Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

79 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

79-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

17:50

З понеділка, 16 травня, у Харкові відновлюють роботу наземного громадського транспорту. Перші два тижні проїзд буде безкоштовним.

17:25

Майже 90% прогнозованих під ярі культури площ вже засіяно. В окремих регіонах показники сівби перевищують минулорічні на 10-15%. Про це повідомили на сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства України в Facebook.

«Аграрії України, незважаючи ні на що, проводять посівну. У загальному результаті майже 90% прогнозованих під ярі культури ранньої групи площ вже засіяно. На Волині, Вінниччині, Кіровоградщині та Дніпропетровщині засіяно ярої пшениці на 10-15% більше, від показників минулого року», – йдеться в повідомленні.

17:05

Артилеристи Збройних сил України розгромили російську вантажівку, яку окупанти намагалися заховати посеред лісу.

16:40

Мінцифри запускає гранти на порталі «Дія» аби фінансово допомогти власникам малого бізнесу, які постраждали від збройної агресії РФ.

15:55

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний показав у дії гаубиці калібру 155 мм типу М777, які США передали українським військовим. Фоторепортаж з лінії фронту Залужний опублікував на своїй сторінці в Facebook.

«Окремі вітання і подяка від наших артилеристів американському народу за гаубиці М777. Мої хлопці знають ціну артилерії. Передусім вони хотіли передати, що це високоточна і дуже ефективна зброя. Разом до Перемоги!», – написав Головнокомандувач ЗСУ.

15:10

Збройні сили України три доби поспіль нищать техніку російських окупантів, які безуспішно намагаються облаштувати понтонну переправу через Сіверський Донець у Білогорівці. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай в Telegram.

За його словами, наразі бійці ЗСУ знищили у Білогорівці приблизно 80 одиниць ворожої техніки. Гайдай назвав це місцевою «Чорнобаївка».

14:40

Європейський союз надасть Україні додаткові 500 мільйонів євро допомоги на військові потреби для захисту від РФ. Про це перед початком зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

«Це сьома зустріч G7 з початку війни (повномасштабної, – ред.) в Україні. Я переконаний, що ми вийдемо із потужним посланням. Підхід є очевидним – більше подібного. Це означає – більше підтримки для України, включаючи військову підтримку. Я зроблю оголошення, що ми, як Європейський Союз, надамо новий транш, ще 500 мільйонів євро, щоб підтримати Україну у військовому сенсі. Тож це складе усього 2 млрд євро», – сказав Боррель.

14:15

Польське видання Gazeta Wyborcza визнало Людиною року українського письменника та волонтера Сергія Жадана.

13:25

На Сумщині аграріям вдалося засіяти 92% посівних площ. Це вдвічі більше, аніж очікувалося після деокупації регіону.

13:15

Українські військові отримають від США нелетальне обладнання. Наразі його готують до передачі з авіабази в Японії.

12:50

Воїни підрозділу дніпровської територіальної оборони «Азов» знищили командний пункт та арсенал боєприпасів ворога.

12:30

Бійці ЗСУ почали використовувати вітчизняні протитанкові комплекси «Корсар», встановлені на легких маневрених автівках типу баггі.

Баггі для українських захисників обладнали в такий спосіб, що крім водія, оператора та власне протитанкового комплексу автівки також можуть вмістити кілька ящиків з боєкомплектом.

11:40

У центрі тимчасово окупованого Херсона дівчина заспівала пісню «Там, де ми є» гурту Антитіла.

11:30

Він — власник того самого голосу, який вказав курс російському кораблю. За це потрапив у полон до окупантів. А коли повернувся – дізнався, що став національною легендою!

Білборди, вітрини магазинів, одяг і навіть татуювання: усюди — його знаменита цитата.

«Чомусь ця фраза надихнула дуже людей, таким стала гаслом з першого дня війни. Оскільки ця фраза трішки підняла народу настрій, то мама підтримала. Хоч це й не дуже гарно, але я вже дорослий, можна так висловлюватися», — Роман Грибов.

10:30

У Рівному троє майстрів — Андрій, Денис та Сергій, які працюють на СТО «USA cars workshop» – безкоштовно відремонтували вісім авто для українських захисників.

10:00

Українські військові напередодні, 12 травня, збили у небі над Донбасом вертоліт російської армії, а ще один ворожий гелікоптер — пошкодили. Про це повідомили на фейсбук-сторінці 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського.

«Ранок починаємо з найсмачнішої кави та чудових новин», — написали наші захисники.

Зазначається, що збили ворожий гелікоптер воїни 13-го окремого мотопіхотного батальйону бригади Виговців.

09:20

Автоскладальний завод у селищі Соломоновому на Закарпатті, на якому збирають машини Škoda, відновлює роботу з 1 червня.

08:00

Миколаївські десантники поповнили колекцію збитих безпілотників, повідомили на фейсбук-сторінці 79-ї окремої десантно-штурмової бригади «Миколаїв».

За інформацією бригади, військовослужбовць розвідувального підрозділу бригади зі стрілецької зброї збив ворожий безпілотний літальний апарат  комплексу радіоелектронної боротьби «Леєр», який призначений для придушення GSM-зв‘язку.

07:30

Українські військові знову вдарили по аеродрому в Чорнобаївці на Херсонщині та знищили склад із ворожими боєприпасами.

07:00

Упродовж 12 травня протиповітряною обороною ЗСУ збито 7 повітряних цілей ворога:

  • 5 БпЛА (Орлан-10);
  • 1 вертоліт (Ка-52);
  • 1 крилату ракету.

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі