Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

91 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

91-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

17:30

Українські артилеристи опанували французькі САУ Caesar всього за кілька годин, і тепер нищать позиції ворога з 20-кілометрової відстані.

Про це повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Він підтвердив, що самохідні артилерійські установки, які надала Франція, вже активно використовуються на передовій. За словами Залужного, ці САУ дозволяють українським військовим нищити противна на відстані 20 км від лінії фронту. При цьому точність роботи Caesar Залужний називає високою.

«Caesar дає можливість уражати противника на віддаленні 20 км і більше від лінії фронту з високою точністю. На цій відстані знаходиться артилерія, резерви, пункти управління противника. Їх знищення знижує наступальний потенціал ворога», – пояснив Головнокомандувач.

17:00

Українські військові «приземлили» черговий безпілотник російської армії над Дніпропетровською областю.

16:45

За минулу добу, 24 травня, воїни Збройних сил України відбили 9 атак росіян на Донецькому та Луганському напрямках, знищивши 30 одиниць техніки противника.

16:15

На Рівненщині компанія «Сонячне ремесло» нарощує легальний видобуток бурштину. У планах на 2022 рік – видобути 8 тонн.

16:05

Укрпошта першою серед поштових операторів світу відкрила онлайн-магазин на міжнародному маркетплейсі eBay.

15:40

Бійці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади поповнили власний «автопарк» трофейним танком російських окупантів. Про це повідомили на сторінці Закарпатського легіону в Facebook.

За словами бійців, трофейна бронетехніка потребує ремонту, утім після цього танк служитиме Збройним силам України та битиме колишніх господарів.

15:10

Через зупинку підприємства «Артемсіль» найстаріша в країні Дрогобицька солеварня збільшила потужності до 55 тонн солі на місяць. Про це повідомив в.о. директора солеварні Ігор Нащочич, пише Укрінформ.

«Ми зараз збільшили виробництво до 55 тонн в місяць, за рік вийде десь 600 тонн. […] Потужності збільшили до максимуму. Цілодобово в нас працюють люди, зараз добрали працівників до 40. І вони день і ніч варять сіль», – розповів Нащочич.

14:30

Військовий Національної гвардії вдруге за місяць збив російський військовий літак над Запорізькою областю. Про це повідомили на сторінці Національної гвардії України в Facebook.

Згідно з повідомленням, другим бойовим «трофеєм» військовослужбовця став бойовий штурмовик росіян Су-25.

13:45

Українські військові розгромили дві станції радіоелектронної боротьби окупантів та два радіолокаційні комплекси окупантів у Запорізькій області.

13:20

Литва готує нову партію військової допомоги Україні: 20 гусеничних бронетранспортерів М113, 10 військових вантажівок та 10 позашляховиків для саперів.

12:55

У Ніжині, що на Чернігівщині, відновили роботу млина місцевого комбінату хлібопродуктів, який не працював 10 років. Завдяки цьому для потреб міста вже змелено понад 50 тонн борошна. Про це повідомили на сторінці Ніжинської міськради в Facebook.

Першу партію борошна вдалося отримати ще 19 березня. За перші тижні роботи на потреби міста вдалося змолоти понад 50 тонн продукції.

12:25

З часу повномасштабного російського вторгнення вже понад 400 громад більшістю голосів ствердили свій вихід з підпорядкування Московському патріархату та перейшли до Православної Церкви України. Про це повідомили на офіційному сайті ПЦУ.

«Лише у Хмельницькій області понад 100 громад відмовилися і надалі перебувати у структурі МП, очільник й ієрархи якої підтримують та благословляють злочинний напад на Україну», – йдеться у повідомленні.

12:00

Щонайменше три бойові машини піхоти російських окупантів та їхній опорний пункт знищили українські артилеристи спільно з аеророзвідниками.

11:25

Львівська національна опера започаткувала онлайн-проєкт найкращих українських пісень, записаних для наших захисників і захисниць.

11:00

Українські військові із бригади спецпризначення імені Івана Богуна знищили ворожу техніку: плавучий бронетранспортер МТ-ЛБ та міномет.

10:30

У Миколаєві три заводи постачають сучасне газове обладнання до міських котелень, що дозволяє максимально швидко відновлювати пошкоджені газопроводи.

10:00

Українські артилеристи вправно розгромили бойову машину піхоти окупантів.

09:00

Українські війська відбили атаку росіян, які намагалися захопити спостережний пункт, при цьому були переодягнені в українську військову форму.

Коментарі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Як біотехнологиня та вчителька мотивують жінок змінювати професії (ВІДЕО)

Опубліковано

Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.

Історія героїнь випуску

Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.

«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.

Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)

Фото: ютуб-канал ШоТам

У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.

Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.

Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.

Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні презентували стрічку «Сімейний альбом» про родинну історію Голодомору й війни (ВІДЕО)

Опубліковано

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 21 листопада презентували документальну стрічку «Сімейний альбом». Його зняла режисерка Марина Ткачук у партнерстві з Музеєм Голодомору та Українським культурним фондом.

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

У фільмі досліджують історичні паралелі, які є між геноцидом росії під час Голодомору 1932–1933 років і в період повномасштабної війни.

Фото: пресслужба МКСК

Читайте також: У Сикстинській капелі та Папських апартаментах створили вісім українських аудіогідів (ФОТО)

«Прем’єра відбулася за участі творчої команди та головної героїні стрічки — британської фотохудожниці Самари Пірс. Її прадід, австрійський інженер Александр Вінербергер став випадковим свідком Голодомору в Харкові 1933 року. Йому вдалося таємно сфотографувати жертв трагедії і передати ці світлини за кордон. Вінербергер прагнув донести світу правду про геноцид українців і зупинити його», — написали в МКСК. 

Коли Самара віднайшла камеру свого прадіда та альбом із фотографіями з України, вона переосмислила свій творчий шлях. Жінка вирушила на Харківщину через 90 років після Голодомору, аби засвідчити сучасні прояви геноциду проти українського народу. 

Відео: ютуб-канал Планети кіно

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

У міністерстві зазначають, що фільм «Сімейний альбом» уперше представили у світі на ювілейному Варшавському міжнародному кінофестивалі 13 жовтня 2024 року. 

Цей фільм уже озвучили п’ятьма мовами:

  • англійською;
  • польською;
  • німецькою;
  • французькою;
  • іспанською.

Фільм «Сімейний альбом» здобув перемогу на Мистецькому конкурсі державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» у 2023 році. Стрічку створила компанія «Гуд Монінг Дістрібьюшн».

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: ютуб-канал Планети кіно

Коментарі

Читати далі