Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Повертаємося на ринок ЄС». Як харківський виробник б’юті-інструменту Staleks відновив роботу у Вінниці

Опубліковано

Ще 25 років тому харківська компанія Staleks складалася з кількох людей, які продавали та заточували інструмент для манікюру. Однак з роками підприємство почало зростати: маленька майстерня перетворилася на великий та потужний завод, а про продукцію українців дізналися в усьому світі.

Сьогодні Staleks називають одним із найвідоміших та найбільших виробників б’юті-інструментів в усьому світі. Довоєнні показники компанії вражають: експорт до 90 країн та понад 11 мільйонів виробів на рік. А отже, продукцію українців можна зустріти буквально в будь-якій точці світу.

З початком повномасштабної війни підприємці евакуювали більшу частину виробництва разом із командою – подалі від обстрілів та постійної небезпеки. У Вінниці компанія не лише перезапустила роботу, а й встигла повернутися на колишні показники та знову налагодити експорт до країн ЄС. Про переїзд, адаптацію на новому місці та роботу до перемоги ШоТам розповів колишній головний технолог виробництва, а нині – керівник релокованої частини компанії Ігор Хвостовський.

У Вінницю перемістилась компанія «Staleks» виробник продукції для  б'юті-індустрії - Вінниця Преспоінт

Якоїсь миті про наші інструменти дізналися в усьому світі

Нашій компанії вже більше 25 років. Однак на самому початку про якесь виробництво та власні заводи взагалі не йшлося. Ні, це просто були люди, які намагалися поступово продавати свій товар, зокрема, ножиці для манікюру. Або ж пропонували заточити старі.

Вже трохи згодом, коли цей бізнес дійсно почав працювати, з’явилася потреба у створенні власного маленького виробництва. Аби виготовляти свою продукцію та вдосконалювати її. Крок за кроком компанія зростала, а маленький завод перетворився на великий. Так про наші інструменти почали дізнаватися в усьому світі.

Звісно, тривалий час ми фокусувалися на українській аудиторії. Однак масштаби зростали, а з ними – й попит на якісну продукцію. І тепер нашими товарами користуються майстри манікюру якщо не в усьому світі, то щонайменше в більшості країн.

Staleks – це завод повного циклу виробництва, де створення інструменту починається з підготовки сталевого прута і закінчується упаковкою готового продукту. На підприємстві встановлено обладнання провідних американських, італійських, японських та німецьких марок. Частину устаткування компанія розробляє і проектує самостійно, а потім створює на базі власного інструментального цеху або за індивідуальним замовленням у закордонних партнерів. Техніко-виробнича база Staleks становить понад 1700 одиниць обладнання, яке розташоване на 19 виробничих підрозділах.

Хто захоче бігти на роботу, коли твоїй країні оголошують війну?

До ранку 24-го лютого у нас не було жодних думок про те, що росія може атакувати Україну з такою силою. А тому ніхто не готувався й не знав, як правильно діяти в такій максимально стресовій ситуації. Можу сказати, що 23-го числа наше виробництво ще відпрацювало повноцінний робочий день, а вже наступного дня все зупинилося.

Адже хто захоче бігти на роботу, коли твоїй країні оголошують війну? Тоді ми ще не розуміли, що потрібно робити. Тікати чи ні? Евакуйовуватися чи ні? До того ж варто сказати, що наше виробництво – це не маленька комірка, яку можна взяти й перевезти однією легковою автівкою.

А тому перший час ми взяли паузу. Допоки не дізналися про державну програму релокації бізнесу. Після цього одразу почали діяти. Ми взялися шукати приміщення, яке підійшло б під наші потреби та могло вмістити всі потужності. Як виявилося, це було не надто легким завданням.

Staleks - лідер з виробництва б’юті-інструменту

Ми евакуювали і обладнання, і наших людей

Спочатку ми вирушили на захід країни. Шукали приміщення одразу в кількох регіонах, але всі зусилля були марними. Нам або бракувало місця, або не підходили умови. Ми їздили, дізнавалися, спілкувалися, шукали і зрештою натрапили на Вінницьку область.

Після цього виник виникло питання: як перевезти сюди все необхідне обладнання та людей, які погодилися виїхати разом із нами у більш безпечне місце, ніж Харків. Державна програма релокації передбачала переїзд залізницею, проте це був не наш варіанти.

Ми обрали вантажівки. І нам дуже пощастило, що знайшлися люди, які погодилася на доволі небезпечну подорож до Харкова, аби забрати більшу частину нашого обладнання. Паралельно ми почали працювати в два етапи: харківська частина команди демонтувала верстати та вартажила їх до автомобілів, а інші – розвантажували фури та встановлювали обладнання на новому місці.

До повномасштабної війни на підприємстві працювали понад 1700 кваліфікованих фахівців, які щодня створювали майже 30 000 одиниць продукції. Асортимент компанії нараховує понад 50 номенклатурних видів: від професійного манікюрного інструменту, до шкіряних аксесуарів. Щорічно Staleks випускав близько 11 000 000 одиниць.

Повертаємося до довоєнних масштабів виробництва

Власне, так нам вдалося здійснити цей переїзд та доволі оперативно відновити роботу на Вінниччині. До речі, під час цього місцева влада не стояла осторонь. Зокрема, нам допомогли із житлом приблизно для сотні працівників, які релокувалися разом із підприємством.

Крім того, з нам весь цей час тримали зв’язок. На щастя, багато питань вирішувалися швидко. Однак ми і досі контактуємо з різних питань. Але найбільше тішить те, що практично змогли надолужити наші довоєнні масштаби, а за деякими напрямами – навіть перевершили попередні показники.

А ще особливо важливим є те, що навіть під час повномасштабної війни ми організовуємо роботі місця. Зараз колектив нашого виробництва – це 50% працівників, які погодилися виїхати з Харкова до Вінниці, і ще 50% місцевих мешканців, які стали частиною нашої команди.

релокована компанія з виробництва б'юті-інструменту

Харків – це залізобетон

Сьогодні наш харківський завод продовжує функціонувати. Попри обстріли та постійну небезпеку там залишилися люди, які не захотіли покидати свої домівки та роботу. Крім того, там досі є обладнання, яке ми не вивезли. Адже навряд чи воно змогло б витримати такий переїзд.

Харків – це залізобетон. Люди в Харкові хочуть працювати навіть у надскладний час, і ми змогли надати таку можливість тим, хто залишився в рідному місті. Звісно, нині там значно менші потужності, аніж були до повномасштабної війни. Але вони є. А отже, люди можуть працювати й заробляти, поки нашу країну атакує росія.

процес вирізання інструменту

Працюємо в нових реаліях та на повну силу

Ми плануємо розширювати виробництво, тож сьогодні це лише питання часу. Нам вже вдалося налагодити експорт до країн Європи, тепер продовжуємо напрацьовувати його в інших країнах. Звісно, працювати стало важче через поламану логістику, яка тепер вартує в кілька разів дорожче. Однак усе можливо, коли ти маєш бажання та досвід.

Ми вже роздумуємо, що хочемо вдосконалити та додати нового до нашого й без того широкого асортименту інструментів. Але поки що це таємниця. Спочатку потрібно зробити, а вже потім будемо про це розповідати. 

Сьогодні ми усвідомлюємо, що залишаємося на Вінниччині на невизначений термін. Ми точно переможемо, але ніхто не знає, коли. Тому говорити про цілковите повернення до Харківщини поки що доволі складно. Для багатьох із нас – це щось на межі мрії, адже хто не хоче нарешті повернутися додому? А поки працюємо в нових реаліях та з усієї сили. 

виробництво б'юті-інструменту

Суспільство

На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Опубліковано

У області наразі відновлено понад 17,5 тисяч об’єктів. Близько 9 тисяч із них – за сприяння міжнародних партнерів та фондів.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Зокрема, Фонд GEM частково відновив майже 1 100 об’єктів, УВКБ ООН — 2 800 об’єктів, БФ КАРІТАС — майже 3 500 об’єктів.

Відновлення області триває і за програмою єВідновлення:

Читайте також: У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

  • 1 етап – надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів. Погоджено майже 10 900 заявок на 1 млрд 344 млн грн.
  • 2 етап – сертифікати на купівлю житла. Погоджено 1 595 заявок на близько 4 млрд 685 млн грн.
  • 3 етап – компенсація на будівництво нового житла замість зруйнованого. Погоджено 415 заявок на понад 1 млрд 231 млн грн.

Робоча група «Прозорість та підзвітність» перевіряє тендерні закупівлі районів та громад Київщини, виїжджає на об’єкти будівництва та проводить наради. Кожна гривня має йти за призначенням.

Нагадаємо, естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Фото: єВідновлення

Читати далі

Суспільство

Бельгія виділить €200 млн та ракети ППО для України

Опубліковано

Бельгія планує передати Україні ракети для протиповітряної оборони та виділити 200 млн євро для участі в німецькій ініціативі з посилення української ППО.

Міністрка оборони Бельгії Людивін Дедондер заявила про це після засідання Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») 26 квітня, повідомляє видання RTBF.

Вона наголосила, що Бельгія залишається готовою надати підтримку Україні і продовжуватиме це робити найближчим часом.

Читайте також: США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

«Наша позиція залишається незмінною: коли Росія припинить своє вторгнення та відмовиться від незаконно окупованих територій, конфлікт закінчиться», – підкреслила Людивін Дедондер.

Крім того, прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив, що Брюссель посилить Україну винищувачами F-16 вже у 2024 році, фінансуючи це шляхом заморожених російських активів.

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: RTBF

Читати далі

Суспільство

Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Опубліковано

У застосунку «Дія» запустили мультишеринг копій документів, щоби надсилати їх в електронному вигляді одразу в системи установ.

Про це повідомляє Дія.

ЯК ПРАЦЮЄ ШЕРИНГ ДОКУМЕНТІВ

  • Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача
  • Користувач підтверджує запит «Дія. Підписом»
  • Копію автоматично надсилають у систему компанії або на e-mail. Тоді компанія може прикріпити її до відповідних заяв чи договорів

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  •  КОРИСТУВАЧУ – мати в «Дії» документ, копію якого потрібно надіслати, й активований «Дія. Підпис»
  •  УСТАНОВІ – налаштувати можливість отримувати копії в «Дії». Для цього потрібно написати команді впровадження в Telegram @DiiaStart

ЯКІ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА НАДСИЛАТИ

  • ID-картка
  • Закордонний паспорт
  • Картка платника податків
  • Свідоцтво про народження
  • Довідка ВПО
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт
  • Студентський квиток
  • Документи про освіту

Нагадаємо, завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича.

Фото: Дія

Читати далі