Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

46 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

46-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:00

На одному із напрямків українські десантники мобільним розрахунком протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П» знищили три одиниці російської бронетанкової техніки.

18:20

Українська армія продовжує давати відсіч російським окупантам у Луганській області. Зокрема, 10 квітня ЗСУ відбили атаку ворога поблизу Сєвєродонецька.

17:10

На потреби української армії через застосунок «Дія» вдалося зібрати вже понад 250 млн грн. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

16:30

У Києві відновили роботу понад 900 продовольчих магазинів, 35 ринків та близько 460 кав’ярень.

15:35

Станом на ранок 10 квітня українська армія знищила майже 5000 одиниць ворожої техніки. Зокрема, 722 танки, 1911 бойових броньовиків та понад 150 літаків.

14:15

Військовослужбовці 30-ї окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького розгромили два танки та три бронетранспортери російської армії.

13:30

Бійці Національної гвардії України під час патрулювання звільнених населених пунктів Київщини знайшли сховище з ворожими боєприпасами, які російські військові покинули під час втечі.

12:55

Військовослужбовці зенітно-ракетного підрозділу Повітряних сил ЗСУ знищили російський винищувач-бомбардувальник Су-34, який намагався атакувати Миколаїв.

12:40

Українські прикордонники відбили атаку російських окупантів, які намагалися непомітно підкрастися до позицій наших бійців.

11:50

У ніч на 10 квітня наші військові розбомбили велику колону ворожої техніки та живої сили, які прямували в напрямку Ізюма на Харківщині.

11:25

У селищі Новомайорському на Донеччині Збройні Сили України підірвали і знищили склад із боєприпасами російських окупантів.

11:00

Військові з 95-ї окремої десантно-штурмової бригади вперше використали британський переносний зенітно-ракетний комплекс Starstreak «Старстрік».

10:00

Художник Костянтин Качановський створив у Рівному патріотичний мурал «Красавіца терпіти не буде».

09:30

У ніч на 10 квітня у небі над Дніпропетровщиною українські військові збили два ворожі безпілотники.

09:00

Упродовж суботи, 9 квітня, протиповітряною обороною Повітряних Сил, Сухопутних військ та Десантно-штурмових військ уражено щонайменше 13 повітряних цілей російських окупантів.

08:00

У суботу, 9 квітня, Збройні сили завдали удару по аеродрому в Мелітополі, де були зосереджені сили російських окупантів. Про це повідомив радник глави офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю Марку Фейгіну.

«Накрили мелітопольський аеродром, теж із пунктом управління. Рвалося години дві. Любо-дорого. Мелітополь стає новою Чорнобаївкою». — сказав Арестович.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі