Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

500 піц на день. Підприємець з Донеччини щодня годує десятки людей з прифронтових територій

Партнерський матеріал

Опубліковано

Ігор Виноградов – підприємець з Донеччини, який зараз працює в Дніпрі. У квітні власник піцерій перевіз обладнання з двох своїх закладів – у Покровську та Мирнограді. На новому місці Ігор випікає до 500 піц на день та відвозить їх на Донеччину. Для людей, які перебувають у притулках, ховаються у підвалах через обстріли або перебувають на лікуванні.

Втратив бізнес, але не зневірився

До початку повномасштабної війни у Ігоря було чотири піцерії – дві у Маріуполі та по одній в Покровську та Мирнограді. Піцерії у Маріуполі він втратив – усе обладнання згоріло через потрапляння у приміщення снаряду. Попри це Ігор не опускає руки. Він не зневірився, а щодня продовжує працювати, підтримуючи українців у скрутні часи.

У Дніпрі Ігор орендував виробниче приміщення та облаштовану кухню для приготування їжі. Підприємець каже, що йому пощастило, адже приміщення було відремонтованим, у ньому лише розставили обладнання – піч для випікання піци, холодильник – та почали працювати.

Друзі порадили звернутися до благодійної гуманітарної організації World Central Kitchen. Ця установа допомагає закладам харчування готувати їжу та роздає продуктові набори для людей, які опинилися у скрутних обставинах і не можуть купити їжу. Ігор підписав з ними угоду на виготовлення піци. За три тижні роботи у піцерії виготовили понад 26 000 порцій – це понад 6 000 піц. 

Одна з піцерій підприємця в Маріуполі. Фото – до повномасштабного вторгнення російської армії. Наразі обидві піцерії в Маріуполі знищено снарядами окупантів.

Новий рецепт з улюбленими інгредієнтами

Щодня його команда випікає до 500 піц. До війни у піцеріях «Моко піца» був великий асортимент піци – понад 30 найменувань. Аби щодня виконувати велике замовлення, розробили нову рецептуру. Продукти закуповують у супермаркетах Дніпра та у місцевих підприємців. 

«Через війну є певні проблеми з поставками продуктів, ми не можемо зараз у великих об’ємах робити багато різних варіантів піци, для яких треба різні сири, копченості, морепродукти. Тож наша команда розробила новий рецепт. Він доволі простий, але при цьому там є усі інгредієнти – моцарела, бекон, томати», – каже Ігор.

До повномасштабної війни у піцеріях «Моко піци» робили тісто, яке «дозрівало» у холодильнику. Цей рецепт використовують і зараз, попри великі об’єми та швидкість виготовлення. Усе заради того, аби зробити смачний продукт. 

Піца для багатодітних родин та прифронтових селищ

Кому доставляти піцу, вирішує замовник – World Сentral Kitchen. Також підприємець співпрацює з міською владою Покровська та Мирнограда, яка знає про потреби жителів, які залишаються на Донеччині. Нещодавно його команда доставила піцу родинам, які виховують дітей у будинках сімейного типу, а також побувала у прифронтових селах Покровського району.

«Двічі на день ми їздимо на Донеччину, щоб доставити замовлення. Люди вдячні, коли ми привозимо їм запашну піцу. Також я радію, що завдяки цьому проєкту моя команда має роботу, працівники отримують заробітну плату і можуть прогодувати свої родини. Це не той формат, до якого ми звикли, але зараз ми можемо бути корисними людям саме такою роботою, тому робимо її», – розповідає Ігор.

Намагаємося бути максимально корисними

Соціальна відповідальність у скрутні часи – не новина для підприємця. Коли у 2020 році почалася пандемія коронавірусу, чоловік безкоштовно розвозив піцу лікарям станції швидкої допомоги у Маріуполі та Покровську. У такий спосіб Ігор віддячував медикам, які працювали без вихідних, рятуючи пацієнтів.

«Зараз надзвичайно багато людей, які через війну опинилися без роботи та житла. Щодня ми бачимо великі черги тих, хто приходить до різних центрів за гуманітарною допомогою. Усіх нагодувати не вдається, але ми намагаємося бути максимально корисними. Завдяки фонду World Central Kitchen ми можемо зараз продовжувати працювати та годувати людей, які опинилися у скрутному становищі, я надзвичайно вдячний за таку можливість», – додає власник піцерії.

Наразі підприємець продовжує пошуки приміщення у центрі України, аби його «Моко піца» знову працювала як бізнес для відвідувачів: коли до піцерії заходять клієнти, обирають піцу на свій вибір і за кілька хвилин отримують замовлення. 

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі