Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

28 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

28-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

21:00

Львівські десантники ліквідували диверсантів на цивільному транспорті.

20:20

У Миколаївській області Збройні Сили України збили ворожу крилату ракету.

19:10

Українські захисники продовжують нищити техніку російських окупантів на Чернігівщині. Фото з черговим розбитим танком оприлюднили на сторінці Міністерства оборони в Facebook.

18:40

Українка Кароліна Махно у Хорватії здобула золоту медаль на чемпіонаті Європи з боксу серед спортсменів віком до 22 років.

17:55

Бійці Збройних сил України захопили частину російської станції радіоелектронної боротьби «Красуха-4». Це одна з найпотужніших станцій РЕБ окупантів

17:15

З’явилося відео, як українською «Стугною» знищили техніку РФ на Київщині

16:45

У селі Криві Коліна Тальнівського району на Черкащині церква вийшла з московського патріархату й перейшла до Православної Церкви України.

16:20

Для потреб Збройних Сил України міжнародні партнери передали 50 військових автомобілів швидкої допомоги.

15:45

Тероборонівці столиці знищили три безпілотники російських окупантів, які агресор позиціонує як новітні та високоточні БПЛА.

15:00

Повітряні сили Збройних Сил України збили два літаки окупантів на Харківщині.

14:10

Збройні сили України збили вже 105 літаків російської армії. Це понад п’ять авіаційних полків, повідомив під час брифінгу радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, лише впродовж минулої доби, 22 березня, нашим захисникам вдалося збити 6 літаків, 1 гелікоптер, 5 безпілотників та 5 крилатих ракет РФ.

13:50

Збройні сили України оточили міста Ірпінь і Буча та селище Гостомель, що під Києвом. Про це повідомили на сторінці Бучанської міської ради в Facebook.

13:10

Sony офіційно додали українську мову до PlayStation 5. Про це написав у телеграмі блогер Тайлер Андерсон.

12:30

Військові Десантно-штурмових військ Збройних Сил України знищили сотні російських окупантів та перетворили на металобрухт сотні тонн ворожої військової техніки.

Роботу українських десантників або «марунових беретів» показали у Командуванні Десантно-штурмових військ ЗСУ.

12:00

Сили спротиву Сіверщини разом із місцевими патріотами знищили російський бронеавтомобіль «Тигр».

11:40

На Київщині Збройні сили України не припиняють успішно відбивати атаки окупантів. Сили оборони змогли покращити позиції в Ірпені та селі Мощун.

11:30

Головне управління розвідки Міноборони України припускає, що білоруська армія незабаром може вторгнутися на територію України. Аби відмовити військових брати участь у російсько-українській війні, створили сайт з контактами білоруських військовослужбовців та їхніх родичів.

Сервіс пропонує кілька варіантів спілкування з білоруськими солдатами. Зокрема, військовим можна надіслати смс-повідомлення, лист на електронну пошту, повідомлення у месенджер WhatsApp або ж зателефонувати на особистий номер.

Скріншот з сайту, який пропонує написати білоруським військовим.

10:35

Бійці Збройних сил України вже вдев’яте розтрощили російську окупаційну армію на аеродромі в Чорнобаївці. Про це повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, в ніч з 22 на 23 березня українські військові знищили чергову партію реактивних систем залпового вогню РФ, які гатили по Миколаєву.

«Сьогодні їх крили з невеликими перервами години три. Чергові РСЗО Смерч, які били по Миколаєву, сьогодні замовкли. Ймовірно, ця партія замовкла назавжди. Боєкомплект до них знищено, було яскраво. Концерт був з прекрасною підсвіткою та численними займаннями», – написав Арестович.

10:15

Збройні Сили України успішно відбили напад бойовими вертольотами К-52 противника на Харківщині.

09:40

Українські захисники знищили командира бригади морської піхоти Росії полковника Шарова. Він командував тими піхотинцями, які хотіли штурмувати Одесу, але були ліквідовані під Миколаєвом та Маріуполем.

Про це повідомив речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук.

«Пам’ятаєте, ми напередодні говорили про те, що морпіхи, які хотіли штурмувати Одесу, гниють тепер під Миколаєвом та Маріуполем? Прийшла ще одна гарна звістка. Командира бригади морської російської піхоти наші військові знищили. І так буде з кожним, хто намагається гвалтувати українських жінок. Хто намагається вбивати наших дітей. І нема їм пробачення…», – сказав Братчук.

09:15

Підрозділи 24 ОМБр імені короля Данила знищили на Луганщині склад боєприпасів та зброї російських військ. 

08:30

Бійці полку «Азов» та 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського знищили російський літак, два танки і безпілотник окупантів.

08:00

На Чернігівщині підрозділи територіальної оборони знищили колону техніки російських загарбників.

Суспільство

Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Опубліковано

Українець по імені Коргі Лакі відзначився як одна з моделей для пам’ятника королеві Єлизаветі II, який недавно було відкрито у британському графстві Ратленд.

Про це повідомляє BBC Україна.

Фото: Getty Images

Про памʼятник

Бронзовий пам’ятник, який встановили поруч з бібліотекою в Окемі, став центром уваги під час офіційного святкування дня народження королеви, на яке зібралося чимало людей. Художник Хайвел Претлі зобразив королеву, оточену трьома коргі – її улюбленцями.

За інформацією ВВС Україна, однією з моделей для королівських собак став пес українки Антоніни Кириленко.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Коргі Лакі

Одного дня чоловік Антоніни вирішив взяти собаку по кличці Лакі із собою на роботу, прогулятися через парк. Там їх зустрів скульптор Хайвел Претлі. Лакі став моделлю для постаменту пам’ятника, ставши прототипом для коргі, який стоїть на задніх лапах.

Фото: Антоніна Кириленко

Скульптор уважно вивчив поведінку та особливості песика, грався з ним і зробив багато фото, щоб якомога точніше відтворити його у скульптурі. Родина Лакі була постійно на зв’язку з митцем та бачила весь процес створення монумента: від маленької глиняної скульптури – до відлиття бронзової статуї. Результат, за словами Антоніни, перевершив усі їхні очікування.

Нагадаємо, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Getty Images

Читати далі

Суспільство

В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Опубліковано

Голосування щодо перейменування 19 топонімів у застосунку “Київ Цифровий” триватиме до 12 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, важливо почути думку мешканців столиці перед тим, як депутатський корпус Київської міської ради прийме рішення про перейменування цих міських об’єктів.

Варіанти змін

Пропозиція змінити назву площі між вулицями Січеславською та Кирпи на честь Північноатлантичного альянсу внесена. Крім того, киянам запропоновано обрати нові назви для вулиць Тургенєва, Пушкіна, Брюсова, Боткіна, Крилова, Нахімова, Достоєвського, Єсеніна, Ковалевської, Чаадаєва та Заслонова.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Також, пропонується перейменувати вулицю Станіславського на вулицю Богдана Ступки. Представники театру імені Івана Франка зауважують, що саме на цій вулиці проживав Ступка і працював у театрі протягом понад 30 років. Вони вважають, що це буде відповідним і символічним кроком для всього театрального мистецтва, якщо ця вулиця отримає ім’я великого українського актора.

Користувачі застосунку “Київ Цифровий” можуть обрати варіант, який, на їхню думку, є найбільш доцільним для перейменування конкретного топоніма. Для участі в голосуванні потрібно перейти до розділу “Електронна демократія”, обрати “Опитування”, переглянути перелік назв та проголосувати.

Як проголосувати

Для того, щоб проголосувати в додатку “Київ Цифровий”:

  • обирайте “Електронна демократія” ⟶ “Опитування”;
  • переглядайте перелік назв і натискайте “Проголосувати”.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: Київ Цифровий

Читати далі

Суспільство

В Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину

Опубліковано

Четвертого травня в столиці буде представлена фотовиставка, на якій буде представлено фотографії, зроблені 65 журналістами, які зафіксували воєнні злочини РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє Інститут масової інформацію.

Про акцію

Інститут масової інформації (ІМІ) та UNESCO звернулися до українських журналістів, репортерів і фотографів з проханням задокументувати наслідки шкоди, яку російська агресія завдала церквам, театрам, бібліотекам та культурним діячам.

Виставка об’єднала роботи 65 фотожурналістів. Через об’єктиви їхніх камер ми бачимо пошкоджені фасади церков, розбите скло культурних центрів, обвалені стелі театрів та попелом засипані бібліотеки. Саме вони зафіксували роботу художників, перформерів, культурних діячів і волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Як потрапити на виставку?

Виставка працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з 4 травня до 19 травня включно.

Адреса: вулиця Терещенківська, 15. 

Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок – вихідні).

Вхід вільний.

Проєкт реалізує Інститут масової інформації за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.

Нагадаємо, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Також ми повідомляли, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: Валентин Кузан

Читати далі