Суспільство
Біля Макарова відбудували притулок, що майже знищили росіяни. Тепер тут живуть котики з прифронту
Козлик Боря був з характером
«Одного разу Галина їхала селом, а чоловік тягнув козлика, щоб зарізати. Вона викупила козлика Борю та запхнула його на переднє сидіння авто. Коли приїхала, каже: “Я козлика привезла”. Відчинила двері, а Борька як вискочить, як пожене всіх робітників по притулку. Хто на дерево, хто на вольєр заліз», — згадує Христина, що керує притулком з 2017 року.
Під обстрілами та майже відрізані від світу
«1 березня, коли скинули авіабомбу, на території були 6 працівників і ми з Христиною. Почалася пожежа, рятувальники до притулку дістатися вже не могли. Котів багато постраждало, тому що їхні котобудинки розбило бомбами. Вони вистрибували. Це було жахливо», — згадує Олександр.
«Дуже багато людей і фондів тоді допомагали. Навіть не згадаємо назви всіх», — каже Христина.
За 4 місяці збудували сучасний веткомплекс
«Великі склади, сучасну кухню та генераторну ми побудували за кошти людей, які робили нам перерахування. А це майже 800 000 гривень», — розповідає Христина.
«Ми обрали Макарівський притулок для тварин, бо ситуація там була критичною. Ідея зробити ветеринарний комплекс виникла для того, аби тваринки, які приходять на територію притулку, отримували належну медичну допомогу», — ділиться очільниця департаменту комунікацій Suziria Group Анастасія Рудавка.
«Велика частина бар’єрів у людей пов’язана з острахом того, що тварина може бути хворою чи нестерилізованою, не мати певної вакцинації. Особливо, якщо йдеться про евакуйованих тварин з прифронтових регіонів», — зазначає Анастасія.
Прийняли понад 200 котиків-переселенців
«Ці коти приїхали до нас із Сєвєродонецька, Луганська та Харкова. Вони були, як скелети, хворі. Зараз у хорошому стані — ми їх відгодували, стерилізували. Практично всіх чіпували. Можна приїжджати, вибирати собі», — говорить Олександр.
«Як бачать, одразу йдуть до мене. Бо всі тварини хочуть ласки», — додає Олександр.
Суспільство
- від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
- від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.
Коментарі
Суспільство
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik.
Коментарі