Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

56 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

56-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:05

Шведська компанія-виробник ексклюзивних суперкарів Koenigsegg направить всю виручку від продажу аксесуарів Koenigsegg Gear за березень та квітень українським благодійним організаціям.

18:20

На Харківщині Служба безпеки України викрила законспірований склад із боєприпасами та комплектуючими до військової техніки на $200 млн.

17:45

Фельдшерка з Луганської області врятувала дві карети швидкої допомоги. Разом із батьком вона вивезла автівки з-під обстрілів окупантів.

17:30

Предстоятель Православної церкви України митрополит  Епіфаній проголосив гетьмана Петра Сагайдачного покровителем українського війська.

17:15

Бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти разом із іншими підрозділами ЗСУ та Нацгвардії провели успішну спецоперацію з евакуації прикордонників та поліцейських з порту Маріуполя.

17:00

Збройні сили України продовжують давати відсіч окупантам та звільняти населені пункти на Харківщині. Про це під час брифінгу повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, наразі основні сили противника зосереджені на Ізюмському напрямку. Утім ЗСУ не лише стримують ворожі атаки, а й переходять у контрнаступ.

«На Харківщині тривають бої й генеральний штаб ЗСУ заявляє про декілька звільнених населених пунктів. Тобто там ми тихенько, тактично, але наступаємо», – зазначив Арестович.

16:30

Волонтери благодійного фонду «Клуб Добродіїв» за підтримки ЮНІСЕФ запустили безкоштовні творчі заняття для дітей та підлітків, які перебувають у Києві.

Заняття планують проводити регулярно: орієнтовно двічі на тиждень. Графік та список локацій доступний у Телеграм-каналі: Київ. Дозвілля для дітей і молоді. 

16:00

У межах проєкту «Громада Діє» команда ШоТам створила серію графічних інструкцій про те, як громадам бути корисними під час війни. Цього разу ми детально та зрозуміло розповідаємо, як створити муніципальну варту та навіщо вона потрібна.

15:25

Станом на 15 квітня українські військові захопили щонайменше 1000 одиниць російської техніки, придатної для подальшого використання. Про це розповіли волонтери міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm в Telegram.

14:30

В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшла підліткова драма «Стоп-Земля» режисерки Катерини Горностай. Це останній український фільм, що вийшов у прокат до початку повномасштабного вторгнення РФ. Про це ШоТам повідомили в пресслужбі онлайн-платформи.

Фільм здобув Кришталевого ведмедя 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю та Ґран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю 2021 року. Стрічка вже доступна українською з англійськими субтитрами на сайті Takflix.

14:05

Воїн Бригади швидкого реагування Нацгвардії пострілом з РПГ знищив російську бойову машину піхоти разом із екіпажем.

13:30

Артилеристи 56-ї Маріупольської бригади знищили чергову партію військової техніки російських окупантів.

13:00

Воїни десантно-штурмових військ ЗСУ поділилися світлинами чергових збитих безпілотників РФ. Цього разу ворожі БПЛА знищили пострілами з переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger та Starstreak.

12:00

Дорожники почали відновлення найбільш зруйнованої ділянки дороги Н-33 «Одеса – Білгород – Дністровський – Монаші».

11:00

Укрзалізниця відновила роботу залізничної платформи Київська Русанівка, яка не працювала з 2011 року.

10:45

Громадська організація «Смарт освіта» та nus.org.ua за підтримки ЮНІСЕФ проводить короткі онлайн-практикуми стійкості та відновлення зі сімейною й дитячою психологинею Світланою Ройз для всіх охочих.

10:30

Збройні Сили України за підтримки Аеророзвідки спалили танки окупантів та іншу броньовану техніку.

«Знайдемо та спалимо кожен ворожий танк! На фото — результат спільної роботи Аеророзвідки та ЗСУ», — йдеться у повідомленні Аеророзвідки.

10:00

Норвегія передала Україні систему протиповітряної оборони «Містраль».

09:30

19 квітня на Сході та Півдні нашої держави протиповітряна оборона України вразила 9 повітряних цілей російських окупантів.

09:00

Пошкоджену під час війни українську броньовану техніку відправлятимуть на заводи чеської приватної компанії Czechoslovak Group.

08:30

На Луганщині військові 24-ї ОМБр імені короля Данила знищили бойову машину піхоти окупантів.

08:00

Російські загарбники відступили з Харківської області до пункту постійної дислокації — до населеного пункту Солоті Бєлгородської області РФ. Про це повідомили у зведенні Генерального штабу Збройних сил України 20 квітня станом на 6.00 ранку.

«Через важкі втрати, окупанти вивели батальйонну тактичну групу 237-го танкового полку 3-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу для відновлення боєздатності», — йдеться у повідомленні.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі