 гривень.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі