Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

23 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

23-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

22:00

Під час спроби прориву ворог втратив 8 танків, 11 БМП і взвод піхоти. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Оперативно-тактичного угруповання «Схід».

20:45

На Луганщині під Кремінною українські гвардійці захопили техніку російських загарбників. Нашим бійцям дісталася трофейна бойова машина піхоти БМП-1 в робочому стані з повним боєкомплектом, придатна для виконання бойових завдань.

20:40

Під час бойового зіткнення на Луганському напрямку військові 57-мої окремої мотопіхотної бригади відібрали у ворога їхнє озброєння і засоби зв’язку. Про це бригада повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

20:15

В Одесі українській системі Протиповітряної оборони вдалося знищити ворожі російські дрони. Відомо, що ті проводили розвідку. Про це повідомив речник Одеської ОВА Сергій Братчук.

20:05

У мережі показали нові кадри знищення ворожої техніки Bayraktar TB2.

19:40

На Полтавщині місцеві мисливці відібрали понад 10 ворожих танків, а також кулемети й автомати й передали їх Збройним Силам України. Про це повідомили у пресслужбі Полтавської обласної військової адміністрації.

18:20

Кіберполіція заблокувала вже 1500 ворожих ресурсів з майже 15 мільйонною аудиторією. Про це повідомляє голова Нацполіції Ігор Клименко у Facebook.

17:35

Українські військові під час боїв у Чернігові знайшли уламки горщиків XVIII століття і передали їх до музею. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Комітету гуманітарної та інформполітики.

17:20

Біля Тростянця на Сумщині українській військові знищили колону російської техніки. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

18:00

Українські військові знищили зенітно-ракетний комплекс «Бук» російських окупантів на Чернігівщині. Про це повідомили на фейсбук-сторінці оперативного командування «Північ».

15:05

25 окрема повітрянодесантна Січеславська бригада знищила ворожу техніку разом з особовим складом.

14:50

Українські воїни прогнали кадирівців і відібрали велику партію трофейної техніки та озброєння. Про це повідомили на фейсбук-сторінці 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського.

14:25

В Україні запрацював офіційний сайт Центру національного спротиву – sprotyv.mod.gov.ua. Головне призначення сайту – підтримка та координація всіх, хто бажає боротися за звільнення України від російських загарбників. Про це повідомили на телеграм-каналі Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

14:10

Українські захисники знищили ворожий комплекс РЕР “Торн” і командно-спостережний пункт БТГр поблизу Чернігова. Цю техніку було виявлено вчора увечері, а ліквідовано сьогодні на світанку. Про це повідомляє прес-служба Оперативного командування “Північ”.

13:35

За оцінками Пентагону, Збройні Сили України встановили рекорд в ефективності використання ПТРК Javelin.  Про це повідомляє заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

12:55

Вчетверте 58-а окрема мотопіхотна бригада ім. Гетьмана Івана Виговського розбила російську понтонну переправу на одному і тому ж місці. Про це повідомляють на сторінці бригади.

12:30

Українські захисники успішно протистоять ворогові і цього разу захопили ворожу самохідну артилерійську установку.

12:20

Україна отримає другий транш макрофінансової допомоги ЄС у розмірі €300 млн. Про це повідомив виконавчий заступник голови ЄК Валдіс Домбровскіс.

12:05

Над територією Вінниччини збили три ворожі крилаті ракети. Про це повідомив голова Вінницької ОВА Сергій Борзов.

12:00

Компанія Samsung Electronics виділить для Товариства Червоного Хреста України $6 млн, що буде спрямована на потреби найбільш вразливих верств населення.

10:50

Над Одеською областю зенітний ракетний підрозділ Повітряних Сил Збройних Сил України збив ворожу крилату ракету морського базування. Про це повідомляє Повітряне командування “Південь”.

10:30

У Бучанському районі, підрозділами ППО Сухопутних військ України збито ворожий винищувач-бомбардувальний СУ-34. Про це повідомляє голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк.

10:20

У ЗСУ показали, як знищують техніку окупантів з українського протитанкового ракетного комплексу ПТРК “Стугна-П”.

9:40

За минулу добу бійці Збройних сил України та інших формувань, що захищають нашу країну, ліквідували 14 200 росіян, знищили майже 450 танків та 93 літаки противника. 

9:30

Українські спецпризначенці знищили російський «Тигр» із високопосадовцем.

9:00

Збройні сили України зупинили просування вглиб країни двох полків російських загарбників.

Суспільство

В Києві висадять 6 млн квітів за 2024 рік

Опубліковано

Протягом 2024 року у Києві планується висадження близько 6 мільйонів квітів.

Про це повідомляє КМДА.

Озеленення

Значну частину рослин комунальники вирощують у власних оранжереях.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

Здебільшого висаджуватимуть багаторічні рослини й такі, що пристосовані до міських умов. Водночас значну їх частину комунальники вирощують у власних оранжереях. Так хочуть зекономити ресурс і зменшити витрати на озеленення, пояснюють у КМДА.

Протягом минулого року “Київзеленбуді” в міських парках, скверах та на бульварах висадили вже 6,5 мільйонів квітів.

Нагадаємо, що у Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини.

Також ми повідомляли, що в Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

В Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі

Опубліковано

З 1 по 14 травня у центрі нової культури Some People у Харкові відбудуться покази фільмів від команди KyivMusicFilm у рамках кінофестивалю про музику та культуру Intro. Серед стрічок, які будуть представлені: “Афтер”, “Звір у джунглях”, “Дагомея” та “Нам Джун Пек: Місяць — найстаріший телевізор”.

Про це повідомляють на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Intro – це фестиваль кіно про музику та культуру від команди KyivMusicFilm. У межах фестивалю будуть показані фільми, присвячені темам свободи творчості, електронної сцени та важливості культури у збереженні ідентичності.

“Intro – це початок нового та невідомого. Це своєрідний імпульс, що підштовхує нас до змін: у собі, в оточуючих, у світі навколо. Це ризик, крок уперед, маніфест із небажанням бути, як усі. Саме це характеризує героїв наших фільмів розпочавши рух уперед, вони надихають, мріють, змінюють себе та залишають по собі слід в історії”, – кажуть організатори про проєкт.

Програма фестивалю

“Звір у джунглях”

Фільм-адаптація за новелою Генрі Джеймса розповідає історію чоловіка і жінки, які протягом багатьох років зустрічаються в одному паризькому клубі під виглядом містичної фейсконтрольниці Беатріс Даль. Разом вони очікують на подію, яка має змінити все, тим часом світ зазнає великих змін, включаючи епідемію СНІДу, падіння Берлінської стіни та трагедію 11 вересня.

Квитки за посиланням.

“Дагомея”

У 1892 році французькі колоніальні війська вкрали та вивезли з західноафриканського королівства Дагомея безліч художніх артефактів. Практично 130 років потому 26 предметів мистецтва, які весь цей час перебували в музеї в Парижі, нарешті повертаються у сучасний Бенін.

Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини – фільм про ідентичність, коріння та історичну справедливість.

Квитки за посиланням.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

“Нам Джун Пек: Місяць – найстаріший телевізор”

Нам Джун Пека називають нострадамусом цифрової епохи, який передбачив появу інтернету, соцмереж та світ, в якому все стане контентом. Цей митець помер за рік до випуску першого iPhone, але вже у 1970-х роках передбачив цифровий світ соцмереж, в якому ми зараз живемо.

Квитки за посиланням.

“Афтер”

“Афтер” – це відтворення спільноти прихильників електронної музики, яка існує у безпечному просторі, де межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією стираються.

У паризькому техно-клубі Фелісі, адвокатка у кримінальних справах, і Саїд, водій таксі, знаходять одне одного. Ніч у клубі породжує в них взаємне захоплення. Дві людини з різних світів та різними поглядами стають близькими, поки ранок не принесе їх до звичного життя, де у центрі Парижа розгортаються протести “жовтих жилетів”.

Квитки за посиланням.

Покази відбуватимуться у культурному центрі Some People, м. Харків, вул. Іванівська, 1.

Нагадаємо, що українські військові показали свого робота-сапера.

Також ми повідомляли, що вийшов офіційний тизер українського фільму “Редакція”.

Читати далі

Можливості

Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Опубліковано

Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, спричинену війною, країна володіє потужною стартап-екосистемою. Google продовжує підтримувати українські стартапи і, за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України, запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні.

Про це оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, яка об’єднала представників бізнесу та влади, щоб обговорити виклики й перспективи розвитку ІТ-сфери.

Можливості конкурсу

Відібрані компанії отримають до $100 тисяч для підтримки та ведення бізнесу й менторську підтримку від Google. Також стартапи можуть отримати додаткові $350 тисяч у вигляді кредитів Google Cloud.

Реєструйтеся, якщо ваш стартап:

  • має як мінімум одну юридичну особу, зареєстровану в Україні;
  • випускає мінімально життєздатний продукт (MVP) з продемонстрованою бізнес-ефективністю.

Читати також: У Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів

На що можна використати отримані кошти:

  • на розвиток стартапу;
  • відновити бізнес-операції, які постраждали через війну;
  • створити основний продукт для вирішення нових завдань.

Пріоритет надаватимуть компаніям та стартапам, які використовують ШІ для розв’язання соціальних проблем.

Встигніть подати заявку до 5 червня. Деталі відбору та форму аплікації шукайте за посиланням.

Нагадаємо, що українським ВПО повернуть виплати: про що варто знати.

Також ми повідомляли, що ветерани можуть безкоштовно здобути нову професію.

Фото: Google

Читати далі