Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

84 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

84-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:15

Чи могли б ми в мирний час повірити, що перевезення автівок з одного міста до іншого може вважатися героїчним вчинком? Війна змінює все. Фельдшерка з Луганщини Світлана ризикнула власним життям, аби два автомобілі «швидкої» зі зруйнованого медзакладу продовжували рятувати життя українців. Машини вивозила разом із батьком, а дорогою потрапила під обстріл. Свою надзвичайну історію порятунку транспорту медик розповіла ШоТам.

17:00

Воїни 92-ї механізованої бригади захопили трофейну артилерійську установку «Акація-М» під час боїв у Харківській області.

16:50

Підрозділ протиповітряної оборони Десантно-штурмових військ ЗСУ збив російський безпілотник ZALA, поціливши в нього із зенітно-ракетного комплексу «Стріла-10».

16:15

Європейська комісія затвердила план відбудови України та вже провонує виділити 9 млрд євро макрофінансової допомоги.

15:50

У тимчасово окупованому Мелітополі підірвали бронепотяг російських окупантів.

15:25

У застосунку «Дія» запустили збір коштів на допомогу армії через платформу United24.

14:35

Державна служба України з надзвичайних ситуацій отримала 85 безпілотних літальних апаратів DJI Mavic 3 Fly More Combo, призначених для проведення розвідки та супроводу заходів з розмінування.

14:30

У Добротвірський громаді Львівської області побудували асфальтобетонний завод потужністю 120 тонн асфальту за годину.

14:10

Артилерія Збройних сил України знищила командний пункт бригади Чорноморського флоту Росії. Троє офіцерів загинули, а 14 – отримали поранення.

13:20

Бійці підрозділу протиповітряної оборони 57 ОМПБр збили черговий літак російських окупантів.

12:50

Бійці Збройних сил України почали нищити російську бронетехніку сучасними ракетами Brimstone, які надали партнери.

12:15

Посівну кампанію в районах Миколаївської області, де не відбуваються бойові дії, завершено на 80-85%. Про це повідомив очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім в інтерв’ю виданню Інтерфакс.

«Голови райдержадміністрацій повідомляють, що там, де це можливо, посівну кампанію завершено на 80-85%», – сказав Кім.

За його словами, миколаївські аграрії вже закупили добрива та пальне й тепер будують собі додаткові склади, бо «через проблеми з логістикою збільшується час доставки».

11:45

Укрзалізниця попри воєнний стан модернізувала електропоїзд для більш комфортного та безбар’єрного перевезення пасажирів.

11:00

Українські військові розбили мінометну позицію, блокпост та взводний опорний пункт окупантів.

10:30

У Миколаївській області Збройні Сили України збили винищувач окупантів.

10:00

Перший центр Дія.Бізнес за кордоном відкрили у Варшаві. Із 18 травня кожен українець у Польщі зможе безкоштовно отримати в центрі Дія.Бізнес фахові консультації щодо ведення бізнесу, перебування, проживання та працевлаштування на території Польщі.

09:30

В окупованому Мелітополі Запорізької області українські партизани ліквідували російських військових високого рангу. Про це повідомили у зведенні Запорізької обласної державної адміністрації на фейсбук-сторінці.

За їхніми даними, окупанти цю  ситуацію намагаються приховати.

«Але у місті російські військові посилено перевіряли приватний транспорт, ймовірно, у пошуках партизан», — йдеться у повідомленні.

09:00

Січеславські десантники влучним ударом ліквідували російських загарбників, які ховалися в окопах, а також бойову машину піхоти окупантів.

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі