Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

51 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

51-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

21:00

Ударно-розвідувальний безпілотний комплекс PUNISHER української розробки успішно пройшов польові випробування і схвалений до бойового застосування Силами спеціальних операцій України.

20:30

Військові 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» так сильно розбомбили ворожий танк Т-72БЗ, що в нього повністю відірвало башту.

20:00

Воїни 503-го окремого батальйону морської піхоти ЗСУ відбили ворожу атаку на Донеччині, знищили дві БПМ-3 і один БТР-82А та взяли в полон шістьох окупантів.

19:00

Українська армія отримала реактивні системи залпового вогню RM-70 Vampire, повідомили у пресслужбі асоціації Укравтопром у телеграм-каналі.

Зазначається, що бойова машина була розроблена в Чехословаччині ще в 70-ті роки ХХ століття. Фактично це копія радянського БМ-21 «Град».

18:00

У Дніпрі наступної середи, 20 квітня, перейменують понад 20 вулиць, назви яких пов’язані з Росією.

«Ми відмовлятимемося від російських географічних назв. Проблема в тому, що коли ми підняли список вулиць, виявилося, їх така велика кількість, що у нас навіть назв нових стільки немає. Всілякі барнаульські, абхазькі… Ми все не встигнемо перейменувати на цій сесії», – сказав міський голова Борис Філатов.

17:40

Станом на 15 квітня працює майже 6000 відділень Укрпошти по всій країні. У лідерах за кількістю відчинених відділень – Київська область (465 відділень).

17:15

Під час пожежі та вибуху на флагманському крейсері РФ «Москва», який підбили українськими ракетами, загинув капітан судна Антон Купрін. Він погрожував нашим військовим на острові Зміїний ліквідацією.

16:20

Українські прикордонники затрофеїли бронетранспортер російських військових, покинутий на території Київської області.

«Виявлена на Київщині бронемашина рашистів уже не здатна пересуватись. Та прикордонники знайшли вихід. БТР доставили до підрозділу. Тут його відновлять, перефарбують та поставлять у стрій. Матиме змогу реабілітуватися, б’ючи ворогів України», – зазначили в ДПСУ.

16:00

Бійці одного із піздрозділів Збройних сил України захопили броньовану ремонтно-евакуаційну машину БРЕМ-Ч, призначену для евакуації бойових машин піхоти та іншої легкої бронетехніки ворога.

15:10

Бійці 59-ї окремої мотопіхотної бригади ім. Якова Гандзюка знищили артилерійську батарею російських окупантів.

14:50

З 16 квітня Укрзалізниця відновлює залізничне сполучення з деблокованим від російських окупантів Черніговом та низкою населених пунктів області.

14:10

Київрада на засіданні 15 квітня ухвалила рішення про перейменування колишнього скверу дружби між Києвом та Москвою на сквер Героїв Маріуполя. Про це повідомив міський голова столиці Віталій Кличко в Telegram.

«Депутати підтримали таку ініціативу. Сквер розташований в Голосіївському районі міста, на вулиці Якубовського – на Теремках. Кілька років тому ми його відремонтували. Пам’ятний знак так званій “дружбі”, що стояв у сквері, демонтували минулого року. Тепер зелена зона отримала нову назву. І це важливо!», – зазначив Кличко.

13:40

Українські захисники знищили розвідувальну групу російської армії, яка намагалася викрити позиції Збройних сил України в Харківській області. Про це повідомив представник Оперативного командування «Південь» полковник Владислав Назаров.

За його словами, ліквідація розвідників РФ відбулася в ніч з 14 на 15 квітня. Крім того, ворог намагався захопити спостережний пост наших військових на території Миколаївської області. Утім і ця атака окупантів була відбита воїнами ЗСУ.

«Протягом ночі, ворог намагався захопити спостережний пост в Миколаївській області та провести розвідку наших позицій в Херсонській. Обидві спроби були невдалі: атаку на пост відбито, а розвідувальну групу знищено.Загальні втрати ворога тільки за цю ніч склали 22 рашиста і 3 одиниці техніки», – розповів офіцер.

12:50

Воїни 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» збили черговий бойовий гелікоптер окупантів Ка-52, більш відомий як «Алігатор».

12:00

На Миколаївщині морська піхота ЗСУ знищила російський танк.

11:05

Український шоумен Сергій Подвеза записав пісню, присвячену «Привиду Києва» — легендарному пілоту-асу, який збив декілька десятків літаків окупантів.

«Декілька днів тому мені написав мій друг, відомий  український хітмейкер Andrii Bezkrovnyi  та запропонував пісню! Sergaiev Maksym записав гітраний риф, та разом ми створили качовий олдскульний трек, який присвятили Привиду Києва та всім Повітряним силам України», — написав Подвеза.

10:45

Українські військові зранку 15 квітня знищили другий за добу російський безпілотник.

10:30

Німецька транспортна компанія FlixBus відновлює автобусні маршрути до Києва та ще кількох українських міст, рейси в які були припинені з початком війни.

Окрім Києва автобуси курсуватимуть до Житомира, Рівного, Вінниці, Умані, Хмельницького, Тернополя.

Також із 28 квітня розпочне роботу нова лінія FlixBus із Києва до Будапешта. Всього для мандрівників з України на 14 квітня доступні вісім прямих міжнародних маршрутів FlixBus.

10:00

На сході країни прикордонники та воїни ЗСУ в одному з боїв знищили кілька танків та БМП противника.

09:30

Генеральний штаб ЗСУ оприлюднив відео, на якому український БТР знищує російський танк.

09:00

У ніч на 15 квітня в Одеській області українські військові збили ворожий безпілотник «Орлан-10».

Про це повідомив речник Одеської Військової Адміністрації Сергій Братчук.

«Ніч в місті та області пройшла під звуки повітряної тривоги, але без обстрілів. 28-а ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу знищила черговий ворожий безпілотник», — написав Братчук у телеграмі.

08:00

Українська аеророзвідка оприлюднила відео, де показала як наші захисники за допомогою дронів R18 нищать російські танки Т-72.

Суспільство

До Дня сміху коміки «Підпільного стендапу» зібрали 250 тисяч грн для військових

Опубліковано

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».

Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».

Як пройшов стрим

На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.

Мета благодійної трансляції

Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.

Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.

Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)

Про «Підпільний Стендап»

«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:

  • «Майже Інтелектуальне Шоу»;
  • «Підпільні Розгони»;
  • «Підпільний Кіноклуб»;
  • «Підпільний подскаст» та інші.

Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»

Читати далі

Суспільство

У Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО)

Опубліковано

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.

Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.

У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.

Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень

«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.

Фото: Віктор Кучинський, фейсбук-сторінка Чорнобильского заповідника

Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.

Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»

Читати далі

Суспільство

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Опубліковано

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті центральним підприємством, тому він навіть не вагався, який фах обере для себе:

«Я інженер-механік, завжди жартую, що руки ростуть з правильного місця, тому вдома ремонтував велосипеди чи машини. А згодом на роботі — обертові механізми. Та найважливіше — ми знали, що наша робота є критично важливою, бо ми давали людям світло і тепло».

Улюблену роботу довелось покинути, коли росіяни наблизилися до міста та почали кілька разів на день обстрілювати станцію.

Росіяни обстрілювали ТЕС щодня

У рідному місті Курахове я збудував свій будинок, зробив парник, де вирощував лимони, ходив на риболовлю. Згодом почав будівництво — змайстрував лазню та літню кухню біля будинку. Проте все змінилося у 2022 році. 

Моя сім’я виїхала на Закарпаття уже 8 березня, а я ж залишився на роботі. Ми з колегами працювали щодня і часто відновлювали техніку на станції після російських обстрілів. 

Перші пів року нас атакували переважно вночі, а коли росіяни підійшли ближче, то обстрілювали ТЕС з артилерії майже щодня. Часто стріляли на світанку — перед тим, як люди мали вийти на роботу. Потім як за розкладом наступна атака була в обід, а далі — ввечері. І це ще не враховуючи ракет, які також часто прилітали і по місту, і по станції.

Курахівська ТЕС до повномасштабного вторгнення. Фото: ДТЕК Курахівська ТЕС у фейсбуці

Я залишився жити у власному будинку, де ще у 2014 році облаштував гарний просторий підвал. Після початку повномасштабного вторгнення туди до мене переїхав брат і так ми разом жили понад два роки. Принесли туди деякі меблі, поставили буржуйку, провели електрику. А ще я зробив удома свердловину, тому ми постійно мали свіжу воду. 

Останні дні на станції не працювали, а просто виживали

Переважно по Курахівській ТЕС прилітало ще до оголошення тривоги. Тому ми постійно прислухалися і коли вже чули гучні вибухи неподалік, то ховалися. Росіяни з артилерії влучали і в паркувальні майданчики, тому наші авто були побиті. А коли обстрілювали ракетами, то навіть бомбосховище здригалося. 

Під час одного з обстрілів постраждала автівка Валентина. Фото надав Валентин

Тому останні місяці на роботі ми вже не працювали, а просто сподівалися вижити. У касках та бронежилетах переміщувалися різними коридорами та старались менше виходити на вулицю.

Проте влітку минулого року після чергового обстрілу керівники отримали наказ, що запуску блоку не буде і потрібно розбирати наше обладнання.

Ми так довго ремонтували станцію, а тепер мусили її залишити. З рідної станції я забрав з собою лише системний блок власного комп’ютера.

На новій роботі ділюся досвідом з колегами

Я дуже просився на роботу саме на Бурштинську ТЕС, адже хотів бути ближче до сім’ї, яка жила на Закарпатті. І зараз живу у невеличкому селі біля Бурштина. Ми часто зідзвонюємося з курахівськими колегами, адже багатьом з них компанія запропонувала роботу на інших своїх ТЕС. Декілька з них навіть жили у мене деякий час, поки не знайшли власне житло. А ще ми хочемо зустрітися всі разом під час відпустки десь в Карпатах. 

Часом колеги з Бурштинської ТЕС запитують мене про обладнання, з яким я працював удома. Я показую свої фото, схеми та креслення, ми часто порівнюємо механізми, хоча тут станція більш сучасна за нашу.

Валентин перевіряє техніку на новій роботі. Фото надав Валентин

Єдине, що для мене не змінилося, то це кількість роботи — її було багато вдома, а тепер і тут, проте я швидко до всього звикаю. Тут я також працюю зі схожими обертовими механізмами.

І знову ремонти через ворожі обстріли

Кожен мій день починається з наради та ранкового обходу. Протягом дня я відповідаю на листи від підрядників, перевіряю техніку та планую ремонти. Коли починається повітряна тривога, то ми спускаємося в укриття або ж покидаємо територію. Деякі колеги мусять залишатися на своєму робочому місці та рятувати обладнання після прильотів, якщо це необхідно.

Курахівська ТЕС після чергового російського обстрілу. Фото надав Валентин

Ця проблема скрізь мене переслідує. В Кураховому ми з колегами лише змогли відремонтувати обладнання, тільки запустили димарі, все почало диміти як знову новий обстріл. 

Так само і тут — дуже багато пошкоджень, деяке обладнання вже не підлягає ремонту, а щось потребує багато коштів і часу. Ми не маємо таких можливостей та й бракує енергетиків, які б могли цим займатися, бо молодь не поспішає йти в цю сферу. Тому працюємо ми. 

Все одно люблю свою роботу

Я сумую за домом та рідною ТЕС, але вже й не знаю, чи буде до чого повертатися, адже минулоріч росіяни окупували Курахове.

Я бачив фото, як зараз виглядає станція. Там зруйнували майже всі труби, пошкодили багато приміщень, цехів, немає вікон та даху. Зараз це місце зовсім не впізнати.

Професія енергетика досить складна, та навіть якби я знав, що нас чекає в майбутньому, то все одно б пішов працювати в цю сферу. 

Валентин під час роботи. Фото надав Валентин

Зараз кожен має допомагати країні на своєму місці. Я не можу долучитися до війська через проблеми з хребтом. Тому продовжую працювати та станції та робити те, що вмію найкраще — давати людям світло. Бо якщо тут нікого не буде, то що ж тоді — все зануриться в темряву?

Читати далі