Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Равликовий бізнес в умовах війни. Кейс фермерів із Запоріжжя, які відновили роботу в рідному місті

Партнерський матеріал

Опубліковано

Вікторія та Олексій Сорокіни почали розвивати родинну равликову ферму три роки тому. А за день до повномасштабного вторгнення підприємці відкрили торгову точку в самому центрі Запоріжжя.

Заклад пропрацював менше доби – 24 лютого його довелося зачинити. Утім сьогодні равликовий бізнес знову працює, а скуштувати незвичні бургери приходять переселенці з Маріуполя та Бердянська.

До вирощування равликів прийшли випадково

Равликовий бізнес – це випадковість, яка перетворилася на родинну справу. До того Вікторія та Олексій займалися автоматизацією теплиць. Однак якось отримали незвичайне замовлення з модернізації ферми, на якій вирощували равликів. 

«Коли ми побачили процес вирощування, переробки, то захопилися ідеєю створити подібне підприємство і у себе. Так ми почали свій равликовий бізнес. Кажуть, що він для лінивих, але це зовсім не так», – розповідає Вікторія.

З 60 кг – до 1,5 тонни равликів

Три роки Олексій та Вікторія розвивали справу, їздили на фестивалі, вкладали гроші у розвиток ферми в селі Володимирівське неподалік Запоріжжя. 

Їхнє маточне стадо – так називають поголів’я равликів – спочатку нараховувало 60 кілограмів, згодом зросло до півтори тонни равликів. Родина сама займається усім процесом – вирощуванням равликів, їх переробкою та продажем смаколиків. 

У приміщенні, де зберігається постійна температура та вологість, вирощують равликів. Також мають пасовище, де висаджують рапс для відгодовування. Продавали равликові смаколики на ярмарках, фестивалях та дегустаційних заходах. 

Відкрили заклад, а наступного дня – зачинилися

За день до повномасштабного початку вторгнення Росії фермери відкрили у центрі Запоріжжя торгову точку, аби люди могли скуштувати продукцію з равликів. Але вже наступного дня заклад довелося закрити. 

«Звісно, ми не були готові до такого розвитку подій та вивезли родину до села, щоб підготуватися до найгіршого сценарію. Прожили там тиждень, облаштували сховище, запаслись продуктами. Дякуючи нашим захисникам, найгіршого сценарію не сталося. Через деякий час вирішили знову працювати, бо були перебої з харчами, речами першої необхідності», – розповідає Вікторія.

На її думку, відновлення бізнесу – це не просто прибуток, а й підтримка економіки.

«Якщо ніхто не буде працювати, хто ж тоді буде забезпечувати економіку та наших захисників. Багато наших родичів, знайомих та партнерів у перші дні стали до оборони у лавах Збройних сил України. Ми знали, що є проблеми з оснащенням наших бійців, тому вирішили знову відкрити свою точку, щоб заробляти гроші та допомагати іншим», – додає підприємиця.

Сталося диво – люди почали купувати равликів

Надій на те, що хтось під час війни буде їсти равликів, у підприємців не було. Тому Олексій та Вікторія вирішили, що треба запускатися із «зрозумілими» для всіх продуктами. 

Відтак обдзвонили усіх своїх партнерів-фермерів, замовили сири, «молочку», випічку, спаржу тощо. А ще поклали у морозильну камеру равликів – про всяк випадок. З такою пропозицією відкрили точку для клієнтів.

«І сталося диво! Люди почали приходити та купувати саме равликів, а потім ми додали устриць від наших партнерів, і їх також почали купувати. Це було неймовірно! Завдяки цьому нам довелося знову запустити наше виробництво і вивести на роботу кухарів, які місяць сиділи вдома. Ми вірили, що у нас все вийде. Після того, як почали продавати, у нас зросли доходи і з’явилася можливість підтримувати наших захисників», – каже Вікторія. 

Серед наших клієнтів – переселенці з Бердянська та Маріуполя

Неочікувано для самих підприємців, щодня нових клієнтів лише більшало. Крім того, до міста почали приїжджати нові люди – переселенці, які покинули свої домівки через війну.

«Наші покупці кажуть, що, купуючи устриці та равликів, вони відчувають дім та море. Є одна дівчина з Бердянська, вона часто приходить вечорами, купує порцію равликів і довго сидить біля нашої точки, певно, згадує домівку. Зараз люди не будують далекоглядні плани, живуть одним днем, тож дозволяють собі поласувати смаколиками», – кажуть фермери.

Завдяки равликовому бізнесу Олексія та Вікторії восьмеро людей мають постійну роботу та стабільну заробітну плату, а самі підприємці сплачують податки, підтримуючи економіку та щодня наближаючи перемогу України. А ще допомагають переселенцям, які приїжджають до міста з небезпечних районів. 

Вікторія мріє, що невдовзі Україна повернеться до мирного життя і вони знову братимуть участь у крафтових фермерських фестивалях та популяризуватимуть равликовий продукт. 

Суспільство

В Україні запрацював проєкт з безоплатної вакцинації та чипування тварин

Опубліковано

Міжнародний фонд захисту тварин IFAW спільно з українською соціальною ініціативою Save Pets of Ukraine оголосили про запуск програми “Лапки в безпеці”. Ця програма спрямована на комплексну допомогу домашнім улюбленцям і створена з метою забезпечення їхньої безпеки та благополуччя.

Про це повідомляє ТиКиїв.

Про програму

Протягом програми “Лапки в безпеці”, що триватиме з 9 травня по 10 червня, власникам тварин пропонується безкоштовний пакет ветеринарних послуг. Цей пакет включає щеплення від сказу та інших інфекційних хвороб, а також процедуру чипування.

Читати також: На Пейзажній алеї знесли незаконну “церкву-МАФ” УПЦ МП

Не встановлено обмежень на кількість домашніх улюбленців, яких може вакцинувати один власник. Пріоритет в наданні послуг мають тварини внутрішньо переміщених українців.

Безплатно вакцинувати своїх улюбленців у Києві та Київській області можна за такими адресами:

  • “Ветпланета” — Київ, вул. Радистів, 23, тел. (067) 992-37-77;
  • Гостомельський притулок — Гостомель, вул. Свято-Покровська, 213, тел. (050) 597-89-31.

Лікарі приймають за попереднім записом. 

Нагадаємо, що український технологічний стартап отримав грант від USAID.

Також ми повідомляли, що в Дії нагадали, як при відключенні світла не залишитися без інтернету.

Фото: zootovary

Читати далі

Суспільство

В Криму знищили два ворожих винищувача

Опубліковано

Під час широкомасштабної атаки, що відбулася з 14 на 15 травня в тимчасово окупованому Криму, було знищено два російські винищувачі МіГ-31.

Про це повідомляє Мілітарний.

Журналіст розслідувач The New York Times, Крістіан Тріберт, опублікував високоякісні фотографії наслідків атаки Збройних сил України на військовий аеродром Бельбек, що використовується російськими окупантами.

Читати також: Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток

На супутникових знімках від компанії Maxar чітко видно руйнування бойових літаків, що дозволяє встановити точний тип знищених літальних апаратів. Важливо відзначити, що йдеться про винищувачі-перехоплювачі МіГ-31, які відрізняються від носіїв аеробалістичних ракет МіГ-31К. За допомогою представлених супутникових знімків стоянки літаків можна зробити висновок, що крім МіГ-31, був знищений принаймні один винищувач Су-27 або Су-35.

Також був поранений один МіГ-29. Ймовірно, інші російські літаки, які перебували на авіабазі, також зазнали певних пошкоджень.

Нагадаємо, що декілька серій відомого серіалу “Бріджертони” знімала українка.

Також ми нагадаємо, що у Дії нагадали, як при відключенні світла не залишитися без інтернету.

Фото: Maxar

Читати далі

Суспільство

Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток

Опубліковано

“Ми для себе однозначно вирішили, що кожне живе створіння, яке народилося на нашій фермі, повинно прожити своє життя до кінця і щасливо”, – каже власник ферми “Голока”, Валерій.

Історія Валерії

Привіт усім! Мене звати Валерій, я засновник ферми Голока. В перекладі з санскриту означає планета корів.

Корови для нас – це члени сім’ї. Кожна з них для нас надзвичайно важлива. Ця ферма робилася власними коштами, власними руками. Мені допомагав син, допомагала дружина морально. Так помаленьку ми зробили те, що змогли.

Читати також: Лікарі поставили на ноги нерухомого хлопчика (ВІДЕО)

Переїзд в село на знайомство з приютом

Життя так склалося, що близько семи років тому ми з міста переїхали жити в село, де придбали велику ділянку землі.

Одна із моїх знайомих попросила їй допомогти доставити бичка новонародженого у приют під назвою Пхумі. Вона знаходиться в Миколаївській області. І фактично я можу сказати, що ця ферма стала для мене натхненням.

Я всім раджу, всім небайдужим людям, яких хоча б трохи цікавить життя курів, їхня доля, і тих, хто дійсно оболівають за те, що корови жили і помирали своєю смертю, а не на бійнях, відвідати цей приют.

Повномасштабне вторгнення

Взагалі по професії я будівельник, але з початком війни всі замовлення будівельні буквально зупинилися. І ця молочна справа дійсно стала для нас спасією.

На фермі в нас 4 корови. Ще не всі війні, але 50 літрів в день ми маємо молочка. Особливого молочка. Ми вибрали породу джерсей. Це дуже хороша порода, ви побачите їх. Це дуже цікаві, дуже характерні корови.

Також у нас є наша сироварня, місце, де відбувається магія під назвою виробництво сиру. Починаючи з молока, виробництво сиру може займати від кількох годин до півроку, до року. більше 15 одиниць молочної продукції.

Сюди входять не тільки сири, а й масло, маслогі, сметана, йогурт, молоко. Наші покупці загалом люди з усієї України. Це люди, які дійсно розуміють ту філософію, яку ми сповідаємо, а саме чистого, некровавого молока. У священих писаннях неодноразово вказується на те, що причини війн на планеті відбуваються через те, що вбиваються тварини. І особливо важливою твариною на Землі вважається саме корова. Це стало для мене місією, це стало для мене основою мого життя.

Нагадаємо, що жінки, які заснували стартапи у сфері технологій можуть отримати грант: як взяти участь.

Також ми повідомляли, що український бренд створив колекцію благодійних вишиванок: яскраві фото військових жінок.

Читати далі