Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

91 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

91-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

17:30

Українські артилеристи опанували французькі САУ Caesar всього за кілька годин, і тепер нищать позиції ворога з 20-кілометрової відстані.

Про це повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Він підтвердив, що самохідні артилерійські установки, які надала Франція, вже активно використовуються на передовій. За словами Залужного, ці САУ дозволяють українським військовим нищити противна на відстані 20 км від лінії фронту. При цьому точність роботи Caesar Залужний називає високою.

«Caesar дає можливість уражати противника на віддаленні 20 км і більше від лінії фронту з високою точністю. На цій відстані знаходиться артилерія, резерви, пункти управління противника. Їх знищення знижує наступальний потенціал ворога», – пояснив Головнокомандувач.

17:00

Українські військові «приземлили» черговий безпілотник російської армії над Дніпропетровською областю.

16:45

За минулу добу, 24 травня, воїни Збройних сил України відбили 9 атак росіян на Донецькому та Луганському напрямках, знищивши 30 одиниць техніки противника.

16:15

На Рівненщині компанія «Сонячне ремесло» нарощує легальний видобуток бурштину. У планах на 2022 рік – видобути 8 тонн.

16:05

Укрпошта першою серед поштових операторів світу відкрила онлайн-магазин на міжнародному маркетплейсі eBay.

15:40

Бійці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади поповнили власний «автопарк» трофейним танком російських окупантів. Про це повідомили на сторінці Закарпатського легіону в Facebook.

За словами бійців, трофейна бронетехніка потребує ремонту, утім після цього танк служитиме Збройним силам України та битиме колишніх господарів.

15:10

Через зупинку підприємства «Артемсіль» найстаріша в країні Дрогобицька солеварня збільшила потужності до 55 тонн солі на місяць. Про це повідомив в.о. директора солеварні Ігор Нащочич, пише Укрінформ.

«Ми зараз збільшили виробництво до 55 тонн в місяць, за рік вийде десь 600 тонн. […] Потужності збільшили до максимуму. Цілодобово в нас працюють люди, зараз добрали працівників до 40. І вони день і ніч варять сіль», – розповів Нащочич.

14:30

Військовий Національної гвардії вдруге за місяць збив російський військовий літак над Запорізькою областю. Про це повідомили на сторінці Національної гвардії України в Facebook.

Згідно з повідомленням, другим бойовим «трофеєм» військовослужбовця став бойовий штурмовик росіян Су-25.

13:45

Українські військові розгромили дві станції радіоелектронної боротьби окупантів та два радіолокаційні комплекси окупантів у Запорізькій області.

13:20

Литва готує нову партію військової допомоги Україні: 20 гусеничних бронетранспортерів М113, 10 військових вантажівок та 10 позашляховиків для саперів.

12:55

У Ніжині, що на Чернігівщині, відновили роботу млина місцевого комбінату хлібопродуктів, який не працював 10 років. Завдяки цьому для потреб міста вже змелено понад 50 тонн борошна. Про це повідомили на сторінці Ніжинської міськради в Facebook.

Першу партію борошна вдалося отримати ще 19 березня. За перші тижні роботи на потреби міста вдалося змолоти понад 50 тонн продукції.

12:25

З часу повномасштабного російського вторгнення вже понад 400 громад більшістю голосів ствердили свій вихід з підпорядкування Московському патріархату та перейшли до Православної Церкви України. Про це повідомили на офіційному сайті ПЦУ.

«Лише у Хмельницькій області понад 100 громад відмовилися і надалі перебувати у структурі МП, очільник й ієрархи якої підтримують та благословляють злочинний напад на Україну», – йдеться у повідомленні.

12:00

Щонайменше три бойові машини піхоти російських окупантів та їхній опорний пункт знищили українські артилеристи спільно з аеророзвідниками.

11:25

Львівська національна опера започаткувала онлайн-проєкт найкращих українських пісень, записаних для наших захисників і захисниць.

11:00

Українські військові із бригади спецпризначення імені Івана Богуна знищили ворожу техніку: плавучий бронетранспортер МТ-ЛБ та міномет.

10:30

У Миколаєві три заводи постачають сучасне газове обладнання до міських котелень, що дозволяє максимально швидко відновлювати пошкоджені газопроводи.

10:00

Українські артилеристи вправно розгромили бойову машину піхоти окупантів.

09:00

Українські війська відбили атаку росіян, які намагалися захопити спостережний пункт, при цьому були переодягнені в українську військову форму.

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі