

Суспільство
Біля Макарова відбудували притулок, що майже знищили росіяни. Тепер тут живуть котики з прифронту
Козлик Боря був з характером
«Одного разу Галина їхала селом, а чоловік тягнув козлика, щоб зарізати. Вона викупила козлика Борю та запхнула його на переднє сидіння авто. Коли приїхала, каже: “Я козлика привезла”. Відчинила двері, а Борька як вискочить, як пожене всіх робітників по притулку. Хто на дерево, хто на вольєр заліз», — згадує Христина, що керує притулком з 2017 року.
Під обстрілами та майже відрізані від світу
«1 березня, коли скинули авіабомбу, на території були 6 працівників і ми з Христиною. Почалася пожежа, рятувальники до притулку дістатися вже не могли. Котів багато постраждало, тому що їхні котобудинки розбило бомбами. Вони вистрибували. Це було жахливо», — згадує Олександр.
«Дуже багато людей і фондів тоді допомагали. Навіть не згадаємо назви всіх», — каже Христина.
За 4 місяці збудували сучасний веткомплекс
«Великі склади, сучасну кухню та генераторну ми побудували за кошти людей, які робили нам перерахування. А це майже 800 000 гривень», — розповідає Христина.
«Ми обрали Макарівський притулок для тварин, бо ситуація там була критичною. Ідея зробити ветеринарний комплекс виникла для того, аби тваринки, які приходять на територію притулку, отримували належну медичну допомогу», — ділиться очільниця департаменту комунікацій Suziria Group Анастасія Рудавка.
«Велика частина бар’єрів у людей пов’язана з острахом того, що тварина може бути хворою чи нестерилізованою, не мати певної вакцинації. Особливо, якщо йдеться про евакуйованих тварин з прифронтових регіонів», — зазначає Анастасія.
Прийняли понад 200 котиків-переселенців
«Ці коти приїхали до нас із Сєвєродонецька, Луганська та Харкова. Вони були, як скелети, хворі. Зараз у хорошому стані — ми їх відгодували, стерилізували. Практично всіх чіпували. Можна приїжджати, вибирати собі», — говорить Олександр.
«Як бачать, одразу йдуть до мене. Бо всі тварини хочуть ласки», — додає Олександр.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ