Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Грати та вивчати. 6 настільних ігор, щоб покращити свою українську

Опубліковано

Дізнатися про нові слова, пригадати, як казали у вас вдома чи вивчити новий фразеологізм можна не лише з підручників. Покращити свою українську можна граючи — разом з друзями чи сім’єю. Настільні ігри підійдуть і дітям, і дорослим, а спільна подорож чи вихідні можуть пройти не лише за переглядом фільмів чи скролінгом соцмереж. ШоТам підібрав настільні ігри для покращення української: і щоб вивчити нове, і повеселитися. 

«Гра слів» від Memo Games

Гра, що допоможе урізноманітнити мовлення і дізнатися багато нових слів. Вона складається з 180 карток, що розділені на 4 категорії — «Неологізми», «Фразеологізми», «Діалекти», «Твоя солов’їна». У комплекті є пісковий годинник. Правила прості — треба відгадати значення слова чи фрази якнайшвидше. На картці є приклад вживання слова у реченні, який можна використати як підказку. Можна грати командами чи вдвох. 

Настільна гра «Гра слів», що допоможе покращити мовлення. Фото: сайт Memo Games

Вік: 14+

Кількість учасників: 2+

Ціна і де купити: 749 гривень на  сайті Memo Games

Коментарі гравців: 

«Чудовий подарунок, особливо для тих хто хоче черпнути трошки глибше. Подарувала подрузі, вона з Маріуполя, дуже хоче говорити гарно українською мовою. Дякую!», — Маргарита.

У комплекті «Гри слів» є картки, правила і пісковий годинник. Фото: сайт Memo Games

«Пізнавальна гра! Грали з друзями в Карпатах, нам дуже сподобалось! Деякі цікаві слова почали використовувати в повсекденному житті. Українська мова — найкраща», — Павло. 

«Еліас» від Strateg

Відома гра, де треба пояснити якнайбільше слів, не використовуючи спільнокореневі — тепер з українською лексикою! У наборі 110 карток і пісковий годинник. Виграє та команда, що відгадає найбільше слів, які пояснює один з гравців. 

Гра «Еліас» для компаній, щоб швидко пояснювати і вгадувати слова. Фото: сайт Strateg 

Вік: 9+

Кількість учасників: 4-12

Ціна і де купити: 157 гривень на сайті Strateg

Коментарі гравців: 

«Гра чудова. Для дітей — розвивати словниковий запас (дитина не знатиме всіх слів). Для дорослих чудова розвага. Ми граємо сім’єю (з дорослими особливо цікаво)», — Ольга.

У комплекті гри «Еліас» є пісковий годинник і картки. Фото: сайт Strateg 

«Хороша якісна гра. Зручна упаковка, яскраві малюнки на картках. Чудова ідея для подарунка. Діти зацінили, альтернатива іграм в гаджетах», — Лілія. 

«Хто перший?» від Gamesly 

Це гра на швидкість, але й на багатий словниковий запас. Головне правило — першим назвати слово, що підходить під опис, наприклад: «Щось кисле, що містить апостроф?». У комплекті 150 карток, грати можна великими компаніями. 

Гра «Хто перший?» з кольоровими картками і цікавими завданнями. Фото: сайт Gamesly 

Вік: 10+

Кількість учасників: 2+

Ціна і де купити: 699 гривень на сайті Gamesly

Коментарі гравців:

«Дуже класна гра. Граємо під час повітряних тривог у школі», — Ліля.

Приклад карток у грі «Хто перший?». Фото: сайт Gamesly 

«Цікава та корисна гра. Дякую. Виконана на гладенькому папері. Яскрава. Все дуже приємно. Ще хотілося би і для дорослих. Більш складних запитань, більш закручених, інтелектуально наповнених. Чекаю! Дякую», — Тетяна.

«Скажи “Паляниця”» від Strateg

Настільна гра, щоб потренувати вміння чітко і правильно вимовляти звуки завдяки скоромовкам та дізнатися нові слова українською. У комплекті 98 карток і 3 категорії — скоромовки й дії, скоромовки для вивчення напам’ять і маловідомі українські слова. Щоб перемогти, треба виконати якнайбільше завдань і не заплутатися у підступних реченнях.

«Скажи “Паляниця”» — гра зі скоромовками і цікавими словами. Фото: сайт Strateg

Вік: 10+

Кількість учасників: 2-6

Ціна і де купити: 112 гривень на сайті Strateg

Коментарі гравців: 

«Чудова, лінгвістична та легка гра, що популяризує українську мову. Дуже допоможе дорослим та дітям, які хочуть перейти на українську, усім хто прагне покращити свій словниковий запас. Цікаві слова, веселі завдання, скоромовки- весело проводимо час у колі сім’ї) Навіть малеча замість ґаджетів зацікавилася) Патріотичний дизайн радує око, можна придумувати свої варіації гри/правил або навіть використовувати картки, як роздатковий матеріал на уроках. Дякую творцям гри)», — Ірина.

У комплекті гри «Скажи “Паляниця”» є картки трьох кольорів: сині, червоні й зелені. Фото: сайт Strateg 

«Я — репетитор української мови, у роботі з дітьми часто використовую ігри, щоб було веселіше. Купила пізнавальну гру “Паляниця” саме для цієї мети. Дітям подобається і нові слова вчать, і не нудно на заняттях», — Марія. 

«Встигни за 60 секунд» від Gamesly 

Теж гра на швидкість, але тут треба не лише швидко згадати слово, а й записати його. У комплекті 50 карток зі 100 різними категоріями («Міста України», «В супермаркеті» тощо), 6 олівців, блокнот для запису відповідей (пізніше можна безоплатно завантажити шаблон, якщо блокнот закінчиться), пісковий годинник. Суть гри — за 60 секунд записати якнайбільше слів з категорії на кожну букву алфавіту.

Яскрава гра «Встигни за 60 хвилин» допоможе пригадати весь алфавіт і потренувати пам’ять. Фото: сайт Gamesly 

Вік: 10+

Кількість учасників: 2-6

Ціна і де купити: 699 гривень на сайті Gamesly

Коментарі гравців:

У комплекті гри «Встигни за 60 секунд» є блокнот для зручного записування відповідей. Фото: сайт Gamesly 

«Оказія» від Така Мака 

Ця гра особлива, адже присвячена діалектизмам з різних регіонів України. У комплекті 84 картки і 7 комплектів фішок з номерами. Ціль гри — вгадувати діалектні слова завдяки асоціаціям. 

Кольорова гра про діалектизми «Оказія» містить цікаві слова з усієї України. Фото: сайт Така Мака 

Вік: 8+

Кількість учасників: 3-6

Ціна і де купити: 450 гривень на сайті Така Мака

У комплекті гри «Оказія» є картки і фішки. Фото: сайт Така Мака 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі